Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie iOS

Twitter właśnie wprowadził nową funkcję w swojej aplikacji na iOS; Wyczyść pamięć podręczną. Pamięć podręczna to coś, co zwykle kojarzymy z przeglądarkami internetowymi lub czasami z naszym systemem operacyjnym. Niewielu użytkowników myśli o aplikacjach na smartfony, gdy słyszą słowo „pamięć podręczna”, ale aplikacje mają pamięć podręczną. Podobnie jak pamięć podręczna w przeglądarce internetowej, aplikacje również przechowują zawartość, a na iOS ta zawartość może zajmować dużo miejsca. Problem z iOS polega na tym, że nie ma prostego sposobu na wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Użytkownicy utknęli z rozdętą aplikacją, jeśli sama aplikacja nie ma jasnej opcji pamięci podręcznej. Oto, jak możesz wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie iOS.

Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter, musisz mieć uruchomioną najnowszą wersję aplikacji, v6.73.2.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Twitter

Otwórz aplikację Twitter i przejdź do zakładki „Ja”. Naciśnij przycisk koła zębatego i wybierz z menu „Ustawienia”.

W sekcji Ogólne na ekranie Ustawienia dotknij „Użycie danych”.

Ekran Użycie danych ma dwie sekcje; Wideo i pamięć masowa. Sekcja Pamięć to miejsce, w którym wyczyścisz pamięć podręczną aplikacji Twitter. Ma pod sobą dwie opcje; Media Storage i Web Storage. Obie przechowują zawartość w pamięci podręcznej, która zajmuje miejsce na urządzeniu. Ekran Użycie danych pokaże, ile miejsca zajmuje każdy rodzaj treści.

Dotknij „Media Storage”, a następnie przycisku „Clear media storage”, aby wyczyścić pamięć podręczną multimediów. Ekran Web Storage ma dwie opcje; Wyczyść pamięć strony internetowej i wyczyść całą pamięć internetową.

Wyczyść pamięć strony internetowej wyczyści zapisane dane ze stron internetowych z wyłączeniem plików cookie i loginów. Opcja Wyczyść całą pamięć internetową wyczyści wszystkie dane internetowe, w tym pliki cookie i dane logowania.

Po co czyścić pamięć podręczną aplikacji?

Pamięć podręczna aplikacji może mieć nawet 700 MB. Jeśli na urządzeniu brakuje miejsca, wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji zwróci bardzo potrzebne miejsce. Może również przyspieszyć działanie Twojego urządzenia lub aplikacji. Niestety, niewiele aplikacji na iOS ma tę opcję. Aplikacje na iOS mają okresowo opróżniać własną pamięć podręczną, co, jak się wydaje, rzadko robią. Ewentualnie, jeśli iOS wykryje, że masz mało miejsca, opróżni pamięć podręczną aplikacji, aby zwolnić miejsce w razie potrzeby.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie Android

Aplikacje na Androida nie muszą mieć czystej opcji pamięci podręcznej. Sam Android ma wbudowaną opcję czyszczenia pamięci podręcznej. Powiedz, co chcesz o debacie na temat iOS i Androida, ale Android ma tutaj oczywistą przewagę. Aby wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Twitter w systemie Android, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Aplikacje> Twitter> Pamięć i dotknij „Wyczyść dane” i „Wyczyść pamięć podręczną”. Możesz to zrobić dla wszystkich aplikacji na Androida.