Jak zainstalować motyw Cameo Ubuntu GTK w systemie Linux

Cameo Ubuntu to ekscytująca odmiana domyślnych motywów Ubuntu GTK. Modernizują i dodają nowy wygląd do znanych motywów Ubuntu, nie zmieniając zbyt wiele. Jeśli lubisz domyślne motywy Ubuntu z przeszłości, ale chcesz je zaktualizować, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak skonfigurować motyw Cameo Ubuntu GTK w systemie Linux.

Pobieranie Cameo Ubuntu

Do pobrania jest kilka wersji Cameo Ubuntu. Aby uzyskać dostęp do dowolnej wersji motywu, zacznij od strony Gnome-look.org. Następnie znajdź kartę „Pliki” i kliknij ją myszą.

W zakładce „Pliki” przejrzyj różne motywy do pobrania. Obecnie możesz pobrać Cameo-Ubuntu-Light-DS.tar.xz, Cameo-Ubuntu-Light.tar.xz, Cameo-Ubuntu-DS.tar.xz, Cameo-Ubuntu-Dark.tar.xz i Cameo- Ubuntu.tar.xz.

Po znalezieniu wersji, którą chcesz pobrać, znajdź niebieską ikonę w kolumnie „DL” i kliknij ją. Następnie kliknij niebieski przycisk „Pobierz” w wyświetlonym oknie podręcznym.

Wyodrębnianie Cameo Ubuntu

Motyw Cameo Ubuntu GTK jest dystrybuowany do użytkowników systemu Linux za pośrednictwem archiwów TarGZ. Aby wyodrębnić dowolne z tych archiwów, zacznij od otwarcia okna terminala i użyj polecenia CD, aby przejść do katalogu „Pobrane”, gdzie pobrałeś Cameo Ubuntu na swój komputer.

cd ~/Downloads

Rozpakowywanie można rozpocząć w katalogu „Pobrane”. Wpisz poniższe polecenia, które odpowiadają archiwum Cameo Ubuntu TarGZ, które chcesz wyodrębnić.

Cameo-Ubuntu-Light-DS

Aby wyodrębnić zawartość Cameo-Ubuntu-Light-DS, uruchom komendę tar xvf na Cameo-Ubuntu-Light-DS.tar.gz.

tar xvf Cameo-Ubuntu-Light-DS.tar.gz

Cameo-Ubuntu-Light

Chcesz wyodrębnić zawartość Cameo-Ubuntu-Light? Uruchom komendę tar xvf na Cameo-Ubuntu-Light.tar.gz.

tar xvf Cameo-Ubuntu-Light.tar.gz

Cameo-Ubuntu-DS

Aby w pełni wyodrębnić zawartość Cameo-Ubuntu-DS, uruchom polecenie tar xvf w archiwum Cameo-Ubuntu-DS.tar.gz w terminalu.

tar xvf Cameo-Ubuntu-DS.tar.gz

Cameo-Ubuntu-Dark

Aby wyodrębnić Cameo-Ubuntu-Dark, musisz uruchomić komendę tar xvf w archiwum Cameo-Ubuntu-Dark.tar.gz.

tar xvf Cameo-Ubuntu-Dark.tar.gz

Cameo-Ubuntu

Jeśli chcesz wyodrębnić Cameo-Ubuntu, uruchom komendę tar xvf na Cameo-Ubuntu.tar.gz.

tar xvf Cameo-Ubuntu.tar.gz

Instalowanie Cameo Ubuntu

Instalowanie motywu GTK w systemie operacyjnym Linux można wykonać na dwa sposoby. Pierwszym sposobem zainstalowania motywu GTK w systemie Linux jest skonfigurowanie go jako pojedynczego użytkownika. Pojedynczy użytkownik oznacza, że ​​tylko użytkownik instalujący motyw ma do niego dostęp, idealny dla tych, którzy nie współużytkują komputera. Druga metoda to instalacja ogólnosystemowa. Ustawienie motywu GTK w całym systemie oznacza, że ​​wszyscy użytkownicy Linuksa, a nie tylko instalujący go, będą mieli dostęp do motywu.

W tym przewodniku omówimy zarówno instalację dla jednego użytkownika, jak i instalację systemową. Aby uzyskać najlepsze wyniki, zalecamy skorzystanie z metody instalacji dla jednego użytkownika, ponieważ nie ma katalogów systemowych, które wymagają modyfikacji, a wszystko jest znacznie bezpieczniejsze.

Pojedynczy użytkownik

Konfigurowanie motywu GTK w systemie Linux jako pojedynczy użytkownik zaczyna się od utworzenia nowego folderu. Ten nowy folder to katalog „.themes”. Ten katalog jest ukryty w twoim katalogu domowym i pomieści wszystkie pliki motywów dla twojego konta użytkownika.

Aby utworzyć nowy katalog „.themes” w folderze domowym, użyj poniższej komendy mkdir. Pamiętaj, aby użyć przełącznika -p, aby upewnić się, że folder „.themes” dziedziczy uprawnienia do katalogu domowego!

mkdir -p ~/.themes

Po utworzeniu nowego folderu „.themes” przejdź do katalogu „Pobrane”, jeśli nie ma tam okna terminala za pomocą polecenia CD poniżej.

cd ~/Downloads

W katalogu „do pobrania” użyj komendy mv, aby zainstalować pliki motywu w katalogu „.theme”.

mv Cameo-*/ ~/.themes/

Aby potwierdzić, że pliki motywu są zainstalowane, uruchom poniższe polecenie ls.

ls ~/.themes | grep Cameo

W całym systemie

Aby zainstalować motyw Cameo GTK w systemie Linux za pomocą metody ogólnosystemowej, zacznij od otwarcia okna terminala i przejścia do katalogu „Pobieranie” za pomocą polecenia CD.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w katalogu „Pobrane”, przenieś sesję terminalową na konto root, używając poniższego polecenia sudo -s.

sudo -s

Na koniec zainstaluj motyw Cameo Ubuntu GTK na komputerze z systemem Linux za pomocą polecenia mv.

mv mv Cameo-*/ /usr/share/themes/

Upewnij się, że instalacja powiodła się, uruchamiając komendę ls.

ls /usr/share/themes/ | grep Cameo

Włączanie Cameo Ubuntu

Motyw Cameo Ubuntu GTK jest zainstalowany na komputerze z systemem Linux. Nie jest on jednak używany jako domyślny motyw, ponieważ należy go najpierw włączyć. Aby włączyć motyw Cameo Ubuntu GTK na komputerze z systemem Linux, otwórz obszar „Ustawienia” i wykonaj następujące czynności.

W obszarze „Ustawienia” znajdź „Wygląd” lub „Motyw” i wybierz go myszką. W obszarze „Wygląd” lub „Motyw” poszukaj motywu Cameo Ubuntu i wybierz go, aby zmienić go na domyślny wygląd pulpitu.

Czy masz problemy z konfiguracją motywu Cameo Ubuntu GTK na komputerze z systemem Linux? Sprawdź poniższe linki, aby dowiedzieć się, jak dostosować ustawienia motywów w środowisku pulpitu Linux.

newsblog.pl

BIULETYN

x