Jak wykonać kopię zapasową i przywrócić profil Firefoksa w systemie Windows 10

Firefox, jak każda przeglądarka, musi zapisywać pliki w systemie. Pliki te obejmują pliki cookie, zakładki, dodatki, twoją historię i wiele innych. Firefox może tworzyć i zarządzać wieloma profilami, a foldery dla tych profili znajdziesz w folderze AppData. Firefox można odświeżyć dzięki wbudowanej opcji w przeglądarce. Jeśli odświeżasz Firefoksa, możesz utworzyć kopię zapasową swojego profilu, aby móc go później przywrócić. Prosta kopia zapasowa Firefox to proste narzędzie GUI, które może tworzyć kopie zapasowe i przywracać profil Firefox.

Utwórz kopię zapasową profilu Firefox

Utworzenie kopii zapasowej profilu Firefox nie jest trudne. W rzeczywistości możesz to zrobić bez użycia narzędzia, ale jest to po prostu łatwiejsze. Jeśli chcesz ręcznie wykonać kopię zapasową, otwórz folder AppData w folderze profilu użytkownika i przejdź do następującej lokalizacji.

LocalMozillaFirefoxProfiles

Skopiuj foldery profilu z tej lokalizacji do bezpiecznego miejsca i utworzono kopię zapasową.

Jeśli wolisz korzystać z prostej kopii zapasowej Firefox, Ściągnij i uruchom to.

Przywróć profil Firefox

Jeśli kopia zapasowa profilu została utworzona ręcznie, otwórz folder użytkownika i ponownie przejdź do następującej lokalizacji. Wklej je tutaj i uruchom ponownie Firefox.

LocalMozillaFirefoxProfiles

Jeśli korzystasz z prostej kopii zapasowej Firefox, uruchom aplikację ponownie i kliknij przycisk Przywróć. Jeśli masz otwartego Firefoksa, musisz go zamknąć, aby można było przywrócić profil. Po przywróceniu możesz otworzyć Firefoksa, a wszystko z zakładek, historii, a nawet szybkiego wybierania zostało przywrócone.

Firefox ma funkcję synchronizacji danych, ale jeśli wolisz go nie używać, możesz wykonać kopię zapasową swojego profilu lokalnie.

Dzięki profilom i zawartym w nich danym ryzykujesz dodanie z powrotem uszkodzonych danych do nowej instalacji. Jeśli dodanie danych profilu z powrotem powoduje problemy z Firefoksem, być może będziesz musiał zrezygnować z używania danych profilu. Spróbuj wykonać kopię zapasową tylko niezbędnych elementów, np. Wyeksportować swoje zakładki z przeglądarki Firefox.

Jeśli wprowadziłeś zmiany w preferencjach Firefoksa, utracisz je, nawet jeśli wykonasz kopię zapasową folderu Profile. Nie zawsze są tworzone kopie zapasowe, ale istnieją sposoby na synchronizację i będzie wymagać korzystania z synchronizacji Firefox.

Przeglądarki mają wiele naszych danych, nawet jeśli są one przechowywane lokalnie. Zakładki są ważne, ale istnieje również wiele danych autouzupełniania, danych przeglądania, a w niektórych przypadkach nawet plików cookie. Jeśli korzystasz z Firefoksa i nie korzystasz z funkcji synchronizacji, powinieneś się zarejestrować. Jest tam zbyt wiele danych do stracenia.