Jak włączyć czat na żywo 👋 na swojej stronie?

Udostępnij teraz w social media:

Ludzie odwiedzają Twoją witrynę bez powodu. Może są zainteresowani Twoim produktem i usługą, mają jakieś podobne pytania lub po prostu przeglądają.

Jeśli zaangażujesz się z nimi lub pomożesz im rozwiązać ich problemy, budujesz zdrową relację z odwiedzającymi. Szybsze odpowiadanie na ich pytania nie tylko pozostawia na nich dobre wrażenie Twojej marki, ale z czasem stwarza większe możliwości do rozważenia.

Czat na żywo to świetna metoda oferowania obsługi klienta, jeśli zostanie to zrobione prawidłowo.

Zawsze lepiej zadać pytanie od razu, kiedy i gdzie pojawi się w Twojej głowie, zamiast czekać kilka minut, gdy zostaniesz przekierowany do sekcji rozmowy lub FAQ.

Właśnie tam okazuje się, że czat na żywo jest wybawcą czasu i cierpliwości.

Czy wiesz ~79% użytkowników preferuje czaty na żywo ze względu na natychmiastową odpowiedź?

W ciągu ostatnich kilku lat czaty na żywo stały się podstawową funkcjonalnością witryny.

Co to jest czat na żywo 💬?

Medium, za pomocą którego firma może kontaktować się z odwiedzającymi witrynę za pośrednictwem wiadomości w czasie rzeczywistym, można określić jako czat na żywo. A medium tutaj jest aplikacja, która umożliwia komunikację. Możesz również nazwać go komunikatorem internetowym z profesjonalną wskazówką.

Jest to jeden z najbardziej dynamicznych sposobów łączenia się z odwiedzającymi. Tutaj możesz dokładnie i szybko zrozumieć dokładne zapytania użytkowników w czasie rzeczywistym. Czaty na żywo łączą zalety poczty e-mail i rozmów telefonicznych.

 • Czat na żywo obejmuje atrybuty wsparcia e-mail w zakresie jasnego słownictwa, gotowych transkrypcji, profesjonalnych tonów itp., które klienci uwielbiają. Dzięki temu problemy szybko się rozwiązują, a klienci są zadowoleni.
 • Obejmuje również niektóre aspekty wsparcia opartego na połączeniach, w których użytkownicy uzyskują osobistą uwagę od jednego kierownika wraz z szybkością komunikacji.

Jak to działa?

Dzięki aktywnemu czatowi na żywo w Twojej witrynie możesz prowadzić natychmiastowe rozmowy z odwiedzającymi w dowolnym momencie. W tym przypadku musisz znaleźć przyzwoite oprogramowanie do czatu na żywo, zarejestrować się i zainstalować oprogramowanie na stronie internetowej.

Tak więc, gdy ludzie odwiedzają Twoją witrynę, mogą kliknąć widżet czatu na żywo, aby rozpocząć rozmowę z agentem.

Unikalną rzeczą do rozważenia w przypadku czatów na żywo jest to, że oprócz interakcji z ludźmi w Twojej witrynie, możesz także zobaczyć wszystkie osoby, które są w Twojej witrynie. Poza tym możesz również poznać liczbę rozmów, informacje o odwiedzających – kim są i skąd, ich nazwa, historia współpracy z Tobą i tak dalej.

W rzeczywistości działa w obie strony dla odwiedzających i właścicieli witryn. Klienci potrzebują czatów na żywo, aby uzyskać wygodne i szybkie odpowiedzi, podczas gdy strony internetowe zbierają informacje o odwiedzających dla potencjalnych klientów i próbują przekształcić ich w potencjalnych klientów.

Korzyści z włączenia czatu na żywo w Twojej witrynie

Szybsza reakcja, więcej leadów

W dzisiejszych czasach nikt nie lubi czekać. Jeśli nie odpowiesz szybko na ich pytania, prawdopodobnie pójdą gdzie indziej, ponieważ istnieje wiele opcji.

Dlatego do pozyskiwania wysokiej jakości leadów potrzebujesz sprawnej i szybkiej obsługi klienta, którą mogą spełnić czaty na żywo.

