Udostępnij teraz w social media:

Hasła to poufne informacje i należy je chronić. Dzieje się tak niezależnie od tego, do czego służy hasło. Żadne hasło nie powinno być po prostu widoczne na urządzeniu, i dotyczy to hasła do sieci Wi-Fi. Jeśli masz połączenie z siecią Wi-Fi, masz już do niej hasło, ale jeśli później będziesz musiał je ponownie sprawdzić, okaże się, że nie wszystkie urządzenia mają te informacje. Windows 10 sprawia, że ​​wyszukiwanie hasła Wi-Fi jest naprawdę łatwe, ale jeśli chcesz wyświetlić hasło Wi-Fi w systemie MacOS, będziesz potrzebować uprawnień administratora.

Wyświetl hasło WiFi na macOS

Istnieją dwa sposoby wyświetlenia hasła Wi-Fi w systemie macOS. Pierwszy to dostęp do pęku kluczy, a drugi przez terminal. W obu przypadkach będziesz potrzebować uprawnień administratora. Jedyna różnica między nimi polega na tym, że jeden zapewnia interfejs użytkownika do pracy, podczas gdy drugi wymaga polecenia, aby wykonać zadanie.

Sprawdź -   Jak wyłączyć Bluetooth i WiFi za pomocą skrótu Siri na iOS 12

Wyświetl hasło WiFi – Dostęp do pęku kluczy

Otwórz aplikację Dostęp do pęku kluczy i wybierz System w kolumnie po lewej stronie. Okienko po prawej stronie wyświetli listę sieci, z którymi byłeś połączony lub z którymi łączyłeś się w przeszłości. Kliknij dwukrotnie swoją sieć Wi-Fi i włącz opcję „Pokaż hasło”.

W tym momencie zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła administratora. Wprowadź je, a pole obok opcji „Pokaż hasło” ujawni hasło do sieci WiFi.

Wyświetl hasło WiFi – Terminal

Otwórz Terminal i uruchom następujące polecenie.

security find-generic-password -wa Name-of-WiFi-network

Pamiętaj, aby zastąpić „Nazwa sieci Wi-Fi” nazwą sieci Wi-Fi, dla której chcesz wyszukać hasło.

Sprawdź -   Jak przekonwertować obrazy WEBP na PNG lub JPG w systemie Windows 10

Przykład

security find-generic-password -wa Isengard

Stuknij Enter, a po wyświetleniu monitu wprowadź nazwę użytkownika i hasło administratora. Być może trzeba będzie wprowadzić go dwukrotnie, raz w terminalu i raz w monicie na ekranie.

Apple nie ułatwia przeglądania hasła Wi-Fi w systemie macOS. Na iOS po prostu nie możesz go wyświetlić, chyba że chcesz jailbreakować swoje urządzenie, aby wykonać zadanie. Jeśli chcesz pomóc komuś połączyć się z tą samą siecią Wi-Fi, z którą jesteś połączony, możesz skorzystać z funkcji Udostępnij hasło Wi-Fi, która została dodana w iOS 11. To naprawdę jest najbliższa standardowej funkcji udostępniania WiFi. .

Wcześniej telefony z Androidem miały opcję przeglądania hasła Wi-Fi, ale od Androida 9 ta opcja już nie istnieje. Zostało ono usunięte ze względów bezpieczeństwa, chociaż istnieje wiele urządzeń ze starszymi wersjami Androida, które nadal umożliwiają przeglądanie hasła Wi-Fi bez rootowania urządzenia.

Sprawdź -   Jak spać w systemie Windows 10 przy niskim poziomie procesora, pamięci, wykorzystaniu dysku i aktywności sieciowej