Jak włączyć i wyłączyć inteligentne pobieranie Netflix

Możesz pobierać wybrane filmy i programy telewizyjne z serwisu Netflix. Jest to funkcja, która została dodana jakiś czas temu zarówno do aplikacji na smartfony, jak i do samotnej aplikacji komputerowej Windows 10 dla Netflix. Oczywiście nie wszystko można pobrać, ale nie oznacza to, że funkcja nie jest przydatna. Jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą korzystać z Netflix w podróży, ale nie chcą korzystać z ograniczonego planu transmisji danych, aby to zrobić, lub gdy nie ma Wi-Fi. Ta funkcja została teraz uzupełniona o inteligentne pobieranie z serwisu Netflix.

Inteligentne pobieranie Netflix w zasadzie zarządza ilością miejsca, które aplikacja Netflix i pobrana zawartość zajmuje na twoim urządzeniu. Gdy obejrzysz pobrany odcinek czegoś, automatycznie usunie go z urządzenia. Pobierze również następny odcinek, więc nadal masz coś do obejrzenia.

Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko na Androida.

Netflix Smart Downloads

Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji aplikacji Netflix. Otwórz aplikację i dotknij karty Więcej w prawym dolnym rogu. Na karcie Więcej dotknij Ustawienia aplikacji. Na ekranie ustawień aplikacji zobaczysz przełącznik „Inteligentne pobieranie”. Włącz go, jeśli chcesz włączyć inteligentne pobieranie Netflix, i wyłącz, jeśli chcesz je wyłączyć.

Zaletą tej funkcji jest to, że nigdy nie widziałeś treści zajmujących miejsce na Twoim urządzeniu i nie będziesz musiał samodzielnie pobierać kolejnego odcinka serialu. Jeśli jest dostępny do pobrania offline, aplikacja pobierze go za Ciebie.

Wadą jest to, że zawartość zostanie usunięta po obejrzeniu. Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie obejrzeć coś w biegu, nie będzie tego. Jest to dość mały kompromis, ale jest to jednak wada i prawdopodobnie powód, dla którego istnieje opcja wyłączenia tej funkcji.

Powinniśmy wspomnieć, że jeśli korzystasz z VPN dla Netflix, aby uzyskać dostęp do ograniczonego geograficznie, a także ją pobrać, Twoja sieć VPN musi być uruchomiona dla inteligentnego pobierania Netflix, aby pobrać następny odcinek serialu, który jest ograniczony przez kraj. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby funkcja działała tak, jak powinna. Dopóki Netflix będzie miał dostęp do treści, będzie mógł je pobrać.

Filmy będą pobierane tylko przez Wi-Fi i w jakości wybranej w ustawieniach aplikacji. Jeśli masz plan, który zapewnia tylko jakość SD, nie będziesz mógł pobierać treści w jakości HD.

x