Jak zainstalować oficjalną aplikację Snap Store w systemie Linux

Firma Canonical przekształciła swój oficjalny sklep z aplikacjami w łatwy w instalacji sklep do instalowania aplikacji. Więc jeśli masz dość używania wiersza poleceń do wyszukiwania i instalowania ulubionych aplikacji Snap, ta aplikacja jest dla Ciebie! Postępuj zgodnie z instrukcjami, ponieważ pokażemy, jak zainstalować oficjalny sklep Snap Snap w systemie Linux!

Uwaga: sklep Snap czasami nie działa zbyt dobrze na środowiskach graficznych innych niż GTK. Tak więc, jeśli planujesz skorzystać ze Snap Store, zainstaluj Gnome, Mate, Cinnamon lub inne środowisko pulpitu Linux, które używa GTK.

Włącz obsługę Snap

Snap Store można zainstalować za pośrednictwem, zgadłeś, Snap Store jako aplikację przystawki. Aby więc korzystać ze sklepu, musisz przejść przez proces instalacji usługi Snapd w tle, a także uruchomić plik Snapd.socket z Systemd.

Instalacja usługi Snap w tle w Linuksie jest bardzo łatwa w dzisiejszych czasach, głównie ze względu na ogromne wsparcie społeczności wokół projektu w prawie wszystkich głównych dystrybucjach Linuksa, w tym Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE, Gentoo i inni. Aby uzyskać pomoc dotyczącą instalowania i włączania usługi Snap w systemie Linux, kliknij tutaj.

Czy aktualnie używana dystrybucja Linuksa ma problemy z uruchomieniem pakietów Snap? Rozważ użycie Debiana, Arch Linux, Fedory, OpenSUSE, ponieważ mają one całkiem dobre wsparcie dla aplikacji sklepu Snap. Lub Ubuntu, ponieważ nie ma potrzeby instalowania aplikacji!

Instalowanie Snap Store

Chociaż głównym celem instalacji Snap Store jest uczynienie go tak, aby pobieranie i używanie aplikacji było prostszym procesem, zamiast zajmować się terminalem. Mimo to musisz zagłębić się w wiersz poleceń, aby wszystko działało.

Aplikacja Snap Store znajduje się w sklepie oznaczonym jako „snap-store”. Aby zainstalować go na komputerze z systemem Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T na klawiaturze i wpisując poniżej polecenie szybkiej instalacji.

sudo snap install snap-store

Aplikacja Snap Store nie jest dużym pobieraniem, więc początkowy proces pobierania powinien być szybki. Jednak nie będziesz mieć dostępu do terminala od razu, ponieważ Snap Store musi łączyć się z wieloma wtyczkami. Usiądź i bądź cierpliwy. Jeśli zakończenie początkowej konfiguracji zajmie trochę czasu, opuść pokój i wróć za kilka minut! Po zakończeniu spróbuj uruchomić go za pomocą:

snap-store

Konfiguracja Snap Store

W wielu systemach operacyjnych Linux wystarczy zainstalować pakiet „snap-store”, aby zacząć. Jednak w innych, zanim cokolwiek zadziała, wymagana jest pewna konfiguracja.

Konfiguracja Snap Store obejmuje zainstalowanie dodatkowego pakietu platformy Gnome i połączenie go ze Snap Store. Aby to zrobić, przejdź do okna terminala i zainstaluj „gnome-3-28-1804”.

sudo snap install gnome-3-28-1804

Pozwól platformie Gnome zainstalować się szybko przez okno terminala. Powinien być szybki w instalacji. Po zakończeniu instalacji przystawki Gnome możesz użyć polecenia connect, aby połączyć go z aplikacją Snap Store.

sudo snap connect snap-store:gnome-3-28-1804

Zakładając, że połączenie się powiedzie, aplikacja Snap Store powinna być w stanie otworzyć się za pomocą poniższego polecenia lub po kliknięciu ikony „Snapcraft” w menu aplikacji.

snap-store

Zainstaluj oprogramowanie ze Snap Store

Aby zainstalować oprogramowanie ze Snap Store w systemie Linux, zacznij od uruchomienia aplikacji. Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji może minąć trochę czasu, zanim aplikacja stanie się responsywna i użyteczna. Gdy aplikacja będzie gotowa do użytku, zobaczysz witrynę Snap z kilkoma kategoriami aplikacji, takimi jak „gry”, „finanse”, „narzędzia”, „produktywność”, „wiadomości i pogoda” i nie tylko. Wybierz jedną z kategorii, a Snap Store przedstawi Ci różne aplikacje Snap do wyboru. Możliwe jest również wyszukiwanie aplikacji bezpośrednio, klikając pole wyszukiwania u góry.

Przejrzyj kategorię, aby znaleźć coś, co chcesz zainstalować. Następnie wybierz myszą ikonę, która zostanie przeniesiona na stronę opisu aplikacji.

Na stronie opisu znajdź przycisk „Instaluj” i wybierz go, aby rozpocząć instalację aplikacji Snap w sklepie.

Po kliknięciu przycisku „Zainstaluj” sklep Snap wyjdzie i zainstaluje wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić aplikację Snap. Następnie przejrzyj menu aplikacji na pulpicie systemu Linux, aby ją uruchomić!

Odinstalowywanie oprogramowania ze Snap Store

Chcesz odinstalować oprogramowanie ze sklepu Snap? Otwórz aplikację i kliknij przycisk „Zainstalowano”. Następnie kliknij przycisk „Usuń”, aby pozbyć się dowolnej aplikacji z listy. Możliwe jest również odinstalowanie dowolnej aplikacji Snap, wyszukując aplikację w polu wyszukiwania i klikając przycisk usuwania na stronie aplikacji, którą chcesz usunąć.

x