Jak wyłączyć dotknij, aby obudzić się na iPhonie


iPhone’y, które nie mają przycisku Home, tj. te z nową konstrukcją bez ramki, obsługują funkcję Dotknij, aby obudzić. Jest to funkcja, która została niedawno dodana do systemu iOS, ale nie jest obsługiwana na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 13. Jest przydatna, gdy chcesz spojrzeć na ekran, ale nie chcesz podnosić telefonu i klikać przycisku wybudzania. Zużywa więcej baterii, aw niektórych przypadkach możesz nawet przez przypadek obudzić ekran. Jeśli nie podoba ci się ta funkcja, możesz ją wyłączyć. Oto jak.

Wyłącz opcję Dotknij, aby obudzić

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie i stuknij w Dostępność, a następnie stuknij w Dotyk.

Przejrzyj opcje na ekranie dotykowym, a znajdziesz przełącznik o nazwie „Dotknij, aby obudzić”. Wyłącz to i dotknij, aby obudzić, zostanie wyłączone na iPhonie.

Funkcja Tap to Wake na iPhonie działa po jednym dotknięciu. W telefonach z systemem innym niż iOS, tj. Telefonach z Androidem, które obsługują tę funkcję, normalnie obudzenie ekranu wymaga dwóch dotknięć ekranu. Zmniejsza prawdopodobieństwo przypadkowego wybudzenia ekranu, gdy nie chcesz. Jeśli chodzi o iOS 13 i nowsze modele iPhone’a, jedno dotknięcie może wykonać zadanie i nie ma sposobu, aby go zmienić lub dostosować.

Stuknij, aby obudzić się z nowszymi iPhone’ami, oznacza również, że urządzenie rozpocznie skanowanie w poszukiwaniu Twojej twarzy, jeśli masz skonfigurowaną funkcję FaceID i jeśli wykryje, że patrzysz na telefon, odblokuje go. Sama funkcja jest świetna, ale nad wykonaniem trzeba trochę popracować, ponieważ iPhone’y mają naprawdę dobre, naprawdę szybkie rozpoznawanie twarzy. Ponieważ użytkownicy raczej nie wyłączają FaceID, bardziej sensowne jest wyłączenie funkcji Dotknij, aby obudzić. Jeśli jednak nie używasz FaceID, stuknij, aby obudzić, świetnie nadaje się do wyświetlania szczytów na ekranie, a także do szybkiego przejścia do ekranu kodu dostępu.

Stuknij, aby obudzić jest popularny wśród większości użytkowników iPhone’a i tych ze starszymi modelami iPhone’ów, tj. Tych, którzy nadal mają przycisk Początek, szukają sposobów dodania tej funkcji do swoich urządzeń. Jedynym sposobem na to jest jailbreak urządzenia, co jest dziwnym ograniczeniem ze strony Apple, biorąc pod uwagę, że starsze urządzenia z Androidem mogą / obsługują tę funkcję. To bardzo przypomina dotyk 3D, który można naśladować długim naciśnięciem ekranu, ale Apple ograniczył to dla niektórych starszych urządzeń.