Udostępnij teraz w social media:

Podobnie jak w przypadku funkcji Wyślij kartę do siebie w Google Chrome, możesz użyć podobnej ukrytej flagi do podświetlania i kopiowania tekstu do schowka innego urządzenia. Oto, jak możesz włączyć udostępnianie schowka na różnych urządzeniach w Chrome.

Jak działa udostępnianie schowka

Po włączeniu flagi, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy podświetlonego tekstu na stronie internetowej, pojawi się nowa opcja „Kopiuj do urządzenia”. Wyświetli listę wszystkich urządzeń z włączoną flagą, na które jesteś zalogowany za pomocą konta Google – w systemach Windows, macOS, Linux, Chrome OS i Android. Wybierz urządzenie, aby wysłać tekst bezpośrednio do schowka.

Podobnie jak wszystkie flagi w Chrome, jest to funkcja, która wciąż jest w toku. W dowolnym momencie może się zmienić lub całkowicie zniknąć ze strony flag. Google może wkrótce udostępnić tę funkcję jako stabilną funkcję, która nie wymaga flagi w przyszłości. Jednak funkcja beta jest już dostępna w stabilnej wersji przeglądarki Google Chrome 79.

Sprawdź -   Jak edytować skróty programu w Gnome Shell

Jak włączyć udostępnianie schowka

Ta ukryta funkcja jest dostępna jako flaga. Aby go znaleźć, otwórz nową kartę, wklej chrome: // flags do omniboksu Chrome, a następnie naciśnij klawisz Enter. Wyszukaj „Schowek” w polu wyszukiwania.

Zobaczysz trzy oddzielne flagi. Każda flaga obsługuje inną część tej funkcji i musi być włączona, aby działać poprawnie.

Włącz wszystkie trzy opcje.

Uwaga: w systemie Android zobaczysz tylko flagi „Włącz urządzenie odbiorcze do obsługi funkcji udostępnionego schowka” i „Włącz obsługę sygnałów funkcji udostępnionego schowka”.

Gdy skończysz, kliknij przycisk „Uruchom ponownie teraz”, aby ponownie uruchomić przeglądarkę Chrome z włączonymi flagami.

Aby zapisać zmiany i zacząć używać flagi, uruchom ponownie Chrome, klikając plik

Powtórz ten proces na wszystkich urządzeniach, na których używasz Chrome jako przeglądarki i chcesz skopiować tekst do schowka urządzenia.

Sprawdź -   Jak uzyskać nowe funkcje usługi Office 365 nawet o sześć miesięcy wcześniej

Jak skopiować tekst między urządzeniami

Po włączeniu flag i ponownym uruchomieniu przeglądarki internetowej, będziesz mógł uzyskać dostęp do funkcji z menu kontekstowego prawego przycisku myszy.

Podświetl tekst ze strony internetowej i kliknij go prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić menu kontekstowe. Kliknij „Kopiuj na swoje urządzenia” i wybierz urządzenie z listy.

Zaznacz tekst, kliknij prawym przyciskiem myszy i kliknij Kopiuj na swoje urządzenie> Twoje urządzenie ”. width = ”650 ″ height =” 304 ″ onload = ”pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);” onerror = ”this.onerror = null; pagespeed.lazyLoadImages.loadIfVisibleAndMaybeBeacon (this);”> </p><p> Gdy wyślesz tekst na inne urządzenie, zobaczysz małe powiadomienie w omniboksie. </ p > </p><p> <img loading =

Powiadomienie pojawi się również na drugim urządzeniu.

Powiadomienie, że tekst został udostępniony i skopiowany do schowka Twojego urządzenia.

Po skopiowaniu tekstu skopiowanego na urządzenie kliknij prawym przyciskiem myszy – lub naciśnij i przytrzymaj w systemie Android – i wybierz „Wklej”, tak jak w przypadku czegokolwiek ze schowka.

Sprawdź -   Jak zablokować dostęp do sieci dla aplikacji w systemie Windows 10

Jeśli nie widzisz tutaj jednego ze swoich urządzeń, upewnij się, że działa na nim najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome z włączonymi tymi flagami i że jesteś zalogowany na to samo konto Google na wszystkich swoich urządzeniach.

Inne funkcje są również dostępne za pośrednictwem flag Chrome. Zebraliśmy listę najlepszych flag Chrome, aby umożliwić lepsze przeglądanie, które możesz sprawdzić.