01/26/2022

Jak wykonać kopię zapasową ustawień aplikacji UWP w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Uniwersalne aplikacje platformy Windows mają wiele ograniczeń. Te aplikacje są próbą firmy Microsoft, aby zapewnić użytkownikom jednolite wrażenia z aplikacji, jednocześnie dając programistom podstawową strukturę tworzenia aplikacji do pracy. To ograniczenia są tym, co go powstrzymuje, a niektóre z nich są tak podstawowe, że zastanawiasz się, dlaczego one istnieją. Jednym z ograniczeń tych aplikacji jest to, że nie ma prostego sposobu na tworzenie kopii zapasowych ustawień aplikacji po wyjęciu z pudełka, co aplikacje komputerowe mogą robić z wyjątkową łatwością. Jeśli chcesz wykonać kopię zapasową ustawień aplikacji UWP w systemie Windows 10, możesz użyć aplikacji o nazwie CloneApp dla aplikacji uniwersalnych.

Sprawdź -   Jak szybko połączyć sparowane urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10

Utwórz kopię zapasową ustawień aplikacji UWP

Aplikacja działa, ale aby wykonać kopię zapasową ustawień aplikacji UWP, prawdopodobnie będziesz musiał kilkakrotnie otworzyć i zamknąć tę aplikację.

Uruchom aplikację i kliknij Informacje u dołu lewej kolumny. Gdy sekcja Informacje się rozwinie, włącz opcję „Eksportuj konfigurację aplikacji” i kliknij Tak na ekranie po wyświetleniu monitu. Kliknij Aplikacje dalej. Jeśli nie możesz go kliknąć, zamknij aplikację, a następnie uruchom ją ponownie.

Po kliknięciu opcji Aplikacje CloneApp UA przeszuka system w poszukiwaniu aplikacji UWP i wyświetli je wszystkie. Obejmuje to aplikacje systemowe, a także aplikacje innych firm, które zostały zainstalowane ze sklepu Microsoft Store. Wybierz dowolną liczbę aplikacji i kliknij opcję Kopia zapasowa w kolumnie po lewej stronie. Zobaczysz postęp tworzenia kopii zapasowej w nowym okienku po prawej stronie.

Sprawdź -   Jak przyciąć wideo na iPhonie

CloneApp UA tworzy kopie zapasowe danych, a nie samej aplikacji. Oznacza to, że jeśli później usuniesz aplikację z systemu, nie możesz użyć CloneApp UA, aby zainstalować ją ponownie. Będziesz musiał zainstalować go ze sklepu Microsoft Store lub z dowolnego innego miejsca, z którego został zainstalowany.

Po zainstalowaniu aplikacji w systemie otwórz CloneApp UA i kliknij opcję Przywróć. Jeśli masz kopię zapasową kilku aplikacji, możesz wybrać, które z nich chcesz przywrócić, lub przywrócić je wszystkie naraz.

Ustawienia, których kopia zapasowa jest tworzona, zależą od aplikacji, do której należą. Jeśli aplikacja nie ma ustawienia umożliwiającego tworzenie kopii zapasowych, CloneApp UA nie będzie w stanie wiele zrobić. W przypadku aplikacji, których używasz z identyfikatorem internetowym, np. Aplikacji Netflix lub aplikacji iTunes, CloneApp UA nie przechowuje identyfikatora ani ich haseł. Zapisuje inne preferencje, takie jak ustawienia pobierania aplikacji Netflix.

Sprawdź -   Jak uzyskać kod QR do swojego profilu na LinkedIn

x