Jak wyłączyć tryb awaryjny w systemie Android

Systemy operacyjne dla komputerów stacjonarnych mają tryb awaryjny, w którym można się uruchomić. Jeśli komputer działa, najlepiej uruchomić go w trybie awaryjnym i rozwiązać problem. Android ma podobny tryb bezpieczny. Możesz włączyć tryb awaryjny, aby rozwiązać problem z aplikacją, która powoduje problemy. W przeciwieństwie do trybu bezpiecznego w systemie operacyjnym na komputerze stacjonarnym, tryb bezpieczny w systemie Android nie wyłącza takich elementów, jak Wi-Fi i inne przełączniki radiowe na urządzeniu. Tryb awaryjny wyłącza kilka domyślnych aplikacji, takich jak aplikacja Zdrowie i wszystkie aplikacje innych firm. Oto, jak przełączyć urządzenie w tryb awaryjny i jak wyłączyć tryb bezpieczny w systemie Android.

Włącz tryb awaryjny w systemie Android

Metoda włączania trybu awaryjnego różni się w zależności od urządzenia. Na większości urządzeń, zwłaszcza tych z systemem Android, takim jak Nexus 6P, ta metoda będzie działać. Zakładamy, że Twój telefon jest już włączony. Jeśli nie, włącz go.

Przytrzymaj przycisk zasilania, aż pojawi się opcja „Wyłącz”. Te opcje mogą się różnić w zależności od wersji Androida. Naprawdę interesuje nas tylko opcja „Wyłącz”. Dotknij i przytrzymaj. Na ekranie pojawi się komunikat „Uruchom ponownie w trybie awaryjnym”. Kliknij „OK” i zaczekaj na ponowne uruchomienie telefonu.

Jeśli nie masz urządzenia z systemem Android, proces włączania trybu awaryjnego może się nieco różnić. Jeśli ta metoda nie działa, spróbuj tego.

Wyłącz urządzenie, a następnie włącz je ponownie, ale nie zwalniaj przycisku zasilania. Poczekaj, aż zobaczysz logo startowe. Zwolnij przycisk zasilania i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Trzymaj wciśnięty, aż telefon uruchomi się ponownie. Kiedy to zrobi, będzie w trybie awaryjnym.

Gdy urządzenie jest w trybie awaryjnym, w lewym dolnym rogu ekranu znajduje się znak wodny „Tryb awaryjny”.

Wyłącz tryb awaryjny w systemie Android

Niezwykle łatwo jest wyłączyć tryb awaryjny w systemie Android. Nie ma do tego interfejsu użytkownika. Wszystko, co musisz zrobić, to wyłączyć telefon i włączyć go ponownie. Zakładając, że telefon był w trybie awaryjnym, gdy go wyłączyłeś, włączenie go spowoduje uruchomienie telefonu w trybie normalnym.

To wszystko, czego potrzeba, aby wyłączyć tryb awaryjny w systemie Android. Działa to niezależnie od urządzenia lub wersji Androida na telefonie. Po wyłączeniu trybu awaryjnego znak wodny „Tryb awaryjny” w lewym dolnym rogu ekranu znika.

x