Jak wyciszyć swój Google Home w nocy

Nadeszła noc; upadasz. „Hej, Google, wyłącz wszystkie światła”, szepczesz, a potem żałujesz, że Twój Google Home krzyczy potwierdzenie, budząc wszystkich. Oto jak sprawić, by Google mówił cicho w nocy.

Być może doświadczyłeś tego więcej razy, niż chciałbyś to przyznać. Wszyscy śpią, a Ty też jesteś gotowy do spania. Mówisz swojemu Google Home lub Nest Hub, aby wyłączył światła, a on krzyczy, pozornie na szczycie swoich cyfrowych płuc, potwierdzając, że wyłączy światła. Nie musi tak być.

Możesz włączyć tryb nocny dla każdego posiadanego urządzenia Google Home lub Nest Hub, aby mówić cicho i przyciemnić światła, lub użyć grupowania, aby uniemożliwić wszystkim urządzeniom mówienie.

Włącz tryb nocny na cichą noc

Jeśli chcesz, aby Twoje Google Homes mówiło cicho w określonych godzinach, tryb nocny to funkcja dla Ciebie. Możesz ustawić tryb nocny na automatyczne włączanie i wyłączanie zgodnie z harmonogramem, regulację maksymalnej głośności, a nawet maksymalnej jasności wbudowanych diod LED Google Home.

Wadą jest to, że musisz włączyć i skonfigurować tryb nocny dla każdego posiadanego urządzenia Google Home. Więc jeśli go przegapisz, następnym razem przekonasz się o tym na własnej skórze i spodziewasz się cichej odpowiedzi.

Aby włączyć tryb nocny, otwórz aplikację Google Home, a następnie dotknij urządzenia Google Home, które chcesz dostosować. Następnie dotknij koła zębatego w prawym górnym rogu.

Okno dialogowe urządzenia Google Home ze strzałką wskazującą na koło zębate ustawień.

Przewiń w dół i dotknij Tryb nocny.

Okno dialogowe ustawień urządzenia Google Home z polem wokół opcji trybu nocnego.

Włącz tryb nocny, a następnie wybierz żądane ustawienia, w tym suwak głośności. Nie zapomnij stuknąć każdego dnia, w którym chcesz pracować w trybie nocnym (możesz go wyłączyć na przykład w weekendy). Urządzenia Google Home, które mają diody LED na górze głośnika, będą miały dodatkowy suwak ściemniania LED. Urządzenia Nest Hub nie będą miały tej opcji.

Okno dialogowe ustawień trybu nocnego, pokazujące harmonogram dzienny od 22:00 do 18:00.

Grupuj urządzenia w pokoje, aby uzyskać cichy dzwonek

Grupa pomieszczeń w kuchni domowej Google, pokazująca światło i wyświetlacz gniazda.

Innym sposobem uniknięcia głośnej reakcji jest zgrupowanie (nazywane pokojami) urządzenia Google Home lub Nest Hub w tym samym pomieszczeniu co światła. Gdy powiesz Google Home, aby wyłączył światła w tym samym pomieszczeniu, w którym znajduje się asystent głosowy, zrobi to dzwonek cicho zamiast odpowiadać rozwlekłym słownym potwierdzeniem.

Dodatkowo, gdy Google Home znajduje się w tym samym pomieszczeniu co inteligentne oświetlenie (na przykład w salonie), możesz powiedzieć „Hej Google, wyłącz światło” zamiast „wyłącz światło w salonie”. Oszczędza ci to kilku słów, więc zyskujesz dookoła.

Jeśli Twój Google Home lub inteligentne oświetlenie nie są jeszcze w grupach, otwórz aplikację Google Home i wybierz urządzenie, które chcesz dodać do pokoju. Następnie dotknij opcji „Dodaj do pokoju”.

Urządzenie Magic Mirror z pudełkiem dookoła

Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wybrać pomieszczenie, w którym chcesz również dodać urządzenie. Zrób to dla wszystkich swoich inteligentnych urządzeń i Google Homes. Od razu skorzystasz zarówno z cichszego dzwonka, jak i łatwiejszego w użyciu poleceń głosowych.

Jeśli zamiast tego używasz Amazon Echo, wypróbuj tryb szeptu, aby uzyskać ciszę w nocy.

x