Jak uzyskać proste notatki na pulpicie w systemie Windows 10

Windows 10 ma aplikację Sticky Notes, która zastąpiła aplikację o tej samej nazwie z Windows 7. Aplikacja jest dość dobra, chociaż nie konkuruje dokładnie z Evernote, a nawet OneNote. Niezależnie od tego, jest zbudowany na koncepcji karteczek samoprzylepnych i robi to dobrze. Jeśli chcesz mieć na pulpicie prostsze karteczki samoprzylepne, które były bardziej podobne do tych z systemu Windows 7, możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji o nazwie DesktopNoteOK.

Karteczki na pulpicie

Pobierz DesktopNoteOK i uruchom go. Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, jest okno konfiguracji aplikacji i zdecydowanie powinieneś przejrzeć ustawienia, zanim zaczniesz korzystać z aplikacji.

Po pierwsze, musisz zmienić kolor tekstu. Ustaw go na czarny. Następnie zmień kolor karteczki. Domyślnie jest ustawiony na losowy ciemny kolor, który nie wygląda źle, ale możesz ustawić losowy jasny kolor lub ustawić jeden kolor, który będzie używany dla wszystkich twoich notatek.

Następnie ustaw motyw na Prosty, ponieważ jest najlepszy wizualnie. To decyduje o wyglądzie interfejsu notatki.

Tworzone notatki nie przyklejają się automatycznie do górnej części ekranu, jednak każda notatka ma u góry przycisk przypięcia, który umożliwia przypięcie jej u góry. Przycisk plus pozwala dodać nową karteczkę i podobnie jak wszystkie karteczki, można je przeciągać i zmieniać ich rozmiar.

Jedną z imponujących cech aplikacji jest to, że każda notatka ma ikonę błyskawicy, która po kliknięciu umożliwia wyeksportowanie notatki do Notatnika lub Wordpada.

Jeśli chcesz, możesz również zmienić przezroczystość notatki, ale nie ma opcji, aby ustawić ją tak, aby była przypięta do góry, ale także do klikania.

DesktopNoteOK jest podstawowy, a jednym z powodów, dla których chcesz go używać w aplikacji Sticky Notes, jest to, że nie jest to aplikacja UWP. Może eksportować notatki do dowolnego wybranego edytora tekstu i jest znacznie bliższy koncepcji cyfrowych karteczek samoprzylepnych niż same karteczki samoprzylepne. Nie jest jednak pozbawiony wad. Przyciski w notatce, które umożliwiają dodanie nowej notatki, przypięcie notatki, wyeksportowanie notatki lub zamknięcie notatki, są trudne do rozpoznania na niektórych kolorach. Jeśli zdecydujesz się korzystać z aplikacji przez dłuższy czas, znajdź pastelowy kolor, który sprawi, że przyciski będą lepiej widoczne.