01/20/2022

Jak wyłączyć zrzuty ekranu w systemie Windows 10

Udostępnij teraz w social media:

Zawsze mówimy o narzędziach do zrzutów ekranu lub screencastów. Przekonasz się, że nie brakuje tych narzędzi dla systemu Windows 10 i mają one prawie każdą możliwą funkcję. Windows 10 ma również natywną funkcję zrzutu ekranu, a także dedykowaną aplikację do robienia zrzutów ekranu z opóźnieniem i dodawania do nich adnotacji. To powiedziawszy, jeśli masz system, w którym chcesz wyłączyć zrzuty ekranu i screencasty, możesz to zrobić za pomocą aplikacji o nazwie ScreenWings.

ScreenWings to bezpłatna aplikacja, jednak powinniśmy Cię ostrzec, że ze względu na charakter aplikacji jest ona oznaczana jako niebezpieczna / złośliwa przez kilka aplikacji / usług antywirusowych, jeśli przeskanujesz ją w VirusTotal. Jeśli zdecydujesz się z niego skorzystać, zrób to na własne ryzyko. Jest to aplikacja przenośna, więc nie instalujesz niczego, co może uspokoić Twój umysł.

Sprawdź -   Co to jest urządzenie pomocnicze Windows Hello?

Wyłącz zrzuty ekranu w systemie Windows 10

Ściągnij i uruchom ScreenWings. Po pierwszym uruchomieniu aplikacji zobaczysz małe okienko na poniższym zrzucie ekranu. Kliknij wewnątrz obrazu monitora, na którym znajduje się logo Windows.

Po kliknięciu zobaczysz logo aplikacji na ekranie, a obraz monitora w tym oknie zmieni kolor na czarny, jak pokazano poniżej (edytowane, ponieważ aplikacja zapobiega zrzutom ekranu po włączeniu).

Po uruchomieniu aplikacji możesz uruchomić dowolne narzędzie do zrzutów ekranu. Wygląda na to, że działa, ale zrzut ekranu będzie zaciemniony. Nic nie zostanie schwytane. Podobnie, jeśli używasz narzędzia do nagrywania ekranu, narzędzie nagra cały czarny film.

Sprawdź -   Jak skompresować JPEG na macOS z podglądem

To narzędzie jest świetne, jeśli masz wrażliwe dane na ekranie i nie możesz zablokować systemu lub musisz go pozostawić odblokowany. Powinniśmy Cię ostrzec, że może to również zakłócać działanie narzędzi do udostępniania ekranu, więc jeśli chcesz udostępnić komuś ekran, ale chcesz uniemożliwić im robienie zrzutów ekranu, to narzędzie nie jest pomocne. Być może będziesz musiał poszukać narzędzia do udostępniania ekranu, które samo w sobie może uniemożliwić użytkownikom robienie zrzutów ekranu.

Często mówimy o tym, jak ważne jest posiadanie funkcji zrzutu ekranu, ale równie ważne jest, aby użytkownicy mieli jakąś opcję jej wyłączenia. Możliwe, że niektóre aplikacje poradzą sobie z ScreenWings. Aplikacja nie działa dokładnie w trybie super-tajnym. Możesz uzyskać do niego dostęp z zasobnika systemowego, więc jeśli ktoś zorientuje się, czego używasz do wyłączenia zrzutów ekranu w systemie Windows 10, bardzo łatwo będzie mógł zamknąć aplikację.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikację dla pojedynczego użytkownika w systemie Windows 10

x