Jak wyłączyć alerty rządowe i AMBER na iPhonie

Prawdopodobnie znasz alerty AMBER i Government Alerts, które czasami pojawiają się na Twoim iPhonie i mogą być bardzo korzystne. Nie zalecamy tego, ale możesz je wyłączyć. Tutaj powiemy ci, jak to zrobić.

Wyłączenie alertów AMBER i General Government jest dość łatwe, jeśli wiesz, gdzie szukać, chociaż nawet przy wyłączonych obu opcjach nadal będziesz otrzymywać powiadomienia o zdarzeniach zagrażających życiu (co prawdopodobnie jest dobrą rzeczą!).

Dla niewtajemniczonych alerty AMBER – lub America’s Missing: Broadcast Emergency Response – to ostrzeżenia wysyłane w celu uświadomienia ludności, że zaginęło dziecko, a system może odegrać kluczową rolę w zwróceniu dzieci ich bliskim. Standardowe alerty rządowe dotyczą bardziej ogólnych zagrożeń lub wiadomości od przywódców danego kraju i mogą być równie ważne. Za pośrednictwem tego systemu dostarczane są również komunikaty o ekstremalnych warunkach pogodowych. „Alerty prezydenckie” są wyjątkowe i nie można ich wyłączyć.

Jeśli chcesz wyłączyć jeden lub oba typy alertów, oto jak się do tego zabrać. Jednak alerty AMBER nie są dostępne we wszystkich krajach, podczas gdy niektóre kraje prezentują ostrzeżenia rządowe przed wyłączeniem. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, aby zobaczyć, które opcje są dostępne w Twoich konkretnych lokalizacjach.

Jak wyłączyć alerty na iPhonie

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie i kliknij „Powiadomienia”.

Dotknij powiadomień na stronie ustawień

Następnie przewiń do samego dołu listy aplikacji. Zauważysz dwa wpisy: jeden dla alertów AMBER, a drugi dla alertów awaryjnych. Oba są domyślnie włączone na wszystkich iPhone’ach.

wyłącz przełączniki alertów AMBER i alertów awaryjnych

Aby wyłączyć jeden lub oba, przesuń przełącznik do pozycji Wył.

x