Spersonalizowane odpowiedzi

Ludzie czasami przeglądają produkt/usługę i są gotowi do zakupu, ale nie kontynuują.

Coś ich odpędza, a może mieli kilka pytań, które pozostały bez odpowiedzi.

Być może odpowiedzi nie było w sekcji FAQ lub skontaktowali się z zespołem pomocy technicznej, zmęczyli się czekaniem i wyszli, gdy nie znaleźli żadnych odpowiedzi.

Dzieje się tak, ponieważ niektóre pytania są specyficzne i różnią się w zależności od użytkownika. W tej chwili potrzebują spersonalizowanych odpowiedzi na podstawie ich konkretnych przypadków użycia. Tutaj boty nie pomogą i nigdy nie możesz pozwolić użytkownikom czekać.

Potrzebujesz więc czatów na żywo, aby odpowiedzieć na te spersonalizowane pytania.

Pokonuje bariery językowe 🌐

Komunikowanie się z ludźmi na całym świecie wiąże się z barierami językowymi, zwłaszcza dla osób, dla których pierwszym językiem nie jest angielski.

Więc, co zrobisz?

Zatrudnisz osoby mówiące różnymi językami? Nie wspominając o tysiącach języków i dialektów na świecie.

Spróbuj zaoferować wsparcie za pomocą czatów na żywo, którymi możesz zarządzać za pomocą urządzeń tłumaczących.

  10 najlepszych systemów zarządzania magazynem (WMS) do organizowania zapasów

Niedrogie i obniżające dodatkowe wydatki

Jest dostępny dla wszystkich rozmiarów firm. Ponadto jego konfiguracja jest również bezproblemowa, co nie wymaga pomocy ekspertów IT.

Rozmowy telefoniczne i e-maile mogą być drogie. Musisz wydać więcej telefonów, kadry kierowniczej, konserwacji telefonu itp., nie mówiąc już o kosztach połączeń. Ponadto jeden agent może obsługiwać tylko jedno połączenie na raz, podczas gdy czaty na żywo mogą obsługiwać wiele czatów.

Z drugiej strony czaty na żywo zmniejszają koszty związane ze wsparciem, większym sprzętem i siłą roboczą.

Lepsze doświadczenie klienta

Klienci, którzy mają złe doświadczenia z witryną, w większości przypadków prawdopodobnie nie wrócą. Powodem może być niemożność znalezienia szybkiego i prostego sposobu na skontaktowanie się z serwisem. A jeśli uda im się nawiązać kontakt, oczekują łatwości i wygody, której wiele stron internetowych nie zapewnia.

Atrybuty czatu na żywo, takie jak szybki czas odpowiedzi, łatwość wysyłania dokumentu itp., okazują się zbawicielem i poprawiają ogólne wrażenia z Twojej witryny.

Zwiększona sprzedaż

Czat na żywo pomaga zwiększyć liczbę potencjalnych klientów i sprzedaży, ponieważ zapewnia odwiedzającym natychmiastowy system wsparcia. W ten sposób zespół wsparcia może mieć lepsze możliwości przekształcenia ich w płacących klientów, a tym samym zwiększenia sprzedaży.

Lepsza lojalność klientów 🤝

Pomagając im natychmiast w ich problemach, informujesz użytkowników, jak bardzo są dla Ciebie cenni.

Jeśli otrzymają od Ciebie wysokiej jakości usługi, prawdopodobnie ponownie odwiedzą Twoją witrynę i dokonają zakupu, wiedząc, że jeśli kiedykolwiek utkną, pomożesz im.

Buduje markę, a odwiedzający stają się Twoimi długoletnimi lojalnymi klientami.

JivoChat

Czy wiesz, że odwiedzający Twoją witrynę naprawdę mają problemy z uzyskaniem niektórych informacji?

Cóż, teraz wiesz!

Pomóż im w momencie, gdy porozmawiają o swoich problemach, wybierając błyskawicznie szybką usługę przez JivoChat.

