Istnieje wiele różnych sposobów tworzenia kopii lustrzanej ekranu iPhone'a na komputerze Mac, a nawet w systemie Windows 10. Metody obejmują rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, zarówno bezpłatne, jak i płatne. Jeśli jednak chcesz skopiować komputer Mac na iPhone'a, może się okazać, że nie ma wielu opcji. Większość z nich ma na celu przekształcenie iPhone'a lub iPada w drugi wyświetlacz dla Maca zamiast tworzenia kopii lustrzanej jego ekranu.

Mirror Mac na iPhone'a

Nie ma wbudowanego narzędzia, którego można użyć do tworzenia kopii lustrzanej komputera Mac na iPhonie. Będziesz musiał użyć aplikacji innej firmy do pracy. Pytanie brzmi, jakiego narzędzia użyć? Większość narzędzi, które napotkasz do tej konkretnej pracy, będzie płatna.

Sprawdź -   Jak przeglądać dysk twardy z terminala w systemie Linux

Zalecamy używanie MKMirror, ponieważ jest wyjątkowo prosty w użyciu. Aplikacja jest zwykle płatna, ale w momencie pisania jest bezpłatna. Ponadto aplikację należy zainstalować tylko na komputerze Mac. Nie trzeba niczego konfigurować na iPhonie, do którego będziesz kopiować ekran.

Pobierz MKMirror z Mac App Store. Zainstaluj i uruchom aplikację. Przyznaj mu dostęp do ułatwień dostępu, aby mógł przesyłać strumieniowo Twój pulpit. Po przyznaniu aplikacji całego dostępu, jakiego potrzebuje, zobaczysz kod QR. Zeskanuj kod QR na swoim iPhonie (użyj standardowej aplikacji Aparat na iPhonie). Safari otworzy się na Twoim iPhonie. Zakładka Safari będzie odzwierciedlać ekran Maca.

Sprawdź -   Jak sprawić, aby Gimp wyglądał jak Adobe Photoshop w systemie Linux

Przesyłaj strumieniowo kamerę internetową Mac do iPhone'a

Aplikacja MKMirror może być również używana do przesyłania strumieniowego danych z kamery FaceTime w komputerze Mac do iPhone'a.

Uruchom MKMirror. W sekcji Selektor wejścia otwórz listę rozwijaną Wideo. Wybierz FaceTime w Kamerze HD. Zeskanuj kod QR w telefonie iPhone, aby wyświetlić na nim obraz z aparatu Mac.

Jakość lustra

Lustrzany wyświetlacz Maca wygląda doskonale na iPhonie. MKMirror to tylko narzędzie do tworzenia kopii lustrzanych, więc nie będzie można sterować komputerem Mac za pomocą iPhone'a.

Między urządzeniami występuje opóźnienie i jest to zauważalne. Nie uniemożliwia korzystania z aplikacji, ale istnieje. Możliwe, że jeśli wykonasz kopię lustrzaną ekranu Maca na wielu iPhone'ach w tym samym czasie, opóźnienie może się zwiększyć.

Sprawdź -   Jak zaktualizować Pop_OS do 19.10

Nie można przesyłać strumieniowo dźwięku, chyba że dźwięk pochodzi z wirtualnego urządzenia audio na komputerze Mac.

Chociaż jest reklamowany jako rozwiązanie do tworzenia kopii lustrzanych ekranu Maca na iPhone'a, będzie działać równie dobrze na telefonie z Androidem. Aplikacja korzysta z transmisji strumieniowej HTTP na żywo, a większość nowoczesnych telefonów obsługuje ją dobrze.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEJ

newsblog.pl