Skróty Siri mogą być niezwykle pomocne, ale nie każdy ma czas ani chęć, aby stworzyć je od podstaw. Na szczęście proces udostępniania skrótów Siri jest prosty. Gdy znajdziesz skrót, który spełnia Twoje oczekiwania, możesz go łatwo zaimportować. Taki skrót powinien być także archiwizowany w kopiach zapasowych Twojego iPhone’a. Warto dodać, że istnieje możliwość utworzenia kopii zapasowej skrótów Siri w iCloud, korzystając z innego skrótu.
Tworzenie kopii zapasowej skrótów Siri
Aby utworzyć kopię zapasową skrótów Siri w iCloud, musisz dodać poniższy skrót. Po prostu kliknij w link na swoim iPhonie, aby otworzyć aplikację Skróty. Kiedy pojawi się stosowny komunikat, potwierdź import skrótu.
Po zaimportowaniu skrótu wystarczy go uruchomić, a na Twoim dysku iCloud zostanie utworzony plik ZIP. Plik ten znajduje się w folderze Workflow > Backups. Każda kopia zapasowa będzie opatrzona datą, co pozwoli Ci łatwo zidentyfikować najnowszą wersję.
Przywracanie skrótów Siri
Proces przywracania skrótów Siri jest nieco skomplikowany i może wydawać się nieco uciążliwy. Nie możesz wyodrębnić pliku ZIP bezpośrednio na telefonie, dlatego musisz zalogować się do iCloud z przeglądarki na komputerze. Pobierz plik ZIP i rozpakuj go. Następnie prześlij pliki skrótów z wyodrębnionego folderu na dysk iCloud. Warto utworzyć dedykowany folder dla skrótów, ponieważ nie będziesz mógł przesłać ich do folderu Workflow.
Po przesłaniu wszystkich skrótów otwórz dysk iCloud za pomocą aplikacji Pliki na swoim iPhonie i kliknij, aby je zaimportować.
Utworzenie kopii zapasowej skrótów to rozsądna decyzja, ponieważ osoba, która je stworzyła, może je w każdej chwili usunąć. Jeśli polegasz na możliwości ich ponownego znalezienia i zaimportowania, nie zawsze może to działać. Posiadając kopię zapasową, zawsze masz możliwość dodania skrótu z powrotem. Skróty są oparte na konfiguracji działań, a nie na plikach przypisanych do konkretnego użytkownika. Oznacza to, że mając kopię lub zapasową wersję skrótu, możesz dodać go do dowolnego urządzenia z systemem iOS 12 i wprowadzać zmiany.
Najlepiej byłoby przesłać wyodrębnione skróty do jakiejkolwiek aplikacji do przechowywania w chmurze. Choć do przechowywania pliku ZIP wystarczy iCloud, niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z dodawaniem skrótów zapisanych na innych dyskach w chmurze.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.