Co to jest iCloud firmy Apple i co tworzy kopię zapasową?

iCloud to ogólny termin firmy Apple dotyczący każdej funkcji synchronizacji w chmurze. Zasadniczo wszystko, co jest kopiowane lub synchronizowane z serwerami Apple, jest uważane za część iCloud. Zastanawiasz się, co to właściwie jest? Rozbijmy to.

Co to jest iCloud?

iCloud to nazwa Apple dla wszystkich usług w chmurze. Rozciąga się od poczty iCloud, kalendarzy, Find My iPhone, po iCloud Photos i Apple Music Library (nie wspominając o kopiach zapasowych urządzeń).

Wizyta iCloud.com na swoim urządzeniu i zaloguj się na swoje konto Apple, aby zobaczyć wszystkie dane zsynchronizowane z chmurą w jednym miejscu.

Celem iCloud jest bezpieczne przechowywanie danych i ważnych informacji na zdalnych serwerach Apple (w przeciwieństwie do iPhone’a lub iPada). W ten sposób wszystkie Twoje informacje są zapisywane w bezpiecznej lokalizacji i synchronizowane między wszystkimi Twoimi urządzeniami.

Utworzenie kopii zapasowej informacji w chmurze ma dwie zalety. Jeśli kiedykolwiek zgubisz urządzenie Apple, Twoje informacje (od kontaktów po zdjęcia) zostaną zapisane w iCloud. Następnie możesz przejść do iCloud.com, aby odzyskać te dane lub zalogować się za pomocą swojego Apple ID, aby automatycznie przywrócić wszystkie te dane na nowym urządzeniu Apple.

Druga korzyść jest płynna i prawie niewidoczna. To może być coś, co już uważasz za pewnik. To iCloud synchronizuje Twoje notatki i terminy kalendarza między iPhonem, iPadem i komputerem Mac. Robi to w przypadku wielu aplikacji Apple, a nawet aplikacji innych firm, które podłączyłeś do iCloud.

Teraz, gdy już mamy jasne zrozumienie iCloud, przyjrzyjmy się, jakie kopie zapasowe tworzy.

Jakie kopie zapasowe wykonuje iCloud?

Oto wszystko, co iCloud może tworzyć kopie zapasowe i synchronizować z serwerami z Twojego iPhone’a, iPada lub Maca:

Kontakty: Jeśli używasz konta iCloud jako domyślnego konta książki kontaktów, zsynchronizuje ono wszystkie Twoje kontakty z serwerami iCloud.
Kalendarz: Wszystkie terminy kalendarza utworzone przy użyciu konta iCloud zostaną zarchiwizowane na serwerach iCloud.
Notatki: Wszystkie notatki i załączniki w aplikacji Apple Notes na wszystkich Twoich urządzeniach są synchronizowane i zapisywane w iCloud. Możesz też uzyskać do nich dostęp z iCloud.com.
Aplikacje iWork: wszystkie dane, które masz w aplikacjach Pages, Keynote i Numbers, zostaną przesłane i zapisane w iCloud, co oznacza, że ​​wszystkie Twoje dokumenty są bezpieczne, nawet jeśli zgubisz iPhone’a lub iPada.
Zdjęcia: Jeśli włączyłeś funkcję Zdjęcia iCloud w Ustawienia> Zdjęcia, wszystkie zdjęcia z Rolki z aparatu zostaną przesłane i zarchiwizowane w iCloud (pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość miejsca). Możesz pobrać te zdjęcia z iCloud.com.
Muzyka: Jeśli włączyłeś Apple Music Library, Twoja lokalna kolekcja muzyczna zostanie zsynchronizowana i przesłana na serwery iCloud oraz będzie dostępna na wszystkich urządzeniach.
iCloud Drive: Wszystkie pliki i foldery przechowywane w iCloud Drive są automatycznie synchronizowane z serwerami iCloud. Nawet jeśli zgubisz iPhone’a lub iPada, te pliki będą bezpieczne (po prostu upewnij się, że pliki nie są zapisane w sekcji Na moim iPhonie lub Na moim iPadzie w aplikacji Pliki).
Dane aplikacji: jeśli ta opcja jest włączona, Apple utworzy kopię zapasową danych aplikacji dla określonej aplikacji. Po przywróceniu iPhone’a lub iPada z kopii zapasowej iCloud, aplikacja wraz z danymi aplikacji zostanie przywrócona.
Ustawienia urządzenia i urządzenia: Jeśli masz włączoną kopię zapasową iCloud (Ustawienia> Profil> iCloud> Kopia zapasowa iCloud), wszystkie podstawowe dane z urządzenia, takie jak połączone konta, konfiguracja ekranu głównego, ustawienia urządzenia, iMessage i inne, zostaną przesłane do iCloud. Wszystkie te dane można pobrać ponownie po przywróceniu iPhone’a lub iPada za pomocą iCloud.
Historia zakupów: iCloud rejestruje również wszystkie zakupy w App Store i iTunes Store, dzięki czemu możesz wrócić w dowolnym momencie i ponownie pobrać aplikację, książkę, film, muzykę lub programy telewizyjne.
Kopie zapasowe Apple Watch: Jeśli masz włączoną kopię zapasową iCloud dla swojego iPhone’a, automatycznie utworzy ona również kopię zapasową Apple Watch.
Wiadomości: iCloud tworzy kopię zapasową zawartości aplikacji Wiadomości, w tym wiadomości iMessage, SMS i MMS.
Hasło do Visual Voicemail: iCloud utworzy kopię zapasową hasła Visual Voicemail, które możesz przywrócić po włożeniu tej samej karty SIM, która była używana podczas procesu tworzenia kopii zapasowej.
Notatki głosowe: wszystkie nagrania z aplikacji Notatki głosowe można również zarchiwizować na iCloud.
Zakładki: wszystkie zakładki w Safari są zapisywane w kopii zapasowej w iCloud i synchronizowane między wszystkimi urządzeniami.
Dane zdrowotne: Apple teraz również bezpiecznie tworzy kopie zapasowe wszystkich danych dotyczących zdrowia na Twoim iPhonie. Oznacza to, że nawet jeśli zgubisz iPhone’a, nie stracisz lat danych śledzenia zdrowia, takich jak treningi i

x