Jak zaimportować dokument Word do Dokumentów Google

Ktoś wysłał Ci dokument Word, ale nie masz programu Word? Rezygnujesz z programu Word i wprowadzasz zmiany w Dokumentach Google? Nie ma problemu; Dokumenty Google umożliwiają łatwe importowanie dokumentów Word. I chociaż może nie obsługiwać niektórych bardziej zaawansowanych funkcji i formatowania niektórych dokumentów programu Word, działa całkiem dobrze.

Jak zaimportować dokument Word do Dokumentów Google

Aby wyświetlić dokument Word w Dokumentach Google, musisz najpierw przesłać plik na Dysk Google. otwarty dysk Google, kliknij „Nowy”, a następnie kliknij „Prześlij plik”, aby rozpocząć.

Przejdź do swoich plików, a następnie kliknij „Otwórz”.

Alternatywnie możesz przeciągnąć i upuścić plik z komputera bezpośrednio do przeglądarki internetowej, aby ułatwić przesyłanie.

Po przesłaniu pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy, wskaż polecenie „Otwórz za pomocą” w menu kontekstowym, a następnie wybierz „Dokumenty Google”.

Następnie Google konwertuje dokument Worda na plik Dokumentów Google.

Po zakończeniu edycji pliku możesz udostępnić go innym lub pobrać i wyeksportować dokument z powrotem do formatu Microsoft Word, przechodząc do Plik> Pobierz jako, a następnie klikając opcję „Microsoft Word”.

Jeśli wolisz pobrać dokument w formacie PDF, ODT, TXT lub innym, możesz to zrobić.

Plik jest następnie pobierany do domyślnego folderu pobierania przeglądarki.