Jak wyłączyć skaner kodów QR w aplikacji aparatu w systemie iOS 11

W iOS 11 możesz zeskanować kod QR w aplikacji Aparat. Ta mała funkcja tak naprawdę nie trafiła na nagłówki, ponieważ jest trochę ukryta. Nie można tego stwierdzić, patrząc na to, ale aplikacja Aparat może teraz odczytać informacje zapisane w kodzie QR. Jeśli informacja jest czymś w rodzaju linku lub numeru telefonu, aplikacja zaproponuje otwarcie go w Safari lub zadzwoni. Domyślnie ta opcja jest włączona. Działa w trybach przechwytywania Zdjęcie i Kwadrat w aplikacji Aparat. Jak łatwo się domyślić, tryb fotograficzny jest tym, z którego ludzie korzystają najczęściej. Jeśli skierujesz aparat na kod QR, automatycznie zeskanuje go bez Twojej interwencji. Jeśli uznasz to zachowanie za denerwujące lub funkcja bezużyteczna, możesz wyłączyć skaner kodów QR w aplikacji Aparat.

Wyłącz skaner kodów QR

Otwórz aplikację Ustawienia, przewiń w dół do preferencji aplikacji Aparat i dotknij jej. Na ekranie aparatu wyłącz opcję „Skanuj kody QR”.

Gdy następnym razem skierujesz aparat na kod QR, aplikacja go nie zeskanuje.

Łączenie się z sieciami WiFi

Skaner kodów QR to dziwna, nie na miejscu funkcja dla systemu iOS. iOS nigdy tak naprawdę nie cierpiał na jego brak i jest sporo aplikacji, które wypełniły tę lukę. Wśród nich na uwagę zasługuje przeglądarka Chrome. Możesz użyć wyszukiwania Spotlight lub 3D Touch, aby zeskanować kod QR za pomocą Chrome.

Ta nowa funkcja w aplikacji Aparat została stworzona, aby wspierać coś ważniejszego; łączenie się z sieciami WiFi. Przed iOS 11, jeśli zeskanowałeś kod QR wskazujący nazwę i hasło lokalnej sieci Wi-Fi, iOS nie oferował połączenia się z nią. Informacje zostały po prostu odczytane jako tekst. Prawdopodobnie możesz skopiować i wkleić hasło w polu hasła Wi-Fi w aplikacji Ustawienia, ale to wszystko. W przeciwieństwie do tego Android oferuje połączenie z siecią, jeśli zeskanowany kod QR zawiera nazwę i hasło do sieci Wi-Fi.

Wraz z iOS 11 Apple otwiera się nieco pod względem łączności sieciowej. Wkrótce umożliwi użytkownikom udostępnianie hasła Wi-Fi innym użytkownikom iPhone’a lub iPada. Zostanie to zrobione przez Bluetooth. Apple nadal nie zezwala na wyświetlanie hasła Wi-Fi jako środka bezpieczeństwa. Jedynym sposobem obejścia tego, randkuj, jest jailbreak twojego urządzenia.