Jak zainstalować zewnętrzne sklepy z aplikacjami na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Prawie każde urządzenie z Androidem jest dostarczane ze Sklepem Google Play. To oficjalne miejsce pobierania aplikacji i gier. Jednak otwartość Androida oznacza, że ​​możesz także zainstalować sklepy z aplikacjami innych firm.

Sklep Google Play to zdecydowanie największy sklep z aplikacjami dostępny dla użytkowników Androida. To także najbezpieczniejsze miejsce do pobierania aplikacji i gier. Jeśli jednak Twoje urządzenie nie ma Sklepu Play lub interesują Cię tylko alternatywy, poniżej znajdziesz kilka innych opcji:

Amazon Appstore: To jest na tabletach Kindle Fire, ale możesz go również zainstalować na urządzeniu z Androidem. Ponieważ jest wspierany przez Amazon, jest to całkiem bezpieczny sklep z aplikacjami.
APKPure: Podobnie jak w Sklepie Play, ma wiele takich samych aplikacji, w tym Google. Jest to również popularny sposób pobierania aplikacji i gier blokowanych w regionie.
F-Droid: Stary sklep z aplikacjami na Androida przeznaczony specjalnie dla aplikacji typu open source. Nie jest zbyt duży, ale ma kilka fajnych ofert niszowych.

  Którego ustawienia zapobiegania śledzeniu należy użyć w przeglądarce Microsoft Edge?

Zainstalowanie dowolnego z tych sklepów z aplikacjami na urządzeniu jest dość proste. Proces ten nazywa się „ładowaniem bocznym” i przeprowadzimy Cię przez ten proces.

Najpierw zdecyduj, który sklep z aplikacjami chcesz. W tym przewodniku będziemy używać Amazon Appstore. Poszukaj sekcji pobierania na witryna sklepu z aplikacjami na urządzeniu z Androidem.

Pojawi się komunikat z prośbą o potwierdzenie pobrania pliku APK; dotknij „OK”.

Kran

Po pobraniu pliku dotknij „Otwórz”, aby go zainstalować.

Kran

Musisz włączyć opcję instalowania aplikacji z „nieznanych źródeł”, czyli wszystkiego, co nie pochodzi ze sklepu Google Play. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pojawi się komunikat z poleceniem kliknięcia „Ustawienia”.

Kran

Włącz opcję „Zezwól z tego źródła”.

  Jak usunąć wszystkie hiperłącza w arkuszu programu Excel

Włącz

Teraz wróć i dotknij „Zainstaluj”, aby faktycznie zainstalować sklep z aplikacjami.

Kran

Po zakończeniu instalacji dotknij „Otwórz”.

Kran

Gdy sklep z aplikacjami jest otwarty, po prostu postępuj zgodnie z procesem konfiguracji, aby rozpocząć.

Plik

Gdy po raz pierwszy spróbujesz zainstalować aplikację lub grę z nowego sklepu z aplikacjami, musisz zezwolić na instalację nieznanych aplikacji, tak jak zrobiliśmy to powyżej. Pojawi się ten sam komunikat i przekieruje Cię na stronę ustawień.

Plik

Wkroczyłeś do większego świata alternatywnych sklepów z aplikacjami. Idź i pobierz!

x