Jak zapisywać filmy z YouTube za pomocą interfejsu GUI YouTube-DL w systemie Linux

YouTube-DL GUI to aplikacja typu front-end dla narzędzia wiersza poleceń YouTube-DL. Program został zaprojektowany tak, aby uprościć korzystanie z YouTube-DL z wiersza poleceń i znacznie ułatwić zapisywanie filmów z YouTube w systemie Linux w trybie offline.

Aplikacja ma bardzo prosty, prosty interfejs użytkownika z szybkimi ustawieniami i obsługuje wiele formatów wideo i audio, dzięki czemu jest idealnym zamiennikiem każdego innego wideo z YouTube, który zapisuje aplikację w systemie Linux.

Zainstaluj interfejs graficzny YouTube-Dl

Instalację aplikacji YouTube-DL GUI można przeprowadzić na kilka różnych sposobów. Oficjalnie deweloper obsługuje PPA dla Ubuntu, pakiety DEB do pobrania dla Debiana, pakiet Arch AUR i pakiet Python.

Aby uruchomić tę aplikację w systemie operacyjnym Linux, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T i postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami, które odpowiadają Twojej dystrybucji.

Ubuntu

Twórca aplikacji YouTubeDL GUI umożliwia użytkownikom systemu Ubuntu Linux szybką instalację programu za pomocą PPA innej firmy. Aby to działało, otwórz okno terminala i użyj polecenia add-apt-repository.

Uwaga: PPA obecnie obsługuje wydania Ubuntu 18.04 LTS i 18.10. Nie obsługuje jeszcze 19.04. Aby to działało w tym wydaniu, spróbuj postępować zgodnie z instrukcjami Debiana.

sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8

Po skonfigurowaniu nowego PPA w systemie Ubuntu Linux uruchom polecenie aktualizacji.

sudo apt update

Postępując zgodnie z poleceniem update, możesz pobrać najnowszą wersję pakietu YouTubeDL GUI.

sudo apt install youtube-dlg

Debian

Użytkownicy Debiana nie powinni mieć problemu z pobraniem pakietu YouTubeDL GUI DEB na swoje komputery i zainstalowaniem go przez dpkg. W przypadku Debiana 10 użytkownicy powinni pobrać wersję Ubuntu 18.04 LTS Bionic. Użytkownicy Debiana 9 powinni pobrać wersję 16.04 Xenial.

Uwaga: Debian 8 obecnie nie współpracuje z żadnymi pakietami dostępnymi w repozytorium GUI YouTubeDL. Zanim przejdziesz dalej, zaktualizuj do Debiana 9 lub 10.

Debian 10

wget https://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu/pool/main/y/youtube-dlg/youtube-dlg_0.4-1~webupd8~bionic9_all.deb
sudo dpkg -i youtube-dlg_0.4-1~webupd8~bionic9_all.deb
sudo apt-get install -f

Debian 9

wget https://ppa.launchpad.net/nilarimogard/webupd8/ubuntu/pool/main/y/youtube-dlg/youtube-dlg_0.4-1~webupd8~xenial4_all.deb
sudo dpkg -i youtube-dlg_0.4-1~webupd8~xenial4_all.deb
sudo apt-get install -f

Arch Linux

Dostępny jest pakiet AUR GUI YouTubeDL dla użytkowników Arch Linux, więc jeśli nie chcesz korzystać z wersji Flatpak lub Snap, zainstaluj zamiast tego tę wersję.

Aby rozpocząć instalację AUR, użyj polecenia Pacman i pobierz pakiety Git i Base-devel.

sudo pacman -S base-devel git

Następnie użyj programu Git, aby pobrać pomocnika Trizen AUR. Dzięki tej aplikacji uzyskanie niezbędnych zależności jest znacznie szybsze.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git
cd trizen
makepkg -sri

Na koniec użyj aplikacji Trizen, aby zainstalować aplikację YouTubeDL GUI na komputerze Arch Linux.

trizen -S youtube-dl-gui-git

Fedora

Dziwnie, Fedora Linux nie ma żadnego wsparcia od twórców aplikacji YouTubeDL GUI. Zamiast tego, jeśli chcesz z niego skorzystać, musisz pobrać go za pomocą instalatora pakietów Pythona.

Aby pakiet Pythona działał, otwórz terminal i wykonaj następujące czynności.

Uwaga: aby to działało, musisz mieć Python Pip w Fedorze. Więcej informacji tutaj.

pip install youtube-dlg==0.4

OpenSUSE

Interfejs GUI YouTubeDL znajduje się w sklepie z oprogramowaniem OpenSUSE, więc łatwo jest uruchomić program na każdej odpowiedniej wersji SUSE.

Przejdź na stronę OBS dotyczącą interfejsu GUI YouTubeDL, przewiń w dół i znajdź swoją wersję OpenSUSE i kliknij przycisk „Instalacja jednym kliknięciem”, aby rozpocząć!

Zapisuj filmy z YouTube w formacie MP3 za pomocą interfejsu GUI YouTube-DL

Jednym z najczęstszych powodów, dla których użytkownicy chcą zapisywać filmy z YouTube, jest to, że chcą przekonwertować wideo na plik muzyczny do swojej kolekcji. W przypadku YouTube-DL ten proces odbywa się za pomocą długiego i czasami mylącego argumentu wiersza poleceń. W przeciwieństwie do tego, YouTubeDL GUI oferuje łatwą do zrozumienia zakładkę „Audio”.

Aby zapisać swój ulubiony film z YouTube na komputerze z systemem Linux jako piosenkę, wykonaj następujące czynności.

Krok 1: Wejdź na YouTube.com i znajdź swój ulubiony teledysk, teledysk itp. I skopiuj go do schowka.

Krok 2: Otwórz aplikację YouTubeDL GUI na pulpicie systemu Linux.

Krok 3: Wklej adres URL filmu z YouTube w polu pod tekstem „Wprowadź adresy URL poniżej”.

Krok 4: Znajdź rozwijane menu po prawej stronie i ustaw je na „MP3”. Następnie kliknij „Dodaj”.

Krok 5: Kliknij przycisk chmury w prawym dolnym rogu, aby rozpocząć kodowanie. Po zakończeniu procesu nowo utworzony plik MP3 będzie znajdować się w / home / nazwa_użytkownika /.

Zapisuj filmy z YouTube jako MP4 za pomocą interfejsu GUI YouTube-DL

Wiele osób decyduje się na zapisywanie filmów z YouTube jako plików MP4 do przeglądania w trybie offline ze względu na wolne lub przerywane połączenia sieciowe. W przypadku YouTube-DL użytkownicy muszą ręcznie określać argumenty kodeków itp. W przeciwieństwie do tego GUI YouTube-DL sprawia, że ​​jest to tak proste, jak kliknięcie opcji w menu.

Aby zapisać film z YouTube jako MP4 na pulpicie systemu Linux, postępuj zgodnie z instrukcjami krok po kroku poniżej.

Krok 1: Wejdź na YouTube.com, znajdź film, który chcesz zapisać jako plik MP4 na swoim komputerze i skopiuj adres URL do schowka.

Krok 2: Otwórz narzędzie YouTubeDL GUI i wklej adres URL w polu „Wprowadź adresy URL poniżej”.

Krok 3: Poszukaj rozwijanego pola po prawej stronie i ustaw je na „MP4”. Następnie kliknij „Dodaj”.

Krok 4: Kliknij przycisk chmury w prawym dolnym rogu, aby rozpocząć kodowanie. Gdy zapisywanie wideo jest wyłączone, będzie można je oglądać w / home / nazwa użytkownika / na komputerze.