Jak włączyć wykrywanie mycia rąk w Apple Watch

Aktualizacja watchOS 7 Apple Watch wprowadziła nową, inteligentną funkcję dla każdego, kto martwi się o higienę rąk w świecie po COVID: Wykrywanie mycia rąk. Oto, jak to działa i jak możesz go włączyć lub wyłączyć.

Jak włączyć lub wyłączyć wykrywanie mycia rąk

Aby włączyć lub wyłączyć wykrywanie mycia rąk, najpierw uruchom aplikację Watch na swoim iPhonie.

Przewiń w dół, aby znaleźć sekcję Mycie rąk i dotknij opcji „Licznik czasu mycia rąk”, aby ją włączyć (lub wyłączyć, jeśli jest już włączona).

Możesz także włączyć Przypomnienia o myciu rąk, które wysyłają powiadomienia push, jeśli zegarek wykryje, że tego nie zrobiłeś umyj ręce w ciągu kilku minut od powrotu do domu.

Możesz także włączyć lub wyłączyć minutnik bezpośrednio z Apple Watch. Uruchom aplikację Ustawienia, a następnie włącz Licznik czasu mycia rąk w sekcji Mycie rąk.

Mycie rąk zakończone w systemie watchOS 7

Jeśli nie widzisz dostępnej opcji, prawdopodobnie musisz zainstalować aktualizację watchOS. Aby to zrobić, musisz mieć zainstalowany system iOS 14, a następnie możesz przejść do opcji Oglądaj> Ogólne> Aktualizacja oprogramowania, aby zastosować aktualizację.

Jak działa wykrywanie mycia rąk

Po włączeniu timera zegarek Apple Watch uruchomi 20-sekundowe odliczanie, gdy uzna, że ​​myjesz ręce. Zegarek wykrywa dźwięk bieżącej wody i wzorce ruchów związane z pienieniem i szorowaniem rąk, aby uruchomić stoper.

Twój iPhone dotknie nadgarstka po uruchomieniu stopera, a po zakończeniu odliczania dwukrotnie. Jeśli poruszasz nadgarstkiem, aby sprawdzić zegarek, stoper zatrzyma się do czasu powrotu do szorowania.

Występuje niewielkie opóźnienie między rozpoczęciem mycia rąk a uruchomieniem licznika czasu, co Apple uwzględnia, odpowiednio zmniejszając licznik czasu. Dwudziestosekundowe okno może wydawać się trochę krótkie, jeśli dwukrotnie śpiewałeś w głowie „Happy Birthday”, jak sugerowali niektórzy podczas pandemii COVID-19.

Mycie rąk zakończone w systemie watchOS 7

Mając ładne i czyste dłonie, zegarek Apple Watch wyświetli kciuki w górę, co oznacza, że ​​skończyłeś. Jeśli zmęczysz się tą funkcją, możesz wrócić do aplikacji Watch i wyłączyć licznik czasu prania ręcznego w sekcji Mycie rąk (lub uruchomić Ustawienia> Mycie rąk na zegarku Apple Watch).

Dobra wiadomość jest taka, że ​​wykrywanie mycia rąk działa dobrze. Zegar uruchamia się w ciągu około pięciu sekund i gratuluje dobrze wykonanej pracy. Nie musisz już liczyć do 20 w głowie, ponieważ Apple Watch jest dokładniejszy.

Jednym z problemów, które możesz napotkać, są fałszywe alarmy podczas zmywania warzyw lub naczyń w zlewie kuchennym lub podobnym.

Jak wyświetlić dane dotyczące mycia rąk

Gdy licznik czasu mycia rąk jest włączony, zegarek Apple Watch będzie rejestrował za każdym razem, gdy myjesz ręce w aplikacji Zdrowie. Będzie również rejestrować czas trwania każdego prania i średni czas w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca lub roku. Po zakończeniu testów nie wydaje się, aby te informacje były rejestrowane, chyba że wyraźnie włączysz licznik czasu mycia rąk.

Dane dotyczące higieny rąk można wyświetlić w aplikacji Zdrowie w sekcji Zdrowie> Inne dane. U dołu znajduje się opcja dodania funkcji do ulubionych, która pokaże ją na pulpicie nawigacyjnym Zdrowie po uruchomieniu aplikacji. Wygląda na to, że te dane nie są przydatne poza chwaleniem się znajomym, jak nieskazitelne są twoje cyfry.

Dzienniki aplikacji Health dotyczące mycia rąk

Teraz, gdy masz czyste ręce, dlaczego nie zdezynfekować również iPhone’a?