Udostępnij teraz w social media:

Chrome zbiera wiele informacji o naszych sesjach przeglądania. Mamy możliwość wyczyszczenia wszystkiego, co zapisał Chrome, ale oznacza to mniejszą wygodę przeglądania. Czasami możemy używać przeglądania incognito, aby zachować prywatność niektórych rzeczy, ale nasza historia i dane autouzupełniania znacznie ułatwiają przeglądanie. Oczywiście, gdyby ta informacja wpadła w niepowołane ręce, oznaczałoby to kłopoty. Google Chrome ma zgrabną funkcję blokowania profilu, która pozwala chronić hasłem profil Chrome. Całkiem dobrze ukryli tę funkcję, ale oto jak możesz ją skonfigurować.

Utwórz nadzorowanego użytkownika

Aby zabezpieczyć hasłem swój profil Chrome, musisz najpierw utworzyć nadzorowanego użytkownika. Jest to funkcja kontroli rodzicielskiej dostępna w Chrome, dzięki której możesz mieć oko na to, co robią Twoje dzieci w Internecie.

Sprawdź -   Jak dodać przycisk Shazam do centrum sterowania iPhone'a

Aby ją włączyć, otwórz stronę ustawień Chrome i przewiń w dół do sekcji „Osoby”. Kliknij „Dodaj osobę” i utwórz nowy profil. Tworząc nowy profil, upewnij się, że zaznaczyłeś opcję „Kontroluj i wyświetlaj witryny odwiedzane przez tę osobę”. W ten sposób użytkownik staje się użytkownikiem nadzorowanym. Nie używaj swojego głównego konta Google jako konta administratora. Jeśli to zrobisz, opcja blokady nie pojawi się.

Włącz nowego menedżera profili

Otwórz nową kartę i przejdź do;

chrome://flags/#enable-new-profile-management

Włącz tę flagę i ponownie uruchom Chrome.

Stwórz hasło

Otwórz Chrome i kliknij nazwę profilu u góry. Wyskakujące okienko Profil ma nową opcję „Wyjdź i zablokuj”. Kliknij go, a Twój profil zostanie zablokowany. Aby go odblokować, wprowadź hasło powiązane z kontem Google połączonym z profilem. Musisz połączyć konto Google, aby uzyskać opcję blokady.

Sprawdź -   Jak zainstalować motyw ikony płaszczyzny w systemie Linux

Jeśli zamkniesz Chrome za pomocą przycisku Zamknij, nie włączy ochrony hasłem. Aby zablokować swój profil, musisz użyć opcji „Wyjdź i zablokuj dzieci”.

Jedynym minusem tej metody jest to, że jesteś zmuszony połączyć konto Google z profilem Chrome. Funkcja ochrony hasłem profilu Chrome nie jest dostępna na kontach lokalnych.