Czas szybko się zmienia, ludzie są tak zajęci, że nie lubią czekać na telefony. Daj im dokładnie to, czego chcą – szybką obsługę klienta. Widżet czatu JivoChat może bezbłędnie zmieścić się na panelu bocznym Twojej witryny, więc nie musisz iść na kompromis w kwestii estetyki.

Nie pozwól, aby bariera językowa powstrzymała Cię przed dotarciem do odwiedzających, ponieważ JivoChat obsługuje 20 języków. Zmień swoich agentów w supergwiazdy obsługi klienta, ponieważ mogą efektywnie rozmawiać z kilkoma użytkownikami jednocześnie.

Funkcje JivoChat mają na celu zwiększenie możliwości komunikacyjnych i efektywności Twojego zespołu. W celu szybszego i bezproblemowego czatowania oferuje czaty oznaczone kolorami, klawisze skrótów, odpowiedzi w puszkach i zajrzenie do wiadomości.

Możesz wyodrębnić wszystkie dane o odwiedzających, w tym o ich źródle kliknięć, lokalizacji i nie tylko. Pozwól swoim klientom wysyłać wiadomości lub prosić o połączenia jednym kliknięciem za pomocą aplikacji takich jak Facebook Messenger.

Możesz zbierać raporty i dzienniki czatów między odwiedzającymi a agentami, aby mierzyć ich wydajność i poprawiać jakość usług. JivoChat zapewnia codzienny wynik jakości, a także sugeruje domeny, w których Twoja usługa może się poprawić.

Czat na żywo

Nazwa mówi wszystko!

Zachwyć swoich klientów, zapewniając wysokiej jakości wsparcie w czasie rzeczywistym poprzez Czat na żywo i obserwuj wzrost sprzedaży.

Pochwal się swoimi produktami na elegancko wyglądających kartach produktów podczas rozmowy, aby przyciągnąć klientów. Otrzymujesz automatyzację chatbota AI i niestandardowe formularze do generowania wysokiej jakości leadów. Śledź sprzedaż i porównuj ją z celami, aby zrozumieć, w jaki sposób czaty przyczyniają się do zwiększania przychodów.

Chatboty, które zapewnia, pomagają również tworzyć zgłoszenia do pomocy technicznej i pozwalają angażować się w różnych kanałach. Zapewnij swoim klientom ludzki kontakt, pozwalając chatbotom witać się z klientami, szybko przekierowywać czaty i automatycznie segmentować odwiedzających na podstawie ich aktywności w witrynie.

LiveChat jest w stanie zintegrować się z ponad 170 narzędziami, z których niektóre lubisz używać, takimi jak Messenger, WordPress, WooCommerce, Google Ads, Zapier, Salesforce, Shopify, MailChimp, HubSpot i wiele innych.

Freshchat

Angażuj się ze swoimi gośćmi za pomocą Freshchat przez Freshworks, niezależnie od tego, czy korzystają z komunikatorów mobilnych, internetowych czy społecznościowych, takich jak Facebook Messenger, Apple Business Chat, WhatsApp itp.

Pomagaj im przez cały czas, gdy potrzebują Twojej pomocy za pośrednictwem sztucznej inteligencji i botów, aby uzyskać precyzyjne odpowiedzi. Wysyłaj ukierunkowane wiadomości wychodzące do odwiedzających, którzy mogli być zainteresowani Twoim produktem lub usługą. Dotrzyj do ludzi, zanim oni zdążą się z Tobą skontaktować, wysyłając proaktywne kampanie oparte na ich działaniach.

Spełnij rosnące wymagania swoich klientów, wykorzystując elastyczną platformę Freshworks, zapewniając bogaty w funkcje interfejs API, doskonały do ​​inteligentnej analizy, zautomatyzowanych przepływów pracy, niestandardowych integracji, setek aplikacji rynkowych i usług partnerskich ekosystemu.

  Jak edytować kolor ikony SVG w systemie Windows 10

Czysty czat

Dodawanie czatu na żywo do strony internetowej jest szybkie i łatwe dzięki Czysty czat. Możesz nawet wypróbować go bezpłatnie przez 30 dni, aby zdecydować, czy spełni Twoje oczekiwania, czy nie.

