Jak usunąć „Często odwiedzane” w przeglądarce Safari (iPhone i Mac)

 • Użytkownicy iPhone’a, iPada i komputera Mac mają w sumie trzy sposoby na pozbycie się sekcji „Często odwiedzane” przeglądarki Safari.
 • Wybierz pomiędzy ukryciem całej sekcji lub usunięciem określonych witryn, jeśli chcesz nadal korzystać z tej funkcji, ale chcesz wyczyścić niektóre witryny.
 • Usunięcie historii przeglądarki Safari to lepsza opcja, która zapewnia całkowitą prywatność i uniemożliwia innym przeglądanie Twojej historii online i najczęściej wyszukiwanych witryn.

Sekcja „Często odwiedzane” na stronie początkowej przeglądarki Safari ułatwia szybki dostęp do najczęściej wyszukiwanych witryn. Jednak ktoś, kto pożyczy Twoje urządzenie na chwilę, z łatwością sprawdzi, jakie to strony. Oto jak usunąć „Często odwiedzane” z Safari.

Jak usunąć często odwiedzaną sekcję Safari na iPhonie

Najpierw przyjrzyjmy się usunięciu sekcji Często odwiedzane ze strony startowej Safari. Wykonaj poniższe kroki, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić:

 • Uruchom Safari. Jeśli strona internetowa jest już załadowana, dotknij ikony zakładek (dwa kwadraty, nachodzące na siebie) na pasku narzędzi.
 • Następnie dotknij ikony Dodaj (+) w lewym dolnym rogu, aby otworzyć nową kartę i uzyskać dostęp do strony początkowej.
 • Na stronie początkowej przewiń w dół i dotknij Edytuj.
 • Teraz wyłącz Często odwiedzane.
 • Otóż ​​to. Po wyłączeniu opcji Często odwiedzane możesz także włączyć opcję Użyj strony początkowej na wszystkich urządzeniach jako dodatkowe ustawienie poprawiające komfort korzystania z przeglądarki Safari. Spowoduje to usunięcie sekcji Często odwiedzane z przeglądarki Safari na innych urządzeniach Apple, o ile jesteś na nich zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID.

  Jak pozbyć się często odwiedzanych witryn w przeglądarce Safari na iPhonie

  Jeśli chcesz nadal korzystać z sekcji Często odwiedzane, ale chcesz wyczyścić jedną lub więcej istniejących witryn tam wymienionych, masz dwie możliwości: usunąć konkretną witrynę lub usunąć historię Safari.

  Aby usunąć konkretną witrynę, naciśnij i przytrzymaj ikonę witryny w sekcji Często odwiedzane i dotknij Usuń z kontekstu.

  Jeśli chcesz mieć pewność, że inne osoby nie dowiedzą się, jakie witryny odwiedziłeś, lepszym rozwiązaniem będzie usunięcie historii Safari. Dzieje się tak, ponieważ usunięcie sekcji Często odwiedzane i usunięcie określonych witryn powoduje jedynie ukrycie ich. Te witryny nadal pozostają w historii Safari.

  Jeśli więc ktoś wpisze określone litery lub słowa kluczowe w polu wyszukiwania, link do witryny pojawi się naturalnie jako część Twojej historii online.

  Aby usunąć historię Safari i jednocześnie pozbyć się wszystkich często odwiedzanych witryn, dotknij ikony Zakładka na pasku narzędzi, przejdź do karty Historia (ikona zegara) i dotknij Wyczyść > Cała historia > Wyczyść historię.

  Jak usunąć często odwiedzaną sekcję Safari na komputerze Mac

  Przejdźmy do instrukcji dla Maca. Najpierw otwórz Safari, aby wyświetlić stronę startową. Jeśli jesteś już na stronie internetowej w przeglądarce Safari, możesz uzyskać dostęp do strony początkowej, klikając Zakładki > Pokaż stronę początkową na pasku menu.

  Aby dostosować stronę startową Safari na komputerze Mac, kliknij Opcje (ikona pokazuje trzy suwaki) na dole i odznacz Często odwiedzane. Ta sekcja zniknie teraz ze strony początkowej w przeglądarce Safari.

  Jak pozbyć się często odwiedzanych witryn w przeglądarce Safari na komputerze Mac

  Podobnie jak na iPhonie, możesz zachować sekcję Często odwiedzane, ale usunąć określoną witrynę z listy. W przeglądarce Safari kliknij witrynę z klawiszem Control w obszarze Często odwiedzane i wybierz opcję Usuń.

  Aby usunąć często odwiedzane strony internetowe z historii online i zapobiec ich wyświetlaniu na górze sugestii wyszukiwania, musisz usunąć historię Safari w systemie macOS.

  Przy otwartej przeglądarce kliknij Safari na pasku menu i wybierz Wyczyść historię. Kliknij strzałkę menu podręcznego i wybierz Cała historia. Następnie kliknij Wyczyść historię, aby potwierdzić swoje działanie.

  Często odwiedzana sekcja przeglądarki Safari nie musi naruszać Twojej prywatności

  Jak widać, użytkownicy iPhone’a, iPada i Maca mają trzy możliwości usunięcia często odwiedzanych witryn z Safari.

  Jeśli Twoim celem jest po prostu usunięcie całej listy witryn z widoku, możesz ukryć całą sekcję Często odwiedzane. Jeśli jednak dla wygody chcesz nadal korzystać z tej funkcji, możesz usunąć określone witryny lub całkowicie wyczyścić historię przeglądarki Safari.

  x