Co to jest Apple One i ile kosztuje subskrypcja?

Apple wprowadza nowy pakiet łączący główne usługi konsumenckie: Apple One. Dzięki tej ofercie możesz kupić różne usługi Apple – od strumieniowego przesyłania muzyki po przechowywanie w chmurze, a nawet zajęcia fitness – po obniżonej cenie.

Co to jest Apple One?

Apple oferuje kilka usług subskrypcyjnych. Wraz z wprowadzeniem Apple One możesz kupować wiele usług subskrypcyjnych w pakiecie i oszczędzać pieniądze, zamiast kupować je potajemnie. Będziesz mieć również tylko jedną miesięczną płatność do śledzenia.

Apple oferuje obecnie sześć usług, które można uwzględnić w pakiecie subskrypcji Apple One, w zależności od wybranego planu: Muzyka, iCloud, TV +, Arcade, News + i Fitness +. Druga z nich to zupełnie nowa usługa, którą Apple wprowadza na rynek w 2020 roku i można ją kupić pojedynczo lub w ramach pakietu Premier.

Pakiety Apple One

Usługa Apple One będzie dostępna na wszystkich urządzeniach Apple: Apple Watch, iPhone, iPad, macOS i Apple TV, i będzie dostępna później w 2020 roku.

Oto krótkie spojrzenie na niektóre indywidualne usługi i subskrypcje Apple, które zostaną uwzględnione w pakiecie Apple One (w zależności od wybranego pakietu):

Apple Music: z Apple Music, masz dostęp do ponad 700 milionów piosenek (i radia na żywo), które można przesyłać strumieniowo na wszystkie urządzenia, w tym urządzenia z systemem Android i przeglądarkę internetową.
Apple TV +: Apple TV + można przesyłać strumieniowo na urządzenia do transmisji strumieniowej i telewizory Smart TV, w tym na samo urządzenie do przesyłania strumieniowego Apple TV. Apple TV + to usługa przesyłania strumieniowego bez reklam, obejmująca programy telewizyjne i filmy stworzone przez Apple, trafnie nazywaną „Apple Originals”.
Apple News +: z Apple News +, subskrybenci mogą uzyskać dostęp do swoich ulubionych czasopism, takich jak The Wall Street Journal i Los Angeles Times, na swoim iPhonie, Macu i iPadzie. Apple News + zawiera również historie audio, dzięki czemu można słuchać ich w podróży, w tym obsługę Apple CarPlay.
Apple Arcade: Apple Arcade to subskrypcja oferująca dostęp do gier bez reklam bez mikropłatności. Zawiera ponad 100 gier na iPhone’y, iPady, komputery Mac i urządzenia Apple TV.
Przechowywanie iCloud: Być może najważniejszą usługą Apple jest iCloud Storage. Usługa iCloud jest wbudowana w każde urządzenie Apple (z dodatkową obsługą systemu Windows) i przechowuje prawie wszystko – zdjęcia, filmy, notatki, ustawienia, hasła i nie tylko – wszystko w chmurze. Wszyscy użytkownicy Apple otrzymują bezpłatnie 5 GB miejsca w iCloud, ale po osiągnięciu limitu możesz chcieć uaktualnić do większej przestrzeni dyskowej i możesz to zrobić za miesięczną opłatą subskrypcyjną.
Fitness +: Fitness + to najnowsza usługa, która pojawi się na liście usług Apple pod koniec 2020 roku i można ją kupić jako miesięczną subskrypcję za 9,99 USD. Fitness + udostępnia kilka programów treningowych dla wszystkich poziomów umiejętności i będzie dostępnych w aplikacji Fitness na iPhonie, iPadzie i Apple TV.

Aby uzyskać więcej informacji na temat usług, które są dołączane do Apple One, nie szukaj dalej niż Apple One strona wymieniona w witrynie Apple.

Ile to kosztuje?

Pakiet usług Apple One jest dostępny w trzech oddzielnych warstwach z różnymi usługami na każdej warstwie. Aby uzyskać większy obraz tego, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić na nowych pakietach abonamentowych, zajrzyj tutaj.

Plany cenowe Apple OneIndywidualne: Apple Music, Apple TV +, Apple Arcade i 50 GB miejsca na iCloud za 14,95 USD miesięcznie.
Rodzina: te same usługi dla maksymalnie sześciu członków rodziny oraz 200 GB miejsca na dane iCloud za 19,95 USD miesięcznie.
Premier: te same usługi plus Apple News + i Apple Fitness + oraz 2 TB pamięci masowej iCloud za 29,95 USD miesięcznie.

Fitness + to nowa usługa subskrypcyjna, która zostanie uruchomiona pod koniec 2020 roku i obejmuje między innymi treningi jogi, jazdy na rowerze, biegania, ćwiczeń mięśni rdzeniowych i siłowych. Członkowie będą mieli dostęp do spersonalizowanego treningu z kilkoma trenerami do oglądania i wyboru na swoim iPhonie, iPadzie i Apple TV.

Apple One obejmuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny dla usług, z których nie korzystałeś. Na przykład, jeśli nie wypróbowałeś Apple News +, możesz uzyskać 30-dniowy okres próbny tej usługi. Subskrypcja zostanie automatycznie odnowiona po zakończeniu bezpłatnego okresu próbnego, ale plan można zmienić lub anulować w dowolnym momencie.

Możesz wybrać plan Family lub Premier i dodać do pięciu dodatkowych członków rodziny – w sumie sześciu użytkowników abonamentu Family lub Premier. Wszyscy członkowie planów Family lub Premier mogą logować się przy użyciu swojego indywidualnego identyfikatora Apple ID, dzięki czemu wszyscy użytkownicy mają prywatny dostęp i spersonalizowane rekomendacje.

Apple One pojawi się w ponad 100 krajach jesienią 2020 roku.