01/20/2022

Jak w pełni wykorzystać drukarkę 3D w systemie Linux za pomocą SuperSlicer

Udostępnij teraz w social media:

SuperSlicer to open-source fork aplikacji PrusaSlicer. Działa szybko i wydajnie i może pomóc Ci w pełni wykorzystać możliwości Twojej drukarki 3D. Oto jak używać SuperSlicer na komputerze z systemem Linux.

Instalowanie SuperSlicer w systemie Linux

SuperSlicer działa na różnych systemach operacyjnych Linux za pośrednictwem AppImage lub Arch Linux AUR. Aby zainstalować SuperSlicer na komputerze z systemem Linux, musisz otworzyć okno terminala.

Aby uruchomić okno terminala na pulpicie systemu Linux, naciśnij Ctrl + Alt + T na klawiaturze. Lub wyszukaj „Terminal” w menu aplikacji i uruchom go w ten sposób. Po otwarciu okna terminala postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami instalacji, które odpowiadają aktualnie używanemu systemowi Linux.

Ubuntu/Debian

W Ubuntu możesz skompilować aplikację SuperSlicer z wydaniem AppImage. AppImage jest specjalnie zaprojektowany do uruchamiania na Ubuntu i odzwierciedla to na stronie „wydania” na Github.

Uwaga: Debian jest bardzo podobny do Ubuntu, z wyjątkiem kilku rzeczy. Użytkownicy Debiana powinni być w stanie postępować zgodnie z instrukcjami Ubuntu.

Aby zdobyć najnowszą wersję SuperSlicer AppImage dla Ubuntu, skorzystaj z poniższego polecenia wget.

GTK 3

wget https://github.com/supermerill/SuperSlicer/releases/download/2.3.57.8/SuperSlicer-ubuntu_18.04-gtk3-2.3.57.8.AppImage

GTK 2

wget https://github.com/supermerill/SuperSlicer/releases/download/2.3.57.8/SuperSlicer-ubuntu_18.04-gtk2-2.3.57.8.AppImage

Po pobraniu najnowszego pliku AppImage na komputer postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, jak skonfigurować narzędzie AppImageLauncher. AppImageLauncher znacznie ułatwia konfigurację SuperSlicer AppImage.

Sprawdź -   Jak wyłączyć pomoc zdalną w systemie Windows 10

Po skonfigurowaniu narzędzia AppImageLauncher otwórz menedżera plików systemu Linux, kliknij folder domowy, wybierz SuperSlicer AppImage i zintegruj go ze swoim systemem za pomocą AppImageLauncher.

Arch Linux

Aplikacja SuperSlicer jest dostępna w Arch Linux AUR. Aby uruchomić go w swoim systemie, zacznij od zainstalowania pakietów „git” i „base-devel” na swoim komputerze.

sudo pacman -S git base-devel

Po skonfigurowaniu dwóch pakietów na komputerze uruchom polecenie git clone, aby pobrać pomocnika Trizen AUR. Następnie zainstaluj go za pomocą polecenia makepkg. Trizen znacznie ułatwi konfigurację SuperSlicer.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/
makepkg -sri

Na koniec, po zainstalowaniu narzędzia Trizen w systemie, użyj trizen -S polecenie, aby zainstalować aplikację SuperSilcer.

trizen -S superslicer-bin

Ogólny system Linux AppImage

Chociaż AppImage dla SuperSlicer jest oznaczony jako „Ubuntu”, użytkownicy nadal mogą go używać w wielu różnych systemach operacyjnych Linux. Aby to działało, zacznij od skonfigurowania programu AppImageLauncher na swoim komputerze, postępując zgodnie z naszym przewodnikiem konfiguracji.

Po skonfigurowaniu narzędzia AppImageLauncher użyj wget polecenie, aby pobrać najnowszy AppImage. Następnie otwórz menedżera plików Linux i kliknij dwukrotnie AppImage, aby zintegrować go z systemem.

Sprawdź -   Jak uzyskać dostęp do partycji Windows Bitlocker w systemie Linux

GTK 3

wget https://github.com/supermerill/SuperSlicer/releases/download/2.3.57.8/SuperSlicer-ubuntu_18.04-gtk3-2.3.57.8.AppImage

GTK 2

wget https://github.com/supermerill/SuperSlicer/releases/download/2.3.57.8/SuperSlicer-ubuntu_18.04-gtk2-2.3.57.8.AppImage

Konfigurowanie SuperSlicera w systemie Linux

Aby skonfigurować SuperSlicer w systemie Linux, zacznij od uruchomienia aplikacji za pomocą menu aplikacji. Po otwarciu aplikacji postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: Po otwarciu aplikacji pojawi się ekran powitalny. Znajdź przycisk „Dalej” u dołu ekranu i kliknij go, aby przejść do następnej strony.

Krok 2: Musisz wybrać swoją drukarkę. Przejrzyj listę drukarek dostępnych w SuperSlicer i kliknij pole obok swojej drukarki 3D. SuperSlicer obsługuje różne drukarki, w tym ANycubic, Creality, Prusa, MakerGear i inne.

Krok 3: Musisz teraz wybrać swój profil filamentu. Domyślnie wszystkie są zaznaczone (PLA, PETG i ABS). Jeśli jednak chcesz zmodyfikować wybrane filamenty, przejrzyj listę i zmień je. Po zakończeniu kliknij „Dalej”.

Krok 4: Następnie musisz skonfigurować automatyczne aktualizacje. Domyślnie SuperSlicer nie jest skonfigurowany do obsługi aktualizacji. Zaznacz „Sprawdź aktualizacje aplikacji” i „Automatycznie aktualizuj wbudowane ustawienia wstępne”, aby włączyć aktualizacje. Kliknij „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Krok 5: Jeśli chcesz wyeksportować pełne nazwy ścieżek modeli i części, zaznacz pole „Eksportuj pełne nazwy ścieżek”. W przeciwnym razie pozostaw to pole puste, jeśli nie wiesz, do czego służy to ustawienie. Po zakończeniu kliknij „Dalej”, aby przejść do następnej strony.

Sprawdź -   Jak tworzyć i instalować klucze SSH z powłoki systemu Linux

Krok 6: Musisz teraz skonfigurować tryb wyświetlania. Domyślny tryb widoku to „Prosty”. Jeśli jesteś początkującym, zalecamy zatrzymanie go tutaj. Jeśli jednak jesteś bardziej zaawansowany, wybierz „Zaawansowane” lub „Eksportuj”.

Chcesz używać jednostek imperialnych zamiast metrycznych? Wybierz przycisk „Użyj cali”. Po zakończeniu kliknij „Zakończ”.

Jak korzystać z SuperSlicer

Aby korzystać z SuperSlicer, zacznij od uruchomienia aplikacji. Następnie przejdź do Thangs, lub Rzeczoświatai pobierz plik modelu STL. Możesz także importować własne pliki modeli z Blendera, Tinkercad itp.

Po uzyskaniu pliku kliknij przycisk „Plik” i poszukaj „Importuj”. Po wybraniu „Importuj”, wybierz „Importuj STL”, aby zaimportować plik modelu. Na koniec wyszukaj plik STL, aby dodać go do SuperSlicer.

Znajdź przycisk „Pokrój teraz” po dodaniu pliku STL do SuperSlicer; znajdź przycisk „Pokrój teraz”. Kliknij go, aby automatycznie przygotować model do druku na Twojej drukarce 3D. Następnie znajdź przycisk „Eksportuj kod G”, aby zapisać go jako plik Gcode dla drukarki 3D.

Przenieś plik G-code na kartę SD (lub inne urządzenie pamięci) i umieść plik na drukarce 3D, aby go wydrukować.

x