Oprogramowanie jest dość przystępne cenowo, co pomaga zespołom ds. marketingu i sprzedaży nawiązać kontakt z Twoimi ludźmi przez cały cykl życia klienta. Mogą zbierać spostrzeżenia z rozmowy i rozumieć zachowania użytkowników, aby oferować lepsze i spersonalizowane wrażenia.

Patrząc na analitykę odwiedzających, możesz ocenić trendy ruchu, skuteczność kampanii marketingowych, doświadczenia użytkowników, zidentyfikować potencjalne leady i nie tylko. Wykorzystaj funkcję alertów, a także czaty oparte na wyzwalaczach, aby wykorzystać wykwalifikowanych potencjalnych klientów i przyspieszyć sprzedaż.

Możesz łatwo dostosować widżet czatu, aby wyglądał i działał tak, jak chcesz na komputerze stacjonarnym lub urządzeniu mobilnym, za pomocą wygodnego edytora.

Pure Chat obsługuje dużą liczbę integracji i ma możliwość użycia Zapier do integracji ponad 1000 innych produktów oprogramowania.

Cena Pure Chat zaczyna się od 39 USD miesięcznie przy płatności rocznej.

Tidio

Dodanie widgetu czatu na żywo Tidio zajmuje tylko 3 minuty.

Jakie to niesamowite!

Zaufany przez ponad 300 000 firm na całym świecie, Tidio pomaga łączyć się z klientami w czasie rzeczywistym i pomagać im, gdzie tylko możesz.

Dostosuj swój pulpit nawigacyjny, aby uzupełnić swoją markę i wywrzeć silne wrażenie na odwiedzających, zarówno nowych, jak i istniejących. Możesz sprawdzić, kto wszyscy przeglądają Twoją witrynę, aby zobaczyć, jakie są ich zainteresowania, skąd pochodzą i jakie domeny wolą odwiedzać częściej.

Te spostrzeżenia pomogą Ci skierować swoje usługi w te strumienie i zwiększyć sprzedaż. Odpowiadaj na więcej pytań i konwertuj więcej potencjalnych klientów dzięki wydajnej wydajności. Możesz także monitorować wyniki i wykorzystywać sztuczną inteligencję do automatyzacji czatu.

Tidio obsługuje integracje z aplikacjami takimi jak Shopify, WordPress, Wix, Messenger i innymi i działa świetnie na różnych systemach operacyjnych, czy to macOS, Linux, Windows czy Android.

Zendesk

Natychmiast dotrzyj do klientów i pomóż swoim klientom przez telefon komórkowy lub Internet dzięki widżetowi czatu na żywo przez Zendesk. Bądź dostępny przez cały czas dla swojego użytkownika dzięki szybkim czatom na żywo, aby mógł go zawsze pielęgnować i nadal korzystać z Twojego produktu lub usługi.

Wysyłaj odwiedzającym wiadomości oparte na zachowaniu i ukierunkowane, aby zwiększyć szanse na konwersję. Oferuje formularze przed czatem, które pomagają w uzyskaniu informacji kontaktowych odwiedzających. Poza tym otrzymujesz również formularze offline, które pomagają klientom kontaktować się z Twoim zespołem, nawet gdy Cię nie ma.

Sprawdź strony odwiedzających, które przeglądali, aby dotrzeć do konkretnych klientów i pomóc im. Zendesk zapewnia oceny czatu, które pomagają w przekazywaniu opinii, które możesz wykorzystać w ulepszaniu swoich usług. Masz możliwość udostępnienia klientowi plików, które mogą zawierać zrzut ekranu, animowane GIF-y, przewodniki po produktach i nie tylko.

Ich chatboty wykorzystujące sztuczną inteligencję pomagają zautomatyzować czasochłonne i prostsze zadania, jednocześnie pomagając agentom w wielu obszarach. Miej oko na wydajność swoich agentów, śledząc liczbę czatów, wskaźniki czatu, wrażenia użytkowników i konwersję.

