Jak zamienić przycisk echa w przycisk blokady ekranu głównego

Udostępnij teraz w social media:

Przyciski Echo to proste urządzenia Bluetooth, które łączą się z Amazon Echo. Do tej pory zostały zdegradowane do prostych przycisków przypominających brzęczyk do użytku w grach. Niedawno Amazon dodał możliwość podłączenia przycisku Echo do rutyny, otwierając cały świat możliwości. Jednym prostym i prostym zastosowaniem jest przycisk blokujący, gdy ostatnia osoba opuszcza dom.

Aby stworzyć procedurę dla przycisku Echo, musisz najpierw sparować ten przycisk z Echo – szybki i bezbolesny proces. A jeśli kiedykolwiek wcześniej stworzyłeś rutynę z aplikacją Alexa, będziesz na znajomym terytorium, tworząc procedurę blokowania swojego przycisku. Zasadniczo jest to przycisk, który ostatnia osoba, która wychodzi z domu, może szybko nacisnąć, aby wyłączyć wszystkie inteligentne światła, zamknąć drzwi, wyłączyć termostat, wyłączyć inteligentne wtyczki lub cokolwiek innego, co chcesz.

  Jak wyłączyć alerty dla wiadomości grupowych na LinkedIn

Tworzenie procedury przycisku

Musisz uruchomić aplikację Alexa, aby utworzyć rutynę. Na stronie głównej aplikacji dotknij przycisku hamburgera.

Na liście ustawień wybierz opcję „Procedury”.

Kliknij przycisk „+”, aby dodać nową procedurę.

Dotknij opcji „Kiedy to się stanie”, aby ustawić wyzwalacz dla procedury.

Kliknij opcję „Przycisk Echo”.

Po wyświetleniu monitu naciśnij przycisk Echo, którego chcesz użyć z procedurą. Jest to niezbędny krok, ponieważ możesz mieć więcej niż jeden przycisk echa sparowany z jednym echem. Po naciśnięciu przycisku Echo i upewnieniu się, że aplikacja Alexa prawidłowo go rozpoznaje, dotknij przycisku „Dodaj” w aplikacji Alexa.

Teraz, gdy wybrałeś przycisk jako wyzwalacz, możesz skonfigurować akcje do wykonania przez ten wyzwalacz. Wybierz opcję „Dodaj akcję”.

  Jak wysyłać wiadomości e-mail jako załączniki w Gmailu

Wybierz urządzenia inteligentne, które chcesz połączyć z procedurą. Jeśli utworzysz grupy dla swoich świateł, zamków i innych inteligentnych urządzeń, pomoże to zmniejszyć liczbę urządzeń, które musisz dodać. Możesz nawet użyć kombinacji grup i pojedynczych urządzeń. Pozwoliłoby to na takie czynności, jak wyłączenie większości świateł, ale pozostawienie włączonego określonego światła – na przykład na werandzie lub w pokoju zwierzęcia.

Po ustawieniu urządzeń kliknij przycisk „Utwórz”.

Teraz naciśnięcie przycisku Echo wyłączy światła, zablokuje drzwi i będzie sterować innymi urządzeniami, jak określono. Po prostu umieść przycisk Echo w dogodnym miejscu do naciśnięcia w drodze z domu.

x