Jak używać funkcji kontroli rodzicielskiej Netflix do zarządzania zawartością


Netflix ma specjalny profil dla dzieci. Stosuje pewne filtry do treści, które dzieci mogą wyszukiwać i uzyskiwać do nich dostęp. Na przykład, jeśli wybierzesz profil Dzieci, nie możesz szukać i oglądać The Punisher. Możesz jednak oglądać Znajomi, które mogą nie być odpowiednie dla dzieci w każdym wieku. Netflix ma kontrolę rodzicielską, która pozwala kontrolować, jakie treści mogą oglądać Twoje dzieci. Elementy sterujące umożliwiają ustawienie ograniczeń w oparciu o oceny MPAA, które ma program telewizyjny lub film, lub od razu zakazują oglądania niektórych tytułów. Oto, jak możesz korzystać z funkcji kontroli rodzicielskiej Netflix, aby zarządzać rodzajami treści, które mogą oglądać Twoje dzieci.

Kontrola rodzicielska Netflix

Odwiedź serwis Netflix w przeglądarce na komputerze. Zaloguj się swoim własnym profilem. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu i wybierz „Konto” z menu.

Na stronie Konto przewiń w dół do sekcji Ustawienia, a zobaczysz tam opcję „Kontrola rodzicielska”. Kliknij to.

Domyślnie kontrola rodzicielska nie jest włączona, więc musisz ją skonfigurować samodzielnie. Aby kontrolować dostęp, konieczne będzie wprowadzenie kodu PIN. Po dodaniu kodu PIN możesz wybrać poziom klasyfikacji treści, które są dostępne dla dzieci.

Netflix również wprowadza zakaz dla poszczególnych tytułów. Jest już dostępny w niektórych krajach i zostanie wprowadzony na całym świecie w najbliższych dniach. Będzie dostępny z tego samego ekranu i pozwoli Ci dodać dowolny tytuł, film, program telewizyjny lub dokument do listy zakazów. Nie ma znaczenia, czy tytuł dobrze mieści się w zatwierdzonej ocenie dla dzieci do obejrzenia. Jeśli tytuł zostanie zbanowany, dzieci nie będą mogły go obejrzeć.

Ta funkcja zostanie ostatecznie udostępniona na Twoim koncie. Nie możesz tego przyspieszyć, używając VPN dla Netflix, aby sfałszować swoją lokalizację w kraju, w którym ta funkcja jest już dostępna. Najlepiej poczekać kilka dni potrzebnych na udostępnienie funkcji wszystkim. Aby dodatkowo pomóc rodzicom zrozumieć rodzaj treści w programie telewizyjnym lub filmie, ocena będzie teraz wyświetlana przed rozpoczęciem odtwarzania. Oszczędza to czas, który w innym przypadku musiałbyś poświęcić na samodzielne badanie. Netflix wyświetla ocenę programu telewizyjnego lub filmu obok jego szczegółów, ale jeśli kiedykolwiek przejmujesz się tylko czytaniem streszczenia programu / filmu, być może przegapiłeś to. Dzięki temu będzie to bardziej oczywiste i pomoże rodzicom w bardziej proaktywnym podejściu do tego, co dzieci mogą, a czego nie mogą oglądać.

x