Dostosuj odznaki czatu i pulpit nawigacyjny, wybierając różne motywy i układy. Możesz nawet umieścić różne zdjęcia lub zachować powitalną twarz w widżecie czatu. Zendesk obsługuje web SDK i usługi innych firm, takie jak Drupal, WordPress, Joomla, Shopify, Prestashop i SquareSpace.

Zaawansowane funkcje zarządzania przepływem pracy w Zendesk ułatwiają pracę. W tym przypadku oferuje routing czatu, aby automatycznie przydzielać przychodzące czaty aktywnym menedżerom w celu uzyskania szybkiego wsparcia. Możesz dodawać tagi do czatów, aby zapewnić konwersacjom kontekst i lepsze zrozumienie.

Możesz utworzyć godziny pracy widżetu czatu, takie jak codziennie/co tydzień, aby czat pojawiał się online tylko w tych godzinach. Twórz skróty lub odpowiedzi oparte na szablonach, aby odpowiadać na typowe żądania i przypisuj szczegółowe uprawnienia, aby uzyskać lepszą kontrolę.

Tawk

Przygotuj się na ciągłe zaspokajanie potrzeb gości z Tawk. Jest to jedna z szeroko wykorzystywanych aplikacji czatu na żywo na całym świecie.

Rozpoczęcie pracy z Tawk jest proste, ponieważ wystarczy skopiować jednowierszowy kod napisany w JavaScript i wkleić go do kodu HTML swojej witryny. I voila, twój widżet czatu zacznie działać natychmiast!

Zaloguj się do swojego pulpitu nawigacyjnego i zaproś członków swojego zespołu. Monitoruj swoich agentów, śledź postępy w czasie, przeglądaj historię czatów i poznaj ogólną poprawę sprzedaży; jest tak wiele możliwości. Dzięki poręcznym skrótom i wbudowanej Bazie wiedzy możesz zawsze natychmiast odpowiadać.

Dowiedz się wszystkiego o podróżach klientów w czasie rzeczywistym, aby zwiększyć dostarczalność i oszacować sprzedaż. Tawk można przetłumaczyć na 27 języków, dzięki czemu możesz kontaktować się z ludźmi na całym świecie.

  Dlaczego system Windows nadal używa liter dla dysków?

Inne funkcje zawarte w Tawk to:

 • Wiadomości grupowe, tagi i aliasy
 • Udostępnianie ekranu i przesyłanie plików
 • Głos i wideo (dodaj funkcję)
 • 1880+ emotikonów
 • Nieograniczeni agenci
 • Śledzenie geograficzne IP
 • Nieograniczona historia
 • Płatności na czacie
 • Zablokuj/odblokuj odwiedzających
 • Filtrowanie wiadomości i podglądanie
 • Bezpieczne szyfrowanie

Awiofon

Zapewnij odwiedzającym pomoc w czasie rzeczywistym za pomocą wspólnej skrzynki odbiorczej i proaktywnego czatu na żywo przez Awiofon.

Przekształć odwiedzających w klientów i zachowaj poprzednich dzięki czatowi na żywo i chatbotom, które pomagają im w wyzwalaniu odpowiedzi. Widżet czatu ułatwia nawigację i czatowanie, jest znajomy, umożliwia korzystanie z emotikonów i GIF-ów oraz pokazuje wskaźniki pisania.

Możesz zintegrować go z Messengerem, udostępniać ekran, rezerwować spotkania, rozpoczynać połączenie wideo lub głosowe i nie tylko. Widżet czatu można dostosować, dzięki czemu możesz dopasować jego wygląd do swojej marki, a także skonfigurować ekskluzywne ustawienia dla Androida, iOS i Internetu.

Interkom umożliwia prowadzenie rozmów i dostarcza bogatych informacji o profilach odwiedzających. Zmierz swój zwrot z inwestycji, sprawdzając wpływ, jaki Intercom wniósł na Twoje leady, potok, możliwości i pozyskane transakcje.

Uzyskaj szczegółowe raporty wydajności swoich zespołów i dane obsługi klienta dotyczące czasów odpowiedzi, celów SLA i liczby konwersji. Interkom dobrze integruje się z ponad 200 aplikacjami.

Olark

Popraw jakość obsługi klienta, korzystając z oprogramowania do czatu na żywo przez Olark.

Ucz się na swoich interakcjach online, ponieważ zawsze jest miejsce na ulepszenia, abyś mógł dostarczać lepsze produkty/usługi. Zwiększ zaangażowanie klientów, odpowiadaj na ich pytania i zbieraj informacje zwrotne. Uporządkuj wszystkie dane odwiedzających, przechowując uporządkowane transkrypcje czatów i notatki w Olark.

Zastosuj spostrzeżenia otrzymane z danych wejściowych klientów, aby zoptymalizować swoją ofertę. Jest dostarczany z formularzem czatu wstępnego, który można dostosować. Automatyczne wysyłanie specjalnych ofert lub sugestii do użytkowników w odpowiednich scenariuszach. Olark oferuje również opcję, w której możesz umożliwić klientom pozostawienie swoich wiadomości, które możesz później śledzić za pośrednictwem poczty e-mail.

Olark oferuje inne funkcje, w tym łatwość dostępu do danych. Możesz łatwo aktualizować rekordy, śledzić wyświetlenia stron i wizyty podczas czatu. Archiwum transkrypcji do przeszukiwalnych baz danych, dzięki czemu możesz zapisywać rozmowy w pełnym tekście.

Olark integruje się z Google Analytics, aby pomóc Ci uzyskać szerszy obraz lejków sprzedaży. Otrzymuj miesięczne, tygodniowe, a nawet dzienne podsumowania danych bezpośrednio do swojej skrzynki odbiorczej. Aktualizacje pulpitu nawigacyjnego w czasie rzeczywistym raportują co minutę informacje zwrotne od klientów i dane czatu.

Zoho SprzedażIQ

Rozwijaj swoją firmę dzięki bezproblemowej obsłudze klienta, możliwej dzięki Zoho SprzedażIQ.

Strategicznie nawiązuj kontakt z potencjalnymi klientami, wysyłając spersonalizowane wiadomości. Monitoruj sposób, w jaki użytkownicy wchodzą w interakcję z Twoją witryną, stosuj wstępnie zdefiniowane reguły do ​​interakcji na czacie na żywo i bądź czujny, gdy ludzie odwiedzają Twoją witrynę.

Zwiększ zaangażowanie za pomocą Zoho CRM, identyfikując potencjalnych klientów i koncentrując się na tych, którzy szukają Twojej uwagi. Możesz ustawić wyzwalacze łączenia się z „ciepłymi” lub „gorącymi” potencjalnymi klientami, gdy wracają do Twojej witryny. Przypisz członków zespołu do śledzenia potencjalnych klientów w CRM, pozostając na czacie na żywo.

Dzięki aplikacji mobilnej SalesIQ możesz być w stałym kontakcie ze swoimi klientami. Segmentuj odwiedzających zgodnie z ich poziomami zainteresowania, twórz oceny potencjalnych klientów i kieruj reklamy na potencjalnych klientów, którzy wymagają natychmiastowej uwagi.

Przesyłaj potencjalnych klientów na podstawie wiedzy swoich przedstawicieli handlowych i korzystaj z inteligentnych wyzwalaczy do automatyzacji zaangażowania potencjalnych klientów za pomocą kampanii e-mailowych. Podejmuj inteligentne decyzje biznesowe dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym do mierzenia wydajności agentów, aktywnych odwiedzających, aktywnych działów i innych wskaźników.

Wniosek

W tym szybko zmieniającym się świecie nikt nie ma czasu do stracenia. W momencie, gdy użytkownicy stwierdzą, że w Twojej witrynie brakuje szybkiego wsparcia, mogą przełączyć się w inne miejsce. Tak więc, jeśli naprawdę chcesz, aby ludzie poważnie traktowali Twój biznes, czat na żywo jest świetnym kanałem obsługi klienta, który może poprawić wrażenia odwiedzających i pozytywnie wpłynąć na Twoją sprzedaż 📈.

x