Jak wyodrębnić klatkę z wideo w systemie Windows 10

Jeśli masz wideo, z którego chcesz wyodrębnić nieruchomą klatkę, znajdziesz kilka bezpłatnych narzędzi do tego zadania. To powiedziawszy, darmowe narzędzia nie istnieją, są po prostu słabo reklamowane. Oto trzy łatwe i bezpłatne sposoby wyodrębnienia klatki z wideo w systemie Windows 10.

Wideo ze zrzutem ekranu

Ta metoda jest zdecydowanie najłatwiejsza i prawdopodobnie sam o niej pomyślałeś. Odtwórz wideo w preferowanym odtwarzaczu wideo i wstrzymaj je w odpowiednim momencie. Użyj dowolnego narzędzia do zrzutów ekranu, aby przechwycić wszystko na ekranie. Możesz użyć Win + Prntscrn w systemie Windows 10, aby zrobić zrzut ekranu, który jest zapisywany w bibliotece obrazów. Upewnij się, że elementy sterujące odtwarzacza wideo są ukryte podczas robienia zrzutu ekranu.

Aplikacja Filmy i TV

Jeśli nie chcesz robić zrzutów ekranu, możesz zamiast tego użyć aplikacji Filmy i TV. Otwórz wideo, z którego chcesz wyodrębnić klatki w aplikacji Filmy i TV. Przejdź do części, z której chcesz wyodrębnić obraz. Kliknij przycisk edycji u dołu. Z menu, które się otworzy, wybierz Zapisz zdjęcie z wideo.

Otworzy się aplikacja Zdjęcia. Możesz użyć strzałek, aby przejść klatka po klatce do przodu lub do tyłu. Kiedy będziesz gotowy, aby zapisać zdjęcie, kliknij przycisk Zapisz zdjęcie.

Użyj VLC Player

Odtwarzacz VLC umożliwia wyodrębnienie klatki z wideo. Zanim będziesz mógł użyć aplikacji do wyodrębnienia klatek, powinieneś przyciąć wideo dokładnie do części, z której chcesz wyodrębnić klatki. Będziesz musiał odtworzyć całe wideo, aby uzyskać klatki, więc zajmie to trochę czasu.

Zakładając, że masz gotowe wideo, możesz rozpocząć konfigurację VLC, aby wyodrębnić klatki z wideo. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest utworzenie folderu, do którego powinny zostać wyodrębnione ramki. Skopiuj ścieżkę do tego folderu do schowka.

Otwórz odtwarzacz VLC z uprawnieniami administratora. Idź do Narzędzia> Preferencje. U dołu wybierz przycisk „Wszystkie”. Spowoduje to rozwinięcie okna Preferencje i pojawi się kolumna po lewej stronie z mnóstwem innych opcji.

Przewiń w dół do sekcji Wideo w tej lewej kolumnie i wybierz Filtry. Nie rozwijaj jeszcze filtrów. Wybierz go najpierw, a pojawi się lista dodatkowych opcji do wyboru. Z tych opcji wybierz „Filtr wideo sceny” i kliknij Zapisz.

Gdy skończysz, możesz rozwinąć opcje filtrów i wybrać Filtr sceny. W tym przypadku pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wprowadzenie ścieżki folderu skopiowanej wcześniej w polu „Prefiks ścieżki katalogu”. Następnie należy zmienić pola Szerokość obrazu i Wysokość obrazu, aby dopasować rozdzielczość wideo.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zmienić, jest „Współczynnik nagrywania”. Domyślnie jest ustawiony na 50. Współczynnik nagrywania jest czymś, czym będziesz musiał trochę pobawić. Ma to związek z liczbą klatek na sekundę wideo, z którego wyodrębniasz klatki. Jeśli chcesz wyodrębnić określoną liczbę klatek z określonej liczby klatek, tak to ustawiasz.

Po zakończeniu kliknij Zapisz i zamknij odtwarzacz VLC.

Teraz możesz wyodrębnić ramki. Otwórz odtwarzacz VLC z uprawnieniami administratora. Idź do Media> Otwórz plik. Wybierz wideo i pozwól mu grać. Możesz zminimalizować odtwarzacz VLC, ale musisz pozwolić, aby wideo było odtwarzane do końca. Nie przerywaj tego.

Po zakończeniu wideo otwórz folder utworzony dla klatek, a pliki powinny się tam znajdować. Jeśli w folderze nie ma nic, czas zacząć eksperymentować ze współczynnikiem nagrywania.

VLC wyodrębnił 13 obrazów z 5-sekundowego wideo nagranego przy 30 klatkach na sekundę przy współczynniku nagrywania ustawionym na 10.

x