Udostępnij teraz w social media:

Simply Circles to monochromatyczny motyw ikon dla wszystkich środowisk pulpitu Linux. Ma prosty, okrągły kształt i jest idealny dla tych, którzy kochają minimalistyczny wygląd. Jeśli chcesz korzystać z Simply Circles, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem!

Pobieranie Simply Circles

Aby uzyskać najnowszy motyw ikony Simply Circles, musisz odwiedzić Pling.com. Kliknij tutaj aby przejść do strony Simply Circles. Następnie na stronie SimplyCircles znajdź kartę „Pliki” i kliknij ją myszą.

Po przejściu do zakładki „Pliki” zlokalizuj „Simply_Circles_Icons.tar.xz” i kliknij przycisk w kolumnie „DL”. Po kliknięciu przycisku w kolumnie „DL” zobaczysz komunikat wyskakujący na ekranie. Ta wyskakująca wiadomość jest linkiem do pobrania. Wybierz, aby pobrać najnowszą kompozycję ikony Simply Circles na komputer z systemem Linux.

Wydobywanie po prostu kół

Nie można zainstalować motywu ikony Simply Circles w systemie Linux w stanie, w którym został pobrany. Powodem, dla którego nie można go użyć, jest dystrybucja Simply Circles w archiwum TarXZ. Pliki motywów ikon muszą zostać wyodrębnione z archiwów TarXZ, aby działać.

Aby wyodrębnić archiwum Simply Circle TarXZ na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wiersza polecenia opisanymi poniżej.

Sprawdź -   Jak uzyskać pomoc w systemie Windows 10

Najpierw przejdź do katalogu „Pobieranie” za pomocą Płyta CD Komenda. Okno terminala musi znajdować się w tym folderze, aby wyodrębnić archiwum Simply Circles.

cd ~/Downloads

Po wejściu do katalogu „Pobieranie” można rozpocząć rozpakowywanie. Używając tar xvf polecenie, aby usunąć pliki motywu z archiwum „Simply_Circles_Icons.tar.xz”.

tar xvf Simply_Circles_Icons.tar.xz

Po rozpakowaniu archiwum ikon Simply Circles zobaczysz sześć nowych folderów w katalogu „Pobrane”. Te sześć folderów to różne odmiany motywu ikony Simply Circles.

Instalowanie po prostu kół

Motyw ikony Simply Circles można zainstalować w dowolnym środowisku pulpitu systemu Linux, który pozwala użytkownikom dostosowywać motywy ikon. Istnieją dwa sposoby instalacji motywu ikony Simply Circles w systemie Linux. Pierwsza metoda instalacji to „jeden użytkownik”. Ten typ instalacji sprawia, że ​​tylko osoba, która zainstalowała Simply Circles, ma do niego dostęp. Drugi typ instalacji to „systemowy”. W całym systemie sprawia, że ​​wszyscy użytkownicy komputera z systemem Linux mają dostęp do motywu ikony bez względu na wszystko. W tym przewodniku omówimy obie metody instalacji.

Sprawdź -   Uzyskaj lepsze oferty na zakupy sezonowe dzięki VPN

Pojedynczy użytkownik

Aby zainstalować motyw ikony Simply Circles jako pojedynczy użytkownik, zacznij od uruchomienia okna terminala. Następnie przy otwartym oknie terminala użyj mkdir polecenie, aby utworzyć nowy folder o nazwie „.icons”. W folderze „.icons” będą przechowywane wszystkie pliki motywów ikon, w tym Simply Circles.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu nowego folderu „.icons” przenieś sesję terminala do katalogu „Pobrane” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/Downloads

W katalogu „Pobrane pliki” skorzystaj z mv polecenie, aby zainstalować motywy ikon Simply Circles w nowo utworzonym folderze „.icons” w katalogu domowym.

mv Simply-*-Circles ~/.icons

Po wykonaniu mv polecenie, uruchom ls w folderze „.icons”, aby upewnić się, że foldery zostały pomyślnie zainstalowane.

ls ~/.icons | grep Simply

W całym systemie

Aby zainstalować motyw ikony Simply Circles w trybie ogólnosystemowym, wykonaj następujące czynności. Najpierw otwórz okno terminala. Następnie użyj Płyta CD polecenie, aby przejść do katalogu „Pobrane”, ponieważ w katalogu „Pobrane” znajdują się pliki motywów ikony Po prostu koła.

cd ~/Downloads

Gdy znajdziesz się w katalogu „Pobrane”, musisz podnieść uprawnienia sesji terminalowej z bieżącego użytkownika do użytkownika root. Dlaczego? Instalacja Simply Circles w trybie ogólnosystemowym oznacza, że ​​musisz mieć dostęp do odczytu / zapisu do /usr/share/icons/ informator. Tylko root ma tego rodzaju uprawnienia.

Sprawdź -   Jak wyświetlić wszystkie zapisane hasła Wi-Fi w systemie Windows 10

Aby zalogować się do konta root, skorzystaj z sudo -s Komenda. Umożliwia podniesienie uprawnień terminalu bez opuszczania katalogu, w którym się znajdujesz.

sudo -s

Gdy powłoka terminalu jest w trybie root, użyj mv polecenie, aby zainstalować pliki motywu ikony w całym systemie.

mv Simply-*-Circles /usr/share/icons/

Po zakończeniu instalacji uruchom ls polecenie, aby potwierdzić, że pliki są we właściwym miejscu.

ls /usr/share/themes/ | grep Simply

Włączanie po prostu kół

Chociaż motyw Ikona Simply Circles jest skonfigurowany na komputerze z systemem Linux, nie będzie można go używać, ponieważ nie jest to domyślny motyw ikon dla środowiska pulpitu Linux.

Aby zmienić domyślny motyw ikon na Simply Circles, otwórz aplikację „Ustawienia”. Następnie wyszukaj „Ikony” lub „Wygląd” i kliknij „Po prostu koła” na liście.

Czy masz problemy ze zmianą domyślnego motywu ikon w środowisku pulpitu Linux na Simply Circles? Możemy pomóc! Sprawdź poniższe linki! Zastanawiają się, jak zmienić domyślny motyw ikon i pomogą Ci uruchomić Simply Circles!