Jak włączyć wieloprocesowość w Firefoksie już teraz

Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacje przeglądarki rzadko liczą się jako ważne wiadomości. Microsoft jest jedną z niewielu firm, które wypuszczają główne wersje przeglądarek, a one również często są rozczarowujące. Firefox, Chrome i Opera mają szybki cykl wydawniczy. Każdego roku wydaje się kilka nowych wersji tych przeglądarek. Niewiele z tych wersji zawiera coś, co można zinterpretować jako główną funkcję lub ulepszenie. Firefox 57 będzie rzadkim wyjątkiem; wdraża wiele procesów. Prawdę mówiąc, jeśli używasz przeglądarki Firefox 54 lub nowszej, masz już tę nową funkcję. Musisz go tylko włączyć. Oto, jak możesz włączyć wieloprocesowość w Firefoksie.

Sprawdź, czy funkcja wieloprocesowa jest włączona

Możliwe, że masz już włączoną obsługę wieloprocesową w przeglądarce Firefox. Aby sprawdzić, czy tak, otwórz nową kartę i wpisz about: support w pasku adresu. Poszukaj pola Multiprocess Windows i sprawdź, czy jest włączone, czy nie.

Włącz wieloprocesowość w przeglądarce Firefox

Jeśli wieloprocesowość nie jest domyślnie włączona, będziesz musiał zmienić kilka preferencji Firefoksa. Otwórz nową kartę i wpisz about: config w pasku adresu. Zaakceptuj ostrzeżenie na ekranie.

Poszukaj poniższej preferencji i ustaw jej wartość na 1

accessibility.force_disabled

Następnie poszukaj tej preferencji i ustaw jej wartość na False

accessibility.loadedInLastSession

Na koniec kliknij tę wartość prawym przyciskiem myszy i zresetuj ją.

accessibility.lastLoadDate

Ograniczenia

Umożliwi to wieloprocesowość w Firefoksie, ale z pewnymi ograniczeniami. Nie da ci pełnego, zoptymalizowanego Firefoksa, który przyniesie wersja 57. Wieloprocesowość jest włączona, ale nadal ma ograniczenia. Po drugie, problemem są dodatki. Mogą one uniemożliwić Firefoxowi uruchamianie wielu procesów.

  Przypinaj posty, kanały, wideo i pliki

Aby sprawdzić, który dodatek jest problemem, potrzebujesz dodatku o nazwie, Raport zgodności dodatków. Po zainstalowaniu tego dodatku otwórz menedżera dodatków w przeglądarce Firefox. Przejdź do about: addons lub tab Ctrl + Shift + A. Ten dodatek doda dodatkowe informacje o zainstalowanych dodatkach.

Poszukaj komunikatu „Obsługa wielu procesów nie jest włączona” obok dodatku, aby określić, czy jest zgodny, czy nie. Jeśli znajdziesz dodatek, który nie jest kompatybilny, będziesz musiał go usunąć. Nie ma na to lekarstwa, chyba że programista zdecyduje się uczynić dodatek kompatybilnym z wieloma procesami.

Jeśli masz niekompatybilny dodatek, bez którego po prostu nie możesz pracować, możesz odciążyć go za pomocą wieloprocesowości, jednak jesteśmy już w wersji 56 przeglądarki Firefox. Wydanie Firefoksa 57 nie jest daleko. Będziesz musiał trzymać się starszej wersji przeglądarki lub będziesz musiał wyłączyć proces wieloprocesowy w nowszej wersji.

  Jak tworzyć nowe sekcje do grupowania kanałów w Slack

x