Jak uzyskać precyzyjną kontrolę głośności w systemie iOS

IPhone ma z boku przyciski głośności. Służą do kontrolowania głośności dzwonka, a także wszystkich odtwarzanych multimediów. Przyciski nie dają użytkownikom precyzyjnej kontroli głośności, tzn. Nie można ustawić jej na 33% lub 45%. Zwiększają głośność na wstępnie ustawionych poziomach. Oto jak uzyskać precyzyjną regulację głośności w systemie iOS.

Kontrola głośności na iOS

Istnieją dwa sposoby uzyskania lepszej, bardziej precyzyjnej regulacji głośności w systemie iOS. Pierwszy pochodzi z aplikacji Ustawienia. Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Dźwięk i dotyk. Możesz zobaczyć tylko dźwięk tutaj. Ta opcja różni się w zależności od posiadanego modelu iPhone'a.

Ustawienie Dźwięk ma suwak głośności i można go używać do swobodnej zmiany głośności. Nie daje wartości liczbowej, ale jest bardziej precyzyjny niż przyciski z boku.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę, spróbuj Volume Control Pro app. Jest to darmowa aplikacja, która nie jest zaprojektowana, ale pozwala ustawić głośność urządzenia iOS na wartość od 1 do 100.

Pobieranie i uruchom aplikację. Zobaczysz przyciski dla każdej liczby od 1 do 100, a naciśnięcie przycisku spowoduje ustawienie głośności na tym poziomie. Po prostu tak to działa. Aby ułatwić ustawienie głośności, możesz dodać ulubione. Naciśnij przycisk więcej opcji w prawym górnym rogu i wybierz „Zarządzaj ulubionymi”. Wprowadź nazwę poziomu głośności i wybierz poziom, który chcesz dla niego ustawić.

Ta aplikacja może zmieniać głośność dzwonka i multimediów. Zwykle nie widać elementów sterujących głośnością multimediów, chyba że coś się faktycznie odtwarza, ale aplikacja też może je zmienić.

Aplikacja będzie kontrolować głośność, ale nie może zastąpić przełącznika wyciszenia z boku urządzenia (lub góry, jeśli jest to iPad). Możesz go użyć do zwiększenia głośności do 100, ale jeśli urządzenie zostanie wyciszone, pozostanie wyciszone. Twój telefon nie będzie dzwonił, a zamiast tego będzie wibrował. Media będą miały jednak głośność. Niektóre aplikacje nie odtwarzają dźwięku, chyba że dotkniesz filmu, który chcesz odtworzyć, ale inne po prostu odtwarzają bez pytania o dodatkowe potwierdzenie. To jest coś, o czym musisz pamiętać, jeśli próbujesz być cicho.

Apple od lat ma tę samą regulację głośności. Ulepszono je tylko w iOS 13, a przez ulepszenie rozumiemy, że monit o regulację głośności nie zajmuje już całego ekranu.