Jak zainstalować węzły Bitcoin w systemie Linux

Portfel Bitcoin Core jest całkiem niezły, chociaż ma kilka wad. To z powodu tych niedociągnięć powstały węzły Bitcoin. Jest pochodną Core z kilkoma ulepszeniami (poprawki programu i nowe funkcje, takie jak wyświetlanie adresów BTC w GUI itp.). Aby zainstalować węzły Bitcoin, musisz mieć uruchomiony system Ubuntu. Alternatywnie musisz mieć możliwość wyodrębnienia archiwów Tar i uruchamiania pakietów binarnych.

Ubuntu

Węzły Bitcoin można łatwo zainstalować w systemie Ubuntu Linux i innych systemach operacyjnych, które używają go jako podstawy. Aby go zdobyć, musisz otworzyć okno terminala i dodać oficjalny PPA Bitcoin Knots. Podczas instalowania tego PPA jest coś, co powinieneś wiedzieć: PPA nie obsługuje obecnie wszystkich wersji Ubuntu. Zamiast tego obsługuje większość nowoczesnych wersji (16.04-17.10). Ci, którzy chcą dodać ten PPA do Ubuntu 18.04, będą musieli poczekać na oficjalną obsługę PPA.

Uwaga: jeśli jesteś użytkownikiem Ubuntu 18.04 i chcesz zainstalować węzły Bitcoin, rozważ pominięcie instrukcji PPA i zamiast tego postępuj zgodnie z ogólnymi. Aby dodać PPA, otwórz okno terminala i wprowadź następujące polecenie:

sudo add-apt-repository ppa:luke-jr/bitcoinknots

Po użyciu polecenia add-apt-repository oficjalne stabilne źródło oprogramowania Bitcoin Knots będzie znajdować się na komputerze z systemem Linux. Jednak nie można go używać, a Ubuntu nie będzie jeszcze w stanie nic z niego zainstalować. Aby to naprawić, musisz użyć polecenia aktualizacji. Narzędzie do aktualizacji pozwoli Ubuntu wyjść i odświeżyć wszystkie dostępne źródła oprogramowania, w tym nowe, które właśnie dodaliśmy. Zaktualizuj, uruchamiając poniższe polecenie:

sudo apt update

Uruchamianie aktualizacji jest dobre, ponieważ pozwala Ubuntu odświeżyć źródła oprogramowania. Uruchomienie tego polecenia nieuchronnie spowoduje również wyświetlenie aktualizacji oprogramowania, które mogą być dostępne. Jeśli Twój komputer z systemem Ubuntu (po uruchomieniu polecenia aktualizacji) mówi, że są aktualizacje do zainstalowania, należy to zrobić natychmiast. Jeśli pominiesz ten krok, węzły Bitcoin mogą nie działać poprawnie.

sudo apt upgrade -y

Po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji oprogramowania i odświeżeniu źródeł oprogramowania Ubuntu zainstaluj portfel Bitcoin Knox na komputerze z systemem Linux.

sudo apt install bitcoin

Ogólne instrukcje dotyczące systemu Linux

Korzystanie z portfela Bitcoin Knots poza Ubuntu jest dość proste i zaczyna się od pobrania najnowszego pakietu binarnego do pobrania. Dobrą rzeczą w podążaniu tą drogą jest to, że cały kod jest gotowy do pracy, a uruchomienie go na prawie każdej dystrybucji Linuksa będzie łatwe. Co najlepsze, nie ma potrzeby instalowania zależności i wszystko powinno działać. Jedyną prawdziwą wadą ogólnych instrukcji dla węzłów Bitcoin jest fakt, że aktualizacje nie mogą odbywać się automatycznie.

Uwaga: jeśli nie chcesz używać wstępnie skompilowanego pliku binarnego, programista udostępnił kod źródłowy węzłów Bitcoin w systemie Linux. Chwyć go tutaj i zacznij budować!

Aby rozpocząć korzystanie z programu, najpierw musisz pobrać najnowsze archiwum.

Po pobraniu najnowszej wersji Bitcoin Knots otwórz terminal i użyj polecenia CD, aby przejść z folderu domowego do katalogu ~ / Downloads.

Po przeniesieniu terminala do folderu Pobrane nie wyodrębniaj go jeszcze. Wyodrębnienie programu (zwłaszcza portfela kryptowalut) do tego folderu to dobry sposób na jego przypadkowe usunięcie. Zamiast tego użyj narzędzia mv, aby przenieść archiwum bezpośrednio do folderu domowego.

mv bitcoin-0.15.1.knots20171111-x86_64-linux-gnu.tar.gz ~/

Teraz, gdy plik znajduje się we właściwej lokalizacji, można go bezpiecznie wyodrębnić. Używając polecenia tar, opróżnij archiwum.

tar -xvzf  bitcoin-0.15.1.knots20171111-x86_64-linux-gnu.tar.gz

Wszystko jest wyodrębnione i gotowe do użycia. Jednak zanim to zrobisz, rozważ użycie narzędzia mv do zmiany nazwy folderu. Zmiana nazwy wyodrębnionego folderu nie jest wymagana, ale zmiana go na „Węzły Bitcoin” może być pomocna.

mv bitcoin-0.15.1 Bitcoin Knots

Korzystanie z węzłów Bitcoin

Aby użyć węzłów Bitcoin, musisz najpierw oznaczyć plik binarny jako wykonywalny. Otwórz terminal i użyj polecenia cd, aby wejść do folderu „Bitcoin Knots”.

cd Bitcoin Knots

W folderze Bitcoin Knots ponownie użyj polecenia cd. Tym razem musisz przejść do podfolderu bin, ponieważ znajdują się tutaj programy wykonywalne.

cd bin

Wewnątrz pojemnika użyj polecenia ls, aby wyświetlić wszystkie poszczególne pliki wykonywalne.

ls

Po obejrzeniu wszystkich plików skopiuj nazwy plików i zaktualizuj uprawnienia każdego z nich.

sudo chmod +x filename

Bitcoin Knots ma aplikację GUI i to właśnie większość ludzi chce używać podczas pobierania tego oprogramowania. Zaktualizuj uprawnienia w następujący sposób:

sudo chmod +x bitcoin-qt

Następnie uruchom program za pomocą

./bitcoin-qt

Po uruchomieniu aplikacji Bitcoin Knots zobaczysz monit. Ten monit ostrzega, że ​​musisz pobrać cały łańcuch bloków Bitcoin. Zezwól aplikacji na to. Po zakończeniu będzie gotowy do wysyłania i odbierania Bitcoinów.

Aby wysłać transakcję, kliknij przycisk menu „wyślij” znajdujący się u góry. Następnie wprowadź adres, kwotę, którą chcesz wysłać, a następnie kliknij przycisk „wyślij” na dole.

Alternatywnie, poproś o Bitcoin za pośrednictwem Bitcoin Knox, klikając przycisk „Odbierz”. Następnie wprowadź adres, kwotę i kliknij „wyślij”.

x