Udostępnij teraz w social media:

VirtualBox to jeden z najpopularniejszych programów do wirtualizacji dostępnych dla systemów Mac, Windows i Linux. Jest bogaty w funkcje, łatwy w użyciu i bezpłatny. Uruchomienie maszyny wirtualnej w VirtualBox jest dość łatwe. Oczywiście prosta konfiguracja, choć wystarczająca do uruchomienia wirtualnego systemu operacyjnego, ma pewne ograniczenia. Na przykład nie możesz kontrolować rozdzielczości ekranu i nie możesz udostępniać schowka między gościem a systemem operacyjnym hosta. Aby to wszystko zrobić, musisz zainstalować dodatki dla gości na VirtualBox.

Wymagania

Maszyna wirtualna dodana do VirtualBox

Zainstaluj dodatki dla gości

System, na którym instalujesz VirtualBox, jest systemem hosta. Maszyna wirtualna działająca w VirtualBox to system gościa. Dodatki dla gości w VirutalBox to dodatkowe funkcje, które instalujesz w systemie gościa.

Sprawdź -   Jak zainstalować Ring w systemie Linux

System operacyjny Mac

Uruchom VirtualBox i uruchom maszynę wirtualną macOS. Zaloguj się i przejdź do pulpitu. Gdy znajdziesz się na pulpicie swojego komputera gościa, spójrz na pasek menu Virtual Box. Zobaczysz opcję menu Urządzenia. Wybierz opcję Urządzenia> Wstaw obraz dysku CD z dodatkami dla gości.

Na pulpicie zobaczysz zamontowany napęd CD. Kliknij go dwukrotnie, aby wyświetlić jego zawartość. Wewnątrz będzie plik PKG. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz za pomocą.

W otwartym oknie dialogowym otwórz listę rozwijaną Włącz i wybierz „Wszystkie aplikacje”. Teraz użyj pola wyszukiwania u góry, aby wyszukać i wybrać Terminal. Aplikacja Terminal otworzy plik PKG.

Sprawdź -   Jak utworzyć i usunąć łącze skrzyżowania w systemie Windows 10

Pozwól mu działać, dopóki na końcu nie pojawi się komunikat Process Completed. Teraz uruchom ponownie komputer i gotowe.

Windows

W systemie Windows proces jest mniej więcej taki sam, jak w przypadku systemu MacOS, z wyjątkiem tego, że nie trzeba uruchamiać niczego za pomocą wiersza polecenia, tak jak w systemie MacOS z Terminalem.

Otwórz VirtualBox i uruchom maszynę wirtualną z systemem Windows. Zaloguj się i przejdź do swojego pulpitu. Na pasku menu przejdź do Urządzenia> Wstaw obraz dysku CD z dodatkami dla gości.

Następnie otwórz Eksplorator plików w maszynie wirtualnej Windows. Zobaczysz, że wirtualny napęd CD został zmontowany. Będzie się nazywał VirtualBox Guest Additions. Kliknij dwukrotnie, aby uruchomić, czyli otworzyć napęd. Zobaczysz monit bezpieczeństwa z systemu Windows z pytaniem, czy chcesz zezwolić aplikacji na wprowadzanie zmian. Kliknij Tak, aby kontynuować. Przejdziesz przez kreatora konfiguracji, który zajmie się instalacją. Kliknij Dalej, a następnie Instaluj, gdy zobaczysz odpowiednie przyciski.

Sprawdź -   Jak zmniejszyć intensywność białego koloru na swoim iPhonie

Zostanie wyświetlony monit z prośbą o zainstalowanie oprogramowania sterownika firmy Oracle. Pozwól na zainstalowanie. Gdy kreator instalacji zakończy działanie, poprosi o ponowne uruchomienie systemu. Pozwól mu się zrestartować i gotowe.