Jak włączyć podglądy kart w Chrome

Microsoft Edge ma kilka funkcji, których nie mają inne popularne przeglądarki. Lista jest niewielka, ale mimo to oznacza, że ​​Edge wykonuje kilka sztuczek, których inne przeglądarki nie mogą jeszcze zrobić. Jedną z dość przydatnych funkcji Edge jest podglądy kart. Gdy najedziesz kursorem myszy na otwarte karty, pojawi się mały podgląd karty. Tego nie potrafią ani Chrome, ani Firefox. Możesz włączyć podglądy kart w Chrome za pomocą flagi, ale funkcja nie łączy się z tą w Edge.

Podglądy kart w Chrome

Otwórz Chrome i wprowadź następujące informacje w pasku adresu;

Chrome://flags

Otworzy się strona z flagami Chrome. Kliknij wewnątrz paska wyszukiwania i wyszukaj Hover. W wynikach wyszukiwania pojawi się flaga o nazwie Tab Hover Cards. Otwórz menu obok niego i wybierz Włączone z menu rozwijanego. Uruchom ponownie Chrome, aby zastosować flagę.

Korzystanie z podglądów kart

Wspomniałem wcześniej, że ta funkcja nie jest podobna do tej w Edge. Obecnie funkcja nie daje podglądu obrazu karty, przynajmniej na razie. Gdy najedziesz kursorem myszy na bieżącą kartę lub kartę znajdującą się w tle, w podglądzie, który zobaczysz, zobaczysz tylko nazwę witryny i jej adres URL. To nie to samo, co podgląd w Edge.

Ta funkcja nie jest porównywalna z Edge, ale to nie znaczy, że jest bezużyteczna. Jeśli otworzysz wiele kart w Chrome, wiesz, że wkrótce dochodzi do punktu, w którym tytuł karty szybko staje się niemożliwy do odczytania. Tytuł jest odcinany przez pozostałe otwarte karty. Gdy najedziesz kursorem myszy na kartę, pojawi się tytuł, ułatwiając rozróżnienie, która karta jest która.

W idealnym przypadku podgląd powinien również pokazywać favicon dla witryny, ale nie mogłem jej wyświetlić podczas testów. Buforowanie ikon może zająć trochę czasu. Ponieważ jest to funkcja włączana przez flagę, prawdopodobnie poprawi się, ale może to zająć trochę czasu. Nigdy nie ma ram czasowych, w których funkcja Flagi zostanie ulepszona lub zostanie wdrożona jako stabilna funkcja, aw niektórych przypadkach może po prostu zostać wycofana. Rzadko zdarza się, aby funkcja flagi została wycofana, ale tak się dzieje. To powiedziawszy, ta funkcja jest nadal dostępna w aktualnej wersji Canary i istnieje druga flaga, która faktycznie umożliwia włączenie podglądu kart obrazów.