Jak włączyć tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy w iOS 11

Nie powinieneś używać telefonu podczas jazdy. W niektórych krajach wysyłanie SMS-ów podczas jazdy jest zabronione z oczywistych powodów. Nie tylko narażasz siebie, ale także innych, jeśli jesteś rozproszony podczas jazdy. Nawet jeśli odkładasz telefon podczas jazdy, nie przeszkadza to automatycznie innym osobom kontaktować się z Tobą. Aby sobie z tym poradzić, Apple dodaje funkcję Nie przeszkadzać podczas jazdy w iOS 11. Jest to rozszerzenie funkcji Nie przeszkadzać, która została dodana w poprzedniej wersji iOS. Ta funkcja działa z Bluetooth w Twoim samochodzie. Jeśli nie masz w samochodzie Bluetooth, funkcja będzie nadal działać za pośrednictwem akcelerometru. Oczywiście nie jest to funkcja, którą można zaplanować, ale musi być włączona.

Nie przeszkadzać podczas jazdy

Aby włączyć tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy, otwórz aplikację Ustawienia i dotknij opcji Nie przeszkadzać. Przewiń w dół i dotknij opcji „Aktywuj” w sekcji Nie przeszkadzać podczas jazdy.

Ekran Aktywuj ma trzy opcje; Automatycznie, po podłączeniu do samochodu Bluetooth i ręcznie. Jeśli nie masz Bluetooth w swoim samochodzie, dotknij opcji Automatycznie. Jeśli masz Bluetooth w samochodzie, dotknij opcji „Po podłączeniu do samochodu Bluetooth”. Opcja Automatycznie działa poprzez wykrywanie ruchu. Jeśli telefon wykryje, że poruszasz się wystarczająco szybko, aby znaleźć się w samochodzie (lub autobusie), włączy tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy.

Co się dzieje, gdy funkcja Nie przeszkadzać podczas jazdy jest włączona?

To, co się dzieje, gdy opcja Nie przeszkadzać podczas jazdy jest włączona, zależy od tego, jak jest włączona. Jeśli jest włączony automatycznie, tj. Poprzez wykrywanie ruchu, wszystkie połączenia i powiadomienia zostaną zablokowane. Każdy, kto wyśle ​​Ci wiadomość lub zadzwoni, otrzyma wiadomość informującą, że jedziesz, i skontaktujesz się z nim, gdy dotrzesz do celu.

Jeśli masz włączoną funkcję przez Bluetooth, tj. Twoje urządzenie jest połączone z Bluetooth Twojego samochodu z podłączonym zestawem głośnomówiącym, będziesz mógł odbierać połączenia przychodzące.

Nie przeszkadzaj pasażerom podczas jazdy

Funkcja Nie przeszkadzaj podczas jazdy naśladuje podobną funkcję wprowadzoną w Pokèmon Go w zeszłym roku. Ta funkcja miała zniechęcić graczy do wysiadywania jaj i łapania Pokémonów podczas jazdy. To również działało poprzez wykrywanie ruchu i miało jedną oczywistą wadę; jeśli byłeś pasażerem, gra dla Ciebie nadal była wyłączona. Zarówno aplikacja, jak i iOS 11 pozwalają wyraźnie wyłączyć tryb Nie przeszkadzać podczas jazdy, dotykając ostrzeżenia i informując go, że jesteś pasażerem.

Jazda testowa

Wzięliśmy tę funkcję na jazdę próbną i musimy powiedzieć, Pokèmon Go robi to lepiej. Gra lepiej sprawdza się w wykrywaniu, gdy jesteś w poruszającym się pojeździe. iOS 11 nie działa, chyba że przekroczysz określony limit prędkości.