Jak wysłać kod przez Skype z odpowiednim formatowaniem

Skype zmienił się drastycznie od czasu przejęcia go przez Microsoft i nie wszystkie zmiany były na lepsze. Wygląda na to, że aplikacja zgubiła wątek, co sprawiło, że była świetna. Mimo to nadal zachowuje większość swoich oryginalnych funkcji, a ludzie nadal używają go do spotkań i wywiadów. W programie Skype, gdy wysyłasz kod przez czat tekstowy, aplikacja traktuje go jak zwykły tekst, a wiersze kodu są zawijane, aby ułatwić czytanie. Ludzie używają aplikacji takich jak Pastebin do udostępniania kodu, ale możesz wysłać kod na Skype i odpowiednio go sformatować.

Wyślij kod przez Skype

Skype to dość złożona aplikacja, która wymaga prostoty, aby każdy mógł z niej korzystać. Dlatego nigdzie nie zobaczysz paska formatowania tekstu, mimo że możesz go pogrubić lub podkreślić. Aby zastosować tego rodzaju formatowanie, musisz użyć znaków specjalnych i to samo dotyczy sytuacji, gdy musisz wysłać kod przez Skype.

Aby wysłać kod przez Skype, masz dwie możliwości; umieść kod w tagach początkowych i końcowych {code}, podobnie jak w przypadku elementów HTML, z wyjątkiem tego, że znaczniki początkowe i końcowe są takie same. Druga opcja polega na poprzedzeniu kodu dwoma wykrzyknikami, np. !!.

Gdy wysyłasz kod w ten sposób, Skype nie zawija linii i używa do tego innej czcionki.

Przykład 1

{kod}

Ustaw fso = CreateObject („Scripting.FileSystemObject”)
Ustaw wshell = CreateObject („WScript.Shell”)

logname = „GlobalHotkeys.txt”
Ustaw logfile = fso.CreateTextFile (logname, True)
logfile.Write „Wyszukiwanie skrótów za pomocą skrótów klawiszowych” & vbCrLf

{kod}

Przykład 2

!!

Ustaw fso = CreateObject („Scripting.FileSystemObject”)
Ustaw wshell = CreateObject („WScript.Shell”)

logname = „GlobalHotkeys.txt”
Ustaw logfile = fso.CreateTextFile (logname, True)
logfile.Write „Wyszukiwanie skrótów za pomocą skrótów klawiszowych” & vbCrLf

Powyższe dwa działają w aplikacji Skype Windows 10 UWP. Tag {code} jest trochę nowy, więc może nie działać we wszystkich wersjach aplikacji. Jeśli tak się nie stanie, możesz użyć !! zestaw znaków, który jest starszy i bardziej uniwersalny.

Kod jest odpowiednio sformatowany w obu wersjach aplikacji Skype na iOS i Androida, jednak ponieważ urządzenia, na których działają, mają małe ekrany, linie kodu mogą być nadal zawijane.

Interfejs Skype’a nieco się zmienił i prawie wszystkie nowe funkcje sprawiły, że aplikacja stała się bardziej społecznościowa niż produktywna. Kiedyś była to aplikacja do spotkań, połączeń konferencyjnych, a nawet rozmów osobistych. Jedyną funkcją zorientowaną na produktywność, którą dodał Skype, był interfejs sieciowy, który zapewnia edytor kodu podczas rozmowy Skype.

x