01/26/2022

Jak włączyć powiadomienia push w aplikacji pocztowej w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:


Windows 10 jest dostarczany z domyślnym klientem poczty e-mail o nazwie Mail. Aplikacja Mail jest bardzo prosta i jeśli korzystałeś w przeszłości z Outlooka lub Thunderbirda, prawdopodobnie nie będziesz chciał się na nią przełączać. Jeśli jednak potrzebujesz podstawowej aplikacji e-mail do zarządzania pocztą e-mail, Mail nie jest zły. Może ostrzegać, gdy masz nową wiadomość e-mail, współpracuje z Centrum akcji i może pokazywać, ile nowych wiadomości masz na ekranie blokady. Jeśli skonfigurowałeś konto e-mail z Mail, możesz się zastanawiać, dlaczego nie otrzymujesz powiadomienia o nowej wiadomości e-mail w chwili jej nadejścia. Powód ma związek z niewielkim ustawieniem, które decyduje o tym, jak często aplikacja sprawdza, czy są nowe wiadomości. Aby otrzymywać alerty w tym samym czasie, gdy przychodzą e-maile, czyli otrzymywać powiadomienia push, musisz zmienić ustawienia synchronizacji konta. Oto, co musisz zrobić.

Sprawdź -   Jak włączyć wygaśnięcie hasła w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Mail i kliknij prawym przyciskiem myszy konto, dla którego chcesz włączyć powiadomienia push. Z menu kontekstowego wybierz „Ustawienia konta”.

Otworzy się okno Ustawienia konta. Jeśli Twoje konto oczekuje na synchronizację, pozwól jej na zakończenie, w przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do ustawień synchronizacji, które musisz zmienić.

W sekcji „Zmień ustawienia synchronizacji skrzynki pocztowej” kliknij „Opcje synchronizacji zawartości”. Na ekranie ustawień synchronizacji znajdź sekcję „Pobierz nową wiadomość e-mail”. Znajduje się na samej górze i ma pod nim rozwijane menu. Tutaj możesz ustawić, jak często aplikacja sprawdza, czy są nowe wiadomości. Po prostu ustaw go na „gdy nadejdą elementy”, a otrzymasz powiadomienie o nowej wiadomości w chwili, gdy dotrze ona do Twojej skrzynki odbiorczej.

Sprawdź -   Jak wyłączyć autokorektę w aplikacjach Windows 10 UWP

ustawienia-synchronizacji-pocztypowiadomienia push-mailowe

To ustawienie wpływa na skrzynkę odbiorczą. Inne foldery są zwykle aktualizowane, ale jeśli spodziewasz się wiadomości, która prawdopodobnie trafi do innego folderu, dobrze jest uruchomić Mail i zezwolić na synchronizację.

To ustawienie jest określane dla każdego konta. Możesz skonfigurować wiele kont w Mail, więc jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia push dla wszystkich kont, pamiętaj, aby zmienić ustawienia synchronizacji dla każdego z nich.

x