Jak wprowadzić ścieżki do plików lub folderów ze spacjami w wierszu polecenia w systemie Windows 10

Udostępniamy wiele porad i wskazówek dotyczących uruchamiania poleceń w wierszu polecenia w systemie Windows 10. Wiele typowych rzeczy, takich jak pingowanie serwera lub sprawdzanie stanu przełącznika sieciowego, wykonuje się za pomocą wiersza polecenia. Jeśli nie masz komfortu korzystania z wiersza polecenia poza poleceniami, które już zostały zapisane i mają być wykonane w takiej postaci, często tracisz wiele przydatnych rzeczy, które możesz zrobić za pomocą wiersza polecenia. Jednym z dość częstych pytań, które mają nowi użytkownicy podczas korzystania z wiersza polecenia, jest to, jak wprowadzić nazwę lub adres folderu lub pliku, który ma spację w nazwie lub ścieżce.

Mówiąc ogólnie, jeśli próbujesz uruchomić polecenie wymagające podania ścieżki do folderu lub pliku, a ścieżka jest niepoprawna, tj. Wiersz polecenia nie może jej zobaczyć, komunikat o błędzie nie powie Ci tyle. Komunikat, który zwraca wiersz polecenia, będzie się różnił w zależności od uruchomionego polecenia i będzie wyglądał bardziej, jakby coś było nie tak z poleceniem, a nie ścieżką utrudniającą rozwiązanie problemu. Poprawka jest naprawdę prosta.

Wprowadzanie ścieżek ze spacjami

Sztuką są podwójne cudzysłowy. Postaw na praktyczną zasadę, aby w podwójnych cudzysłowach zawrzeć wszystkie ścieżki plików, które wprowadzasz w wierszu polecenia.

Następujące polecenie nie zostanie uruchomione. Na ścieżce jest spacja, w tym miejscu polecenie jest łamane, a wiersz polecenia uważa, że ​​wprowadziłeś nowe polecenie lub parametr.

XCOPY C:UsersfatiwOneDriveDesktopMy test Folder D: /T /E

To polecenie będzie działać. Jedyna różnica między nimi polega na tym, że w drugim ścieżka jest podana w cudzysłowie.

XCOPY "C:UsersfatiwOneDriveDesktopMy test Folder" D: /T /E

Nawet jeśli na Twojej ścieżce nie ma miejsca, dobrze jest umieścić ją w cudzysłowie i rozwinąć nawyk robienia tego. Jeśli zapomnisz lub masz do czynienia z dłuższą ścieżką, taki błąd może być trudny do wykrycia.

Dotyczy to wszystkich aplikacji wiersza polecenia używanych w systemie Windows 10. W programie PowerShell każde polecenie wymagające wprowadzenia ścieżki do pliku lub folderu powinno być ujęte w cudzysłów. Jeśli na ścieżce nie ma miejsca, wszystko będzie dobrze, ale jeśli tak, polecenie nie uruchomi się ponownie, chodzi o wypracowanie nawyku oszczędzania sobie później kłopotów.