01/23/2022

Jak wyłączyć powiadomienia urodzinowe w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Windows 10 poinformuje Cię, kiedy są urodziny Twojego przyjaciela. Czyni to na ekranie blokady, a także w aplikacji Kalendarz. Możesz lub nie lubić systemu Windows 10, który daje te przyjazne małe przypomnienia, aby życzyć Twojemu przyjacielowi wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Windows 10 staje się dość gorliwy dzięki swoim przypomnieniom. Nie ogranicza się tylko do znajomych, ale nawet ostrzega, gdy kontakt biznesowy ma urodziny. Oto, jak możesz wyłączyć alerty urodzinowe w systemie Windows 10 i szybko sprawdzić, skąd pochodzą.

Alerty o urodzinach pochodzą z aplikacji Kalendarz. To najprostsze wyjaśnienie, ale jeśli zagłębisz się nieco głębiej, zobaczysz, jak aplikacja pobiera urodziny z wielu kalendarzy.

Sprawdź -   Jak zmienić przypisanie klawiszy klawiatury w systemie macOS

Wyłącz alerty urodzinowe w systemie Windows 10

Otwórz aplikację Kalendarz. Masz konto, Outlook lub Gmail albo inne konto dodane do tej aplikacji. To za pośrednictwem tych kont aplikacja wyszukuje daty urodzin, o których ma Ci przypomnieć.

Spójrz na lewą dolną kolumnę aplikacji Kalendarz. Jeśli lewa kolumna jest zwinięta, kliknij przycisk hamburgera w lewym górnym rogu, aby ją rozwinąć.

U dołu znajdują się wszystkie konta i kalendarze dodane do aplikacji. Musisz wyłączyć te, które wysyłają daty urodzin, bez wyłączania alertów o wydarzeniach i spotkaniach. Rozwiń dodane konta. Na przykład pod „Outlook” znajdziesz kalendarz „Urodziny”. Po prostu usuń zaznaczenie, aby usunąć urodziny. Podążaj za wszystkimi innymi kontami. Na przykład w przypadku Gmaila musisz odznaczyć kalendarz „Książka adresowa”, aby usunąć urodziny.

Sprawdź -   Jak wyłączyć przeglądanie InPrivate w Microsoft Edge w systemie Windows 10

Skąd się wzięły te kalendarze?

Gdy dodasz konto do aplikacji Kalendarz, na przykład konto Gmail, a Twoje konto Gmail zostanie połączone z innymi kalendarzami, aplikacja skonsoliduje wszystkie wydarzenia w jednym miejscu. Mogłeś właśnie dodać jedno konto, ale za jego pośrednictwem zostało dodanych kilka innych.

Szybkim sposobem sprawdzenia, z którego kalendarza są pokazywane urodziny, jest dopasowanie koloru urodzin w kalendarzu do kalendarzy wymienionych w lewej kolumnie.

Jeśli wyłączysz alerty o urodzinach w systemie Windows 10, nadal będziesz widzieć alerty dotyczące spotkań i wydarzeń. W niektórych przypadkach możesz nie widzieć, z kim się spotykasz; na przykład kalendarz książki adresowej dla Gmaila. Jeśli ją wyłączysz, możesz nie widzieć, kto wysłał Ci zaproszenie. Aby to obejść, rozważ wyłączenie informacji z samego Gmaila.

Sprawdź -   Jak importować i eksportować plany zasilania w systemie Windows 10

x