Jak żyć na Instagramie

Instagram już jakiś czas temu wprowadził funkcję transmisji na żywo. Firma etapami udostępnia ją użytkownikom na całym świecie. Niektórzy użytkownicy otrzymali tę funkcję wcześniej niż inni, a jej wdrażanie wciąż trwa. Ta funkcja jest klonem Periscope, ale w przeciwieństwie do Periscope Twoja transmisja może być oglądana, o ile jesteś na żywo na Instagramie. Po zakończeniu transmisji nie można ponownie odtworzyć ani obejrzeć. Oto jak to działa.

Otwórz aplikację Instagram. Nie będziesz musiał go aktualizować. Ostatnia aktualizacja dodała już tę funkcję do aplikacji. Jeśli nie jest dla Ciebie widoczny, to dlatego, że nie został udostępniony na Twoim koncie.

Przesuń w prawo, aby przejść do ekranu opowieści. Na dole, gdzie możesz przełączać się między trybem normalnym, bumerangu i trybem głośnomówiącym, zobaczysz nowy tryb „Na żywo”. Przesuń w prawo, aby przejść do trybu na żywo. Instagram powiadomi Twoich obserwujących, kiedy rozpoczniesz transmisję na żywo. Stuknij w „Rozpocznij wideo na żywo”, aby rozpocząć.

Instagram sprawdzi, czy Twoje połączenie jest wystarczająco silne, aby transmitować transmisję na żywo przed rozpoczęciem. Podczas transmisji możesz zamieszczać komentarze, tak jak wszyscy, którzy ją oglądają. Otrzymasz powiadomienie na ekranie u dołu, gdy zostanie opublikowany nowy komentarz lub gdy ktoś zacznie Cię oglądać na żywo na Instagramie.

Kiedy jesteś na żywo, możesz włączyć tryb nocny, lampę błyskową i przełączać się między przednim a tylnym aparatem.

Aby zakończyć wideo, dotknij „Zakończ” w prawym górnym rogu. Instagram potwierdzi, czy chcesz zakończyć transmisję, a następnie pokaże, ile osób ją obejrzało.

Twoi obserwatorzy / znajomi, którzy mają włączone alerty dotyczące filmów na żywo, otrzymają powiadomienie, gdy rozpoczniesz transmisję na żywo. Jeśli wyłączyli alerty, nadal będą wiedzieć, kiedy rozpoczniesz transmisję, jeśli mają otwartą aplikację Instagram. Użytkownicy, którzy są na żywo, są widoczni na górze karty aktywności z plakietką „Na żywo”.

Funkcja Live on Instagram jest dostępna zarówno dla użytkowników systemów iOS, jak i Android. Jeśli jeszcze go nie widzisz, musisz poczekać, aż zostanie udostępniony na Twoim koncie.

x