Udostępnij teraz w social media:

Możesz włączyć / wyłączyć Wi-Fi na prawie każdym urządzeniu, które umożliwia połączenie z Internetem. Urządzenia IoT nie mają dedykowanego interfejsu do wyłączania Wi-Fi, ale telefony i komputery tak. Może być konieczne wyłączenie Wi-Fi z wielu powodów i oczywiście zrobisz to świadomie. Włączanie i wyłączanie Wi-Fi jest i zawsze było czymś, co robimy ręcznie. Nie ma planowania, kiedy Wi-Fi zostanie włączone lub wyłączone na telefonie lub komputerze. Windows 10 zrywa z tym. Pozwala teraz automatycznie ponownie włączyć Wi-Fi po chwili. Nadal musisz go ręcznie wyłączyć zgodnie z własnymi potrzebami, ale system Windows 10 zapamięta, aby ponownie go włączyć. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko w kompilacji niejawnych testerów systemu Windows 10 14942.

Sprawdź -   Jak naprawić problem z niewyraźnym tekstem w systemie Windows 10

Możesz wyłączyć Wi-Fi w aplikacji Ustawienia oraz w Centrum akcji. Dostęp do opcji wyboru, kiedy Wi-Fi automatycznie włączy się ponownie, można uzyskać zarówno w aplikacji Ustawienia, jak iw Centrum akcji.

Otwórz Centrum akcji, klikając przycisk Wi-Fi na pasku zadań. Kliknij ikonę Wi-Fi, aby ją wyłączyć. Po wyłączeniu Wi-Fi zobaczysz nowe menu rozwijane z tytułem „Włącz ponownie Wi-Fi”. Lista rozwijana ma cztery opcje; ręcznie, 1 godzina, 4 godziny i 1 dzień. Jeśli wybierzesz opcję „Ręcznie” z menu rozwijanego, Wi-Fi pozostanie wyłączone, dopóki nie włączysz go ponownie samodzielnie. Wszystkie inne opcje w menu rozwijanym spowodują ponowne włączenie Wi-Fi po wygaśnięciu okresu.

Ustawienia Wi-Fi w aplikacji Ustawienia mają podobny interfejs. Najpierw musisz wyłączyć Wi-Fi, aby pojawiło się menu rozwijane „Włącz ponownie Wi-Fi”. Lista rozwijana zawiera te same opcje, co w Centrum akcji. Możesz włączyć go ponownie ręcznie, po 1 godzinie, 4 godzinach lub w ciągu jednego dnia.

Sprawdź -   Jak zmienić kraj w aplikacji Windows Store

wifi-off-win-10

Ta opcja nie jest zła, niezależnie od tego, czy potrzebujesz jej jako programista, czy jako zwykła osoba, która chce przestać zwlekać wystarczająco długo, aby zakończyć raport.

Ta funkcja jest obecnie dostępna w Insider Builds. Wyjątkowo bardziej przydatne byłoby planowanie przez użytkowników włączania i wyłączania Wi-Fi. Ma potencjał, by stać się dobrym narzędziem kontroli rodzicielskiej.