Jak zamknąć wszystkie karty w Safari na iOS

Aplikacje mobilne są trudne; muszą mieć pełny zestaw funkcji, ale te funkcje muszą być łatwe w użyciu z ekranem dotykowym. Nie ma myszy, gładzika ani klawiatury fizycznej, które ułatwiłyby ci interakcję. W tym celu różne funkcje i ustawienia aplikacji mobilnej nie zawsze są łatwe do wykrycia. Safari na iOS pozwala otwierać wiele kart, jak każda nowoczesna przeglądarka. Możesz łatwo zamknąć kartę, przechodząc do przełącznika kart i dotykając przycisku zamykania lub przesuwając palcem w lewo na nim. Jeśli masz otwartą zbyt wiele kart, może to być uciążliwe. Istnieje prosty sposób na zamknięcie wszystkich kart w Safari, jeśli wiesz, gdzie szukać.

Zamknij wszystkie karty w Safari

Otwórz Safari. Naciśnij i przytrzymaj przycisk nowej karty / przełącznika kart w prawym dolnym rogu. Daj mu chwilę, a zobaczysz menu z opcjami zamknięcia bieżącej karty lub zamknięcia wszystkich otwartych kart. Wybierz opcję „Zamknij wszystkie karty” z menu.

To wszystko, co musisz zrobić. Wszystkie otwarte karty, zarówno zwykłe, jak i prywatne, zostaną zamknięte.

Ta funkcja będzie działać na większości modeli iPhone'a i iPada. Nie ma znaczenia, czy mają dotyk 3D czy dotykowe informacje zwrotne. Jest to dość stara funkcja Safari, więc nie martw się, jeśli masz urządzenie z systemem iOS, na którym nie działa system iOS 13, a nawet iOS 12. Przekonasz się, że ta funkcja jest dostępna w znacznie starszych wersjach systemu iOS. Jest mało prawdopodobne, że masz urządzenie z systemem iOS 10, ale nawet jeśli tak jest, wersja Safari na nim umożliwia zamknięcie wielu kart jednocześnie.

Jeśli chodzi o design, Safari niewiele się zmieniło. Wysiłki Apple dotyczące ulepszenia systemu iOS koncentrowały się wokół aplikacji Camera i aplikacji Photos. Apple nie zaniedbuje całkowicie Safari i dodało obsługę blokerów treści jakiś czas temu, ale projekt nie był aktualizowany od jakiegoś czasu. Świeży projekt może sprawić, że takie podstawowe funkcje będą bardziej oczywiste.

Nie jest jasne, ilu ludzi to rozwiąże, ilu z nich potknie się przypadkowo i ilu będzie musiało sprawdzić, jak to zrobić, ale nie można zaprzeczyć, że ta opcja może być nieco bardziej oczywista. Jeśli nic, przełącznik kart powinien oferować metodę zamykania wszystkich kart w Safari, podobnie jak w przypadku funkcji karty wyszukiwania.