Jak wyłączyć żółte migające światło na urządzeniu Amazon Echo

Jeśli Twoje urządzenie Amazon Echo miga na żółto, możesz nie wiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Jest kilka powodów, dla których Twoje Echo miga żółtym światłem i istnieje niezawodny sposób, aby temu zapobiec.

Co oznacza migające żółte światło w echu?

Żółte migające światło urządzenia Echo może wskazywać co najmniej jedną z następujących sytuacji:

  • Masz nieodebrane połączenie lub nieprzeczytaną wiadomość od kontaktu Alexa.
  • Masz niezaznaczone przypomnienie o przeszłości.
  • Masz nieprzeczytane powiadomienie aplikacji Alexa.
  • Produkt zamówiony na Amazon został wysłany lub dostarczony.
  • Dokonano aktualizacji procesu zwrotu odesłanego przez Ciebie przedmiotu w serwisie Amazon.

Standardowe nieodebrane połączenia, SMS-y lub czaty w mediach społecznościowych nie powodują żółtego błysku na urządzeniu Alexa. Spowoduje to raczej nieodebrana lub nieprzeczytana komunikacja od kontaktu Alexa.

Kontakt Alexa to osoba, która jest również właścicielem urządzenia Echo. Jeśli na przykład Ty i Twój znajomy macie urządzenie Echo, a znajomy wysyła Ci SMS-a za pośrednictwem aplikacji Alexa, lampka pierścieniowa Twojego urządzenia Echo wyda dźwięk i zacznie migać na żółto. Twoje echo nie przestanie migać na żółto, dopóki wiadomość nie zostanie przeczytana w aplikacji Alexa.

To samo tyczy się przypomnień. Tylko ominięte przypomnienia z aplikacji Alexa będą powodować miganie żółtej kontrolki, a nie przypomnienie z jakiejkolwiek innej aplikacji.

Jeśli nie masz telefonu pod ręką, możesz poprosić Alexę, aby powiedziała Ci, jakie masz powiadomienia. Coś w stylu „Alexa, jakie są moje powiadomienia?” lub „Alexa, przeczytaj moje nieprzeczytane wiadomości” sprawi, że Alexa poinformuje Cię, jakich powiadomień jeszcze nie sprawdziłeś. Gdy Alexa to zrobi, żółte migające światło przestanie.

Sprawdź nasz przewodnik na temat znaczenia różnych świateł pierścieniowych Alexy, aby dowiedzieć się więcej o różnych trybach oświetlenia Alexy.

Jak wyłączyć żółte migające światło echa

Jeśli uważasz, że żółte światło urządzenia Echo jest irytujące i nie musisz być o tym powiadamiany w ten sposób, możesz wyłączyć tę funkcję w aplikacji na smartfony Alexa na kilka różnych metod.

Nie ma opcji „wyłączenia” powiadomień komunikacyjnych (telefon Alexa i SMS), ale istnieje sposób, aby je obejść. Po pierwsze, możesz włączyć urządzenie Echo w trybie Nie przeszkadzać. Aby to zrobić, przejdź do aplikacji Alexa i przejdź do Urządzenia. Następnie wybierz urządzenie Echo, które chcesz zmienić.

Tutaj zobaczysz symbol księżyca po prawej stronie ekranu. Jeśli dotkniesz tego, a ikona zmieni kolor na fioletowy, oznacza to, że masz włączony tryb Nie przeszkadzać.

Jeśli jednak wolisz otrzymywać powiadomienia, takie jak aktualizacje zamówień Amazon, unikając jednocześnie powiadomień o połączeniach i SMS-ach, istnieje rozwiązanie. Istnieje sposób na zatrzymanie powiadomień o połączeniach i SMS-ach, jednocześnie utrzymując aktywne inne powiadomienia.

Możesz to zrobić, zmieniając dostęp do kontaktów w ustawieniach komunikacji, co oznacza, że ​​tylko Twoje ulubione kontakty będą mogły kontaktować się z Tobą za pośrednictwem Alexy. Alexa sprawdzi, do których kontaktów najczęściej dzwonisz na telefonie, a następnie ustawi te numery jako ulubione.

Jeśli klikniesz dowolny ze swoich ulubionych kontaktów na liście kontaktów Alexa (do której możesz uzyskać dostęp za pośrednictwem karty Komunikuj), zobaczysz opcję Usuń z ulubionych.

Dotykając tej opcji, dany kontakt zostanie usunięty z ulubionych. Jeśli usuniesz wszystkie kontakty z ulubionych i włączysz ograniczone ustawienia komunikacji, nikt nie będzie mógł się z Tobą skontaktować za pośrednictwem aplikacji Alexa, co oznacza, że ​​nie będziesz otrzymywać żadnych migających żółtych światełek przy połączeniach i SMS-ach.

Aby wyłączyć powiadomienia o zakupach Amazon, otwórz aplikację Alexa i wybierz Więcej > Ustawienia > Powiadomienia > Zakupy Amazon.

Tutaj możesz włączać i wyłączać powiadomienia o aktualizacjach dostaw i zwrotów. Możesz także włączyć lub wyłączyć alerty dotyczące rekomendacji transakcji, rekomendacji ponownego zamówienia, próśb o sprawdzenie i odpowiedzi na pytania dotyczące produktów.

Aby wyłączyć powiadomienia o przypomnieniach, lepiej nie ustawiać przypomnień Alexa. W końcu celem przypomnienia jest przypomnienie ci o czymś, a Alexa nie może tego zrobić, jeśli nie może cię ostrzec.

Możesz jednak wybrać Więcej > Ustawienia > Ustawienia urządzenia > Przypomnienia, aby dostosować ustawienia powiadomień o przypomnieniach. Można na przykład ustawić głośność alertów, wyłączyć przypomnienia SMS lub powiadomienia o kolejnych przypomnieniach.

Żółte światło Twojego echa nie musi być uciążliwe

Irytujące jest to, że światło Twojego echa miga w kąciku oka, ale nie musi to być stały problem. Stosując kilka różnych metod i ulepszeń, możesz mieć pewność, że żółte światło Twojego Echo przestanie migać na dobre.