Jak używać iPhone’a do wprowadzania haseł na Apple TV

Używanie pilota Siri Remote do wprowadzania tekstu na Apple TV jest trudne, zwłaszcza gdy jest to długa i skomplikowana fraza. Zamiast tego możesz użyć klawiatury programowej na iPhonie lub iPadzie, aby wprowadzić hasło.

Ta funkcja została dodana z powrotem w iOS 12. W tym miejscu wkracza ścisły ekosystem Apple, z którego czerpiemy duże korzyści. Siri Remote nie jest świetny, a wprowadzenie 12-znakowego hasła z symbolami, kapitalikami i cyframi jest szalone. Ta funkcja nie dotyczy tylko haseł – niezależnie od tego, czy szukasz ulubionego filmu, czy wpisujesz najlepsze hasło na świecie, użycie klawiatury iPhone’a lub iPada jest znacznie lepszym pomysłem.

Jak używać iPhone’a lub iPada do wprowadzania tekstu

Aby to działało, potrzebujesz iPhone’a lub iPada z systemem iOS 12 lub nowszym oraz Apple TV z systemem tvOS 12 lub nowszym. Wszystkie urządzenia muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi i być zalogowane na to samo konto iCloud.

Przejdź do pola tekstowego na Apple TV, a otrzymasz powiadomienie na iPhonie lub iPadzie z prośbą o otwarcie klawiatury. Jeśli powiadomienie się nie pojawi, możesz również otworzyć plik Aplikacja Apple TV Remote (jeśli nigdy nie korzystałeś z pilota Apple TV, sprawdź ten podręcznik, aby wszystko skonfigurować). Klawiatura pojawi się wtedy automatycznie, gdy Apple TV będzie gotowe do wprowadzenia tekstu.

Używaj klawiatury jak zwykle i wprowadź tekst.

Wprowadź żądany tekst za pomocą klawiatury ekranowej

Wszystko, co wpiszesz, pojawi się automatycznie na Twoim Apple TV w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu kontynuuj korzystanie z pilota Siri Remote na Apple TV.

Jak korzystać z autouzupełniania

Możliwość wprowadzania tekstu za pomocą klawiatury telefonu iPhone lub iPada zapewnia również dostęp do funkcji autouzupełniania. Możesz użyć funkcji Autouzupełnianie, aby szybko i łatwo wprowadzać hasła bez wpisywania czegokolwiek, jeśli masz swoje nazwy użytkownika i hasła zapisane w pęku kluczy iCloud lub w aplikacji takiej jak 1Password lub LastPass.

Aby użyć autouzupełniania, stuknij poświadczenia, gdy pojawią się na pasku QuickType nad klawiaturą telefonu iPhone lub iPada. Jeśli masz do wyboru wiele poświadczeń, dotknij ikony klucza i wybierz odpowiednią.

Stuknij poświadczenia, gdy pojawią się na pasku QuickType nad klawiaturą

Nazwa użytkownika i hasło zostaną automatycznie wysłane do Apple TV po uwierzytelnieniu za pomocą Touch ID lub Face ID. Nigdy nie pojawia się jako zwykły tekst na iPhonie, iPadzie lub Apple TV.

To tylko jedna wskazówka, jak sprawić, by Apple TV działało dla Ciebie. Jest o wiele więcej, których możesz nie być świadomy. Jeśli nie masz gumki na spodzie pilota Siri Remote, tracisz!

x