Jak wykonać kopię lustrzaną i nagrać telefon w systemie Windows 10

Odbicie lustrzane ekranu między różnymi urządzeniami jest często skomplikowane. Powikłania wynikają głównie z ustanowienia niezawodnego połączenia między urządzeniami. Oprogramowanie jest tym, co wykonuje zadanie, ale znów sprowadza się do dwóch rzeczy; jak łatwa jest konfiguracja i jak niezawodne będzie połączenie. Ponadto możesz również chcieć czegoś, co działa zarówno na telefonach z Androidem, jak i iPhone'ach. LetsView to aplikacja, która ładnie pasuje do rachunku. Jest bardzo łatwy w konfiguracji. Komputer z systemem Windows 10 i telefony muszą znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi. Połączenie będzie bezprzewodowe.

Chcesz wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na macOS? Użyj QuickTime.

Wykonaj kopię lustrzaną i nagraj telefon

Pobieranie i zainstaluj LetsView. Po uruchomieniu aplikacja przeprowadzi Cię przez proces instalacji. Wybierz typ telefonu, który chcesz skopiować i nagrać.

Zarówno w telefonach iPhone, jak i telefonach z Androidem aplikacja umożliwia bezprzewodowe połączenie za pomocą własnych funkcji urządzenia. Możesz też pobrać na telefon aplikację towarzyszącą LetsView i korzystać z niej. Ponieważ skupiamy się na prostocie, zrobimy to bez aplikacji towarzyszącej.

Na telefonie będziesz musiał połączyć się z aplikacją. iPhone'y korzystają z AirPlay, a telefony z Androidem mają wbudowaną funkcję wyświetlania bezprzewodowego.

Aplikacja ma dość prosty interfejs. Przycisk nagrywania znajduje się u góry i możesz rozpocząć nagrywanie w dowolnym momencie. Istnieje również opcja narysowania na ekranie, ale znika po rozpoczęciu nagrywania. Po kliknięciu ikony z trzema kreskami zobaczysz opcje przejścia do pełnego ekranu, przypięcia okna do góry i zrobienia zrzutu ekranu.

Nagranie nie zawiera żadnych znaków wodnych. Funkcja adnotacji jest nieco podstawowa; nie masz wielu kolorów do wyboru, a ciężaru narzędzia do rysowania nie można zmienić. Wszystko, co narysujesz, można zapisać tylko po zrzucie ekranu.

Jeśli chodzi o rozdzielczość przesyłania strumieniowego, LetsView obsługuje rozdzielczość 4K, ale twój telefon też powinien ją obsługiwać. Zrzuty ekranu są zapisywane w formacie PNG, a nagrania są zapisywane w formacie MP4. Jeśli masz urządzenie obsługujące Miracast, może ono także przesyłać strumieniowo na komputer z systemem Windows 10 za pomocą LetsView. Ogólnie rzecz biorąc, LetsView to bardzo skuteczna aplikacja. Zaskakujące jest to, że jest bezpłatne. Strona produktu nie zawiera żadnych ograniczeń, co oznacza brak znaków wodnych oraz nieograniczoną transmisję strumieniową i nagrywanie.

Ponieważ aplikacja może łączyć się i bezprzewodowo przesyłać strumieniowo przez sieć Wi-Fi, możesz przesyłać strumieniowo ekran telefonu z dowolnego pokoju na komputer. Możesz nawet przesyłać strumieniowo obraz z kamery na pulpit.