Udostępnij teraz w social media:

Transmitowanie gry z komputera stało się teraz rzeczą. Twitch jest praktycznie zbudowany na potrzebie transmitowania i oglądania rozgrywki. YouTube był zmęczony kopiowaniem go, ale z niewielkim sukcesem. Microsoft nie jest inny jednak, nie próbuje rywalizować z Twitchem. Zamiast tego dodał pasek gier, który umożliwia użytkownikom transmitowanie gier i zrzuty ekranu. Pasek gry nie otwiera się samoczynnie, jednak po otwarciu gry często wyświetla wskazówki lub sugestie. Jeśli uznasz je za denerwujące, możesz wyłączyć sugestie paska gry w jego ustawieniach. Oto jak.

Wyłącz sugestie paska gry

Na pulpicie dotknij skrótu klawiaturowego Win + G. Otworzy się pasek gry. W niektórych przypadkach pasek gry nie pojawia się na pulpicie. Jest to błąd, więc jeśli się nie pojawi, otwórz grę lub inną aplikację, którą ustawiłeś jako grę. Stuknij skrót klawiaturowy Win + G i otwórz pasek gry.

Sprawdź -   Jak korzystać z nowej piaskownicy systemu Windows 10 (do bezpiecznego testowania aplikacji)

Po prawej stronie znajduje się przycisk koła zębatego. Kliknij, aby przejść do ustawień paska gier.

Na karcie Ogólne zobaczysz opcję „Pokaż wskazówki, gdy zacznę grę”, która zostanie włączona. Wyłącz ją, a po otwarciu gry nie będziesz już widzieć sugestii na pasku gier.

To ustawienie dotyczy wszystkich gier i wszystkich aplikacji, które mają być rozpoznawane jako gry. Jeśli ją wyłączysz, sugestie gier przestaną się pojawiać we wszystkich grach.

Pasek gry nadal będzie działał. Wyłączenie sugestii nie wyłącza niczego innego związanego z paskiem gry. Nadal będziesz mógł go używać do robienia zrzutów ekranu, nagrywania gry, a nawet transmitowania z komputera, jeśli chcesz.

Sprawdź -   Jak zarządzać jasnością wielu monitorów z zasobnika systemowego w systemie Windows 10

Sugestie paska gry powinny mieć dowolną opcję, aby je wyłączyć. Przeciętnemu użytkownikowi sugestie mogą wydawać się ekranem powitalnym paska gier i mogą pomyśleć, że pasek gier musi zostać wyłączony, aby się go pozbyć. Zaletą tych sugestii jest to, że pojawiają się one tylko podczas uruchamiania gry. Większość gier ładuje się po kilku sekundach, więc gdy jesteś w menu głównym gry, jest bardzo prawdopodobne, że sugestie już zniknęły. Te sugestie nie powtarzają się, gdy masz otwartą tę samą sesję gry i nigdy nie pojawiają się, gdy grasz w grę.