Jak wyłączyć wstrząsanie, aby zgłosić problem w aplikacjach na Facebooku

Shake to gest na iOS. Jeśli wpiszesz tekst w dowolnym polu wprowadzania tekstu, np. W aplikacji Wiadomości i potrząśniesz iPhonem, spowoduje to „cofnięcie” wpisanego tekstu. iOS nie ogranicza możliwości używania gestów w aplikacjach, dlatego niektóre aplikacje mogą wykonywać gesty w inny sposób. Gest wstrząsania zostałby zmarnowany w aplikacji, w której nie można wprowadzać tekstu, dlatego lepiej jest użyć go do innych celów. Facebook to jedna z takich aplikacji, która zdecydowała się zmienić to, co robi gest Shake. Pozwala zgłosić problem zamiast cofać wpisany tekst. Jeśli chcesz wyłączyć opcję „potrząśnij, aby zgłosić problem” w aplikacjach Facebooka, to całkiem proste.

Wyłącz opcję „Wstrząśnij, aby zgłosić problem”

Opcja Zgłoś problem ma przełącznik, który pozwala wyłączyć opcję „Wstrząśnij, aby zgłosić problem”. Są dwa sposoby, aby to poruszyć. Pierwszym i oczywistym sposobem jest potrząśnięcie telefonem, aby go wyświetlić. Drugą metodą jest przejście do zakładki hamburgera i przewinięcie do samego końca. Rozwiń „Pomoc i obsługa techniczna” i dotknij „Zgłoś problem” pod nim. Powinien pojawić się ten sam suwak.

Wyłącz przełącznik „Wstrząśnij telefonem, aby zgłosić problem”, a będziesz mógł użyć gestu „Wstrząśnij”, aby cofnąć pisanie.

Jeśli kiedykolwiek chcesz zgłosić problem w aplikacji na Facebooku, możesz to zrobić za pomocą opcji Zgłoś problem na karcie hamburgera. Powiązanie funkcji zgłaszania problemów z gestem wstrząsania zasadniczo pozwala użytkownikom łatwiej je przywołać i być może Facebook uważa, że ​​dostaje punkty za ułatwienie zgłoszenia problemu. Ten gest jest zdecydowanie łatwiejszy w użyciu, nie wspominając o bardziej bezpośrednim sposobie jego poruszania.

Nie wszyscy będą kopać, aby znaleźć opcję Zgłoś problem. To powiedziawszy, gest Shake jest nieco wrażliwy, a na iOS to w zasadzie funkcja ułatwień dostępu, co oznacza, że ​​może być denerwujący, gdy użytkownik nie musi zgłaszać problemu. Jeśli musisz użyć gestu, aby cofnąć pisanie, nie chcesz, aby był on zablokowany na czymś innym.

Gest „Potrząśnij, aby zgłosić problem” można włączyć równie łatwo, ale jeśli go wyłączyłeś, musisz przejść do karty hamburgera i zajrzeć do sekcji Pomoc i obsługa techniczna, gdzie możesz ją ponownie włączyć. Niezależnie od tego, jak zgłosisz problem, Facebook zawsze będzie postępować w ten sam sposób, zgodnie z jego polityką.