Udostępnij teraz w social media:

IPhone ma z boku przyciski głośności. Służą do kontrolowania głośności dzwonka, a także wszystkich odtwarzanych multimediów. Przyciski nie dają użytkownikom precyzyjnej kontroli głośności, tzn. Nie można ustawić jej na 33% lub 45%. Zwiększają głośność na wstępnie ustawionych poziomach. Oto jak uzyskać precyzyjną regulację głośności w systemie iOS.

Kontrola głośności na iOS

Istnieją dwa sposoby uzyskania lepszej, bardziej precyzyjnej regulacji głośności w systemie iOS. Pierwszy pochodzi z aplikacji Ustawienia. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Dźwięk i dotyk. Możesz zobaczyć tylko dźwięk tutaj. Ta opcja różni się w zależności od posiadanego modelu iPhone'a.

Ustawienie Dźwięk ma suwak głośności i można go używać do swobodnej zmiany głośności. Nie daje wartości liczbowej, ale jest bardziej precyzyjny niż przyciski z boku.

Sprawdź -   Jak zawsze robić ostre zdjęcia

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę, spróbuj Volume Control Pro app. Jest to darmowa aplikacja, która nie jest zaprojektowana, ale pozwala ustawić głośność urządzenia iOS na wartość od 1 do 100.

Pobieranie i uruchom aplikację. Zobaczysz przyciski dla każdej liczby od 1 do 100, a naciśnięcie przycisku spowoduje ustawienie głośności na tym poziomie. Po prostu tak to działa. Aby ułatwić ustawienie głośności, możesz dodać ulubione. Naciśnij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz „Zarządzaj ulubionymi”. Wprowadź nazwę poziomu głośności i wybierz poziom, który chcesz dla niego ustawić.

Ta aplikacja może zmieniać głośność dzwonka i multimediów. Zwykle nie widać elementów sterujących głośnością multimediów, chyba że coś się faktycznie odtwarza, ale aplikacja też może je zmienić.

Sprawdź -   Jak zamknąć i ponownie uruchomić aplikacje na iPhone'a i iPada

Aplikacja będzie kontrolować głośność, ale nie może zastąpić przełącznika wyciszenia z boku urządzenia (lub góry, jeśli jest to iPad). Możesz go użyć do zwiększenia głośności do 100, ale jeśli urządzenie zostanie wyciszone, pozostanie wyciszone. Twój telefon nie będzie dzwonił, a zamiast tego będzie wibrował. Media będą miały jednak głośność. Niektóre aplikacje nie odtwarzają dźwięku, chyba że dotkniesz filmu, który chcesz odtworzyć, ale inne po prostu odtwarzają bez pytania o dodatkowe potwierdzenie. To jest coś, o czym musisz pamiętać, jeśli próbujesz być cicho.

Apple od lat ma tę samą regulację głośności. Ulepszono je tylko w iOS 13, a przez ulepszenie rozumiemy, że monit o regulację głośności nie zajmuje już całego ekranu.