Jak uzyskać wirtualny przycisk Home na iPhonie X

Powszechnie wiadomo, że iPhone X nie ma przycisku Home. Urządzenie to jest największym remontem projektu iPhone’a, jaki dokonał Apple od czasu wprowadzenia iPhone’a 5, kiedy pożegnał się z modelami ze szklanym tyłem i przeszedł na aluminium. Apple porzucił przycisk Home na iPhonie X, ale zastąpił go wirtualnym paskiem wskaźnika domu. Jest to poziomy pasek znajdujący się u dołu ekranu, który rozpoznaje i wykonuje gesty. W żadnym wypadku nie jest to to samo, co przycisk home. Jeśli masz problem z dostosowaniem się do wskaźnika domu, możesz uzyskać przycisk Home na iPhonie X.

iOS od dłuższego czasu ma wyjątkowo przydatną funkcję ułatwień dostępu o nazwie „AssistiveTouch”. Ta funkcja ułatwia niepełnosprawnym użytkownikom korzystanie z telefonu. Ponadto modele iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5 i iPhone 5S były podatne na awarie przycisków Home. Użytkownicy, którzy nie mogli natychmiast naprawić przycisku Home, używali AssistiveTouch, aby dodać wirtualny przycisk Home do swojego urządzenia. Ta sama funkcja nadal działa w telefonie iPhone X.

Wirtualny przycisk Home na iPhonie X

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Dostępność. Przewiń w dół do opcji AssistiveTouch.

Włącz AssistiveTouch, a na ekranie zostanie dodany pływający okrągły przycisk. Na tym samym ekranie dotknij „Pojedyncze dotknięcie” w obszarze działań niestandardowych i wybierz opcję „Strona główna” dla opcji pojedynczego dotknięcia. Teraz, po jednokrotnym dotknięciu pływającego przycisku, automatycznie wykona akcję przycisku Początek. Dwukrotne dotknięcie go umożliwi osiągalność.

Dostosuj ekran główny

Przycisk AssistiveTouch można przeciągnąć i umieścić w dowolnym miejscu na ekranie głównym. Niektórzy użytkownicy wolą opróżnić stację dokującą na swoim iPhonie X i przeciągnąć przycisk na środek. Następnie znajduje się na szczycie wskaźnika domowego i wydaje się nieco bardziej naturalny w użyciu. Niestety, nie ma możliwości wyłączenia paska głównego, a włączenie funkcji AssistiveTouch nie powoduje jego automatycznego ukrycia / wyłączenia.

Nie musisz opróżniać doku ani umieszczać przycisku pośrodku, jeśli ci to nie odpowiada. Możesz użyć wirtualnego przycisku home z paskiem głównym, a urządzenie będzie działać równie płynnie. Niektórzy użytkownicy używają wirtualnego przycisku Home na iPhonie X do wykonywania gestów, które w innym przypadku mają trudności z wykonywaniem za pomocą paska głównego. W przypadku innych gestów, takich jak powrót do ekranu głównego lub przejście do następnej lub poprzedniej aplikacji, wskaźnik ekranu głównego jest lepszą opcją.

Mimo wszystko jest to Twoje urządzenie, więc używaj go w dowolny